Nikdy si nedávejte vycpat svého psa

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6734/bmid_nikdy-si-nedavejte-v-6734.jpg 4 173 38

Tato kniha je životopisem herce Alana Aldy, kterého většina z nás zná hlavně z nesmrtelného seriálu MASH. Vypráví tu o svém dětství mezi komedianty, o nemoci své matky, o manželce a rodině i o práci na MASH i jiných filmech. Najdete tu jeho osobitý humor a rozhodně se nebudete nudit.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Never Have Your Dog Stuffed: And Other Things I've Learned , 2005

Cella
15.06.2016 5 z 5

Ať už jste či nejste blázni do M*A*S*H*E, tohle stojí za přečtení. Hawkeye už najednou není pouze Hawkeye, ale velmi zajímavý pán, který žije a žil opravdu bohatý život.

wendulka321
10.06.2016 5 z 5

Co dodat prostě nádherná knížka. A navíc já miluju M*A*S*H takže to byla skoro povinnost si tu knihu přečíst :)

Pavluška33
06.01.2016

Ano, ano, ano a ještě jednou (promiňte mi) ANO! Perfektní životopisná kniha. S každou další stránkou jsem Hawkeye milovala víc a víc....jde to vůbec? :)

Ewik
24.08.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha plná hlubokých myšlenek. Stačí se nad nimi jen trošku zamyslet. Alan Alda je velký sympaťák a silná osobnost, kterou bych si přála poznat osobně, a nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že měl takový pestrý život, i když místy dost těžký. Dokázal se však vzdycky prokousat, protože byl vytrvalý a věřil si, což mi imponovalo. Přála bych si mít jen z půlky tolik odvahy, co měl on.
Když jsem se tak pročítala knihou, Hawkeye a Alan jsou opravdu velmi rozdílné osobnosti. Naprosté protiklady, ale i přes to mají některé věci společné.
Vážně jsem se ani na chvilku nenudila ajednu z mnoha věcí jsem si opravdu vzala k srdci - nenechám si nikdy vycpat svého mazlíčka. :-)

Madi
07.12.2014 3 z 5

Vtipná, oddechová autobiografie od velkého sympaťáka. Stojí za přečtení, už jen kvůli tomu jak moc se Alan a Hawkey liší.

Penguin07
17.11.2014 5 z 5

"Možná byste mohl říct našim studentům pár slov, která by si mohli nést celým životem."
Zadívám se na ty děti. Jaká slova jim můžou prospět, když si na to nepřijdou sami?
Heleďte,mám chuť jim říct, dělejte si co chcete.
Prostě žijte. Trochu se smějte.
Ale jestliže vážně potřebujete nějakou radu, jestli se bezté rady opravdu neobejdete, pak ... ať uděláte cokoliv, propánaboha, hlavně si nikdy nedávejte vycpat svého psa!

Briliantní člověk a dílo, které za sebou zanechal, nebude nikdy zapomenuto.

valda
19.08.2014 4 z 5

Alan Alda byl pro mě, jako asi pro velkou většinu lidí, hlavně suverénní šprýmař Hawkeye Pierce ze seriálu M.A.S.H. V téhle autobiografii se dozvíte, že od své nejznámější postavy se v soukromí dost liší, a i když má sklony k předvádění se, tak je spíš tichý až úzkostlivý. Z knihy jsem měl tak trochu pocit, že byla pro Aldu takovou terapií. Vypsal se v ní z komplikovaného dětství, kdy oba jeho rodiče vystupovali v burlesce. Ze vztahu k náboženství. Z života s matkou, která měla těžkou psychickou poruchu, z chudých začátků, atd. I když to opravdu neměl jednoduché, tak všechno popisuje tragikomickým způsobem, takovým lehkým zábavným stylem.

kitja
01.07.2014 2 z 5

Miluji M*A*S*H a myslel jsem si, že i pana Aldu, ale tato kniha mi jej oddálila. Mám z ní pocit, že je to silně egocentrický, namyšlený člověk. Který se má rád víc, než je zdrýávo, i když zažil velmi krušný život už od ranného dětství.

dexterman
15.01.2014 5 z 5

Pan Alda zde popisuje svůj život opravdu barvitě. Nutno říct že jeho cesta za slávou nebyla vůbec snadná . Kniha je napsána velice dobře . Je z ní jasný humor parádního skromného a hodného člověka . Jeho dětství a dospívání je taktéž podáno v knize velice zajímavě. Občas jsem se přistihl při tom že se směju . To se mi u žádné jiné knihy opravdu ještě nestalo . Jsem skoro u konce první knihy a už se těším na další . Doporučuji Všem . Nejen pro fandy seriálu MASH

knedlik
24.11.2013 5 z 5

Chtěla jsem začít citátem, ale nedokážu si vybrat. Ono by se toho dalo odcitovat spoustu - veselého, smutného, trpkého a hlavně hluboce pravdivého. Alda v knize působí jako skromný člověk, který celý život poznává a učí se a toho poznání si váží a čerpá z něj, jak jen je to možné. Formou poutavého příběhu vám dává nahlédnout do svého soukromí, seznamuje vás s lidmi, kteří mu jsou blízcí a s tím, co pro něj znamenají. A vlastně ani nemusí, z vyprávění jsou city, jež k nim chová, patrné více než dost. Všechno je prodchnuto vtipem tak typickým pro Hawkeyeho Pierce, přestože jsou to muži velice odlišní. Jako oddechové čtení nelze než doporučit, předpokládám, že vás nezklame tak jako ani náznakem nezklamala mě.

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Výborná kniha, trochu chaotická, moc tam Alda přeskakuje časově, ale to se dá omluvit. Krásně se mi četla, pobavila jsem se, dověděla se novinky o jeho životě. Opravdu si zaslouží patřit mezi mé největší oblíbence a je jedno jestli jako herec, spisovatel nebo člověk, už jen tím, že je a jaký je.

Willow
24.04.2013 4 z 5

Moc hezká a milá knížka od jednoho z mých nejoblíbenějších herců.

Wendysek
22.10.2012 5 z 5

Ještě v životě jsem v žádné autobiografii nepotkala takovou škálu emocí. Kniha má pestrý náboj, kde si každý najde něco svého, nejlépe všechno ;o). Nečekala jsem, že člověk s takovou minulostí je schopen takových činů jako právě pan Alan Alda a hluboce před ním smekám.

Harry
28.08.2012 4 z 5

Protože autobiografie herců tvoří obsah celé mé jedné knihovny, nesmí samozřejmě mezi nimi chybět povídání tohoto sympatického amerického herce a čte se to opravdu dobře a není to jen o polní nemocnici za korejské války.

ancaz
12.09.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem četla poprvé asi ve čtrnácti a musím varovat všechny nadšené miničtenáře, že číst to v tomto věku je šílenost. Líbilo se mi to, ale nerozuměla jsem. Před několika dny jsem narazila na tuto knížku v knihovně a po druhém přečtení musím říct jedinné: perfektní. Pan Alda je velice zvláštní, inteligentní a nadaný člověk. Obdivovala jsem ho od MASHe, ale po přečtení k němu chovám nehynoucí úctu.

ichinose
23.05.2011 5 z 5

Chystala jsem se na pana Aldu už hodně dlouho, až jsem na něj náhodně narazila v oddělení autobiografií v naší skromné knihovně. :) Musím říct, že ačkoli mě většinou autobiografie netáhnou a zaměřuji se spíše na fikci, Aldův odevzdaný, satirický a odlehčený smysl pro humor mě dostával téměř na každé stránce. Odkrývá duši pravého komika, dramatika, i obyčejného člověka s všedními starostmi každodenního života. Nemůžu jinak, než dát plné ohodnocení :)

Dumicek
29.01.2011 5 z 5

Velice poutavý a vtipně napsáný životopis..Kdo chce vědět o Aldovi více,tak ať si přečte tuhle knihu.Určitě ho nezklame:)

Arlique
02.01.2011 5 z 5

skvěle se to čte, navíc je to fakt vtipný =) odpočinkové čtení. Alda je skvělej =)

životopisy, biografie autobiografie

Alan Alda
americká, 1936
2007  88%Nikdy si nedávejte vycpat svého psa
2009  82%Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou
2018  81%Kdybych ti rozuměl, tvářil bych se takhle?