Nikdo není vinen?

Nikdo není vinen? https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40800/nikdo-neni-vinen-40800.jpg 4 49 10

Nové vydání kriminálního románu z periferního prostředí předválečné Prahy. Obchodní zástupce, který udělal bankrot a je bez prostředků, prosí svého švagra o pomoc, avšak je odmítnut. Přespává a dostává stravu u muže, kterému v kritické situaci pomohl, přičemž zpočátku neví, že je to vůdce lupičské bandy. Když se to doví a je vtažen do loupeže, kterou provázejí dvě záhadné vraždy, je natolik tělesně a duševně zruinován, že se nezmůže na odpor... Román v přesvědčivě psychologické motivaci líčí vznik, provedení a následky zločinu. (www.pitaval.cz)... celý text

Disease
29.04.2024 4 z 5

Spíš sociální román, kdy detektivní linie není až tak důležitá. Na dobu vzniku dobře vykreslené postavy a prostředí, i když jsou tu takové dobové manýry.

Naďa2411
06.12.2023 5 z 5

Oddychová, příjemná krátká detektivka poslechnuta v aknize o muži, jenž zbankrotoval. Náhodně se ocitá u loupeže, kde je usmrcen jeho švagr se svou ženou. U jedné vraždy jsem vraha hned odhadla u druhé - to bylo překvapivé rozuzlení.

janina66
14.02.2023 3 z 5

Kratší detektivka, posloucháno jako rozhlasová hra s výborným obsazením hlasů, známých herců.
Nebudu popisovat obsah, vše řečeno v komentářích přede mnou.
Líbilo se mi.

rafan65
03.04.2022 4 z 5

Román v přesvědčivě psychologické motivaci líčí vznik, provedení a následky zločinu. Eduard Fiker má slušné detektivky.

VeruMalfoy
17.05.2021 3 z 5

Případ o tom, jak se i z normálního, prostého a mírumilovného člověka může stát zločinec. Celkem jde o docela zajímavou zápletku a velmi dobré rozuzlení pomocí detailů.

RADOST
10.05.2021 3 z 5

Jednoduchá detektivka o naivitě a prozření slušného a čestného muže, který se v těžké životní situaci dostane do bandy lupičů.

jaroiva
23.08.2020 3 z 5

Je z toho cítit "datum výroby", ale nezadá si to s americkou detektivkou z podobné doby.
Standardní klasická detektivka, nic zbytečně natahovaného. Oddechovka na jedno odpoledne.

soupik2012
08.05.2020 5 z 5

Sledujeme osud poctivého obchodního zástupce s automobily, který se díky nepříznivému osudu ocitne ve skupině lidí, kteří přežívají na okraji lidské společnosti. Příběh je jednoduchý, bez hluchých a nelogických pasáží. Jenom je škoda, že se autor nepustil do většího psychologického rozboru hlavních aktérů. Přímo se to nabízelo. Přesto se jedná o velice zdařilou klasickou detektivku, kterých je v současné době značný nedostatek a tak musíme vzít za vděk staršími knihami a poděkovat vydavatelům, že se rozhodnou tato díla proměnit na audioknihy. Tuto konkrétní načetl pan Petr Třebický, který dokázal znamenitě vystihnout správnou atmosféru příběhu.

Jaruš7
31.05.2019 3 z 5

Audioverze, hra a z ní zní : (bez textu)
"No tak vidíš Máňo, přece jsme tě lízli,
tohle jsi nám holka dělat neměla,
zradila jsi partu, spolčila ses s fízli,
teď dostaneš kulku do těla....."
Jo, je to o ní, o nešťastným životě na pražským předměstí.
Trocha citu v podsvětí a lepší vize pro příště, je to, pro co tahle zrada došla k tragédii, ve který "Nikdo není vinen?"
Autora mám teď rozečteného v dalších knihách, protože umí ¡!!!!!! (uměl) .

borsalino_csfd
20.08.2017 5 z 5

Dramatický životní pád Ivana Kuska, který jej dovede až na úplné dno společnosti, kde najednou zjišťuje, že zde lidé žijí a přežívají úplně jinak. Plíživě a účelově živená nenávist vůči svému švagrovi jej postupně zaboří až po kolena do bahna, a která vyvrcholí pokusem o krádež. Jenže během toho dojde také k vraždě, což v Ivanovi probudí zbytky dobra a postupně se začne odpoutávat ode dna. Na straně zákona nemohl být nikdo jiný, než inspektor Čadek (13. Revír). Knížku jsem přečetl na dva zátahy :)

Eduard Fiker
česká, 1902 - 1961
1960  85%Série C-L
1969  77%Paklíč
1973  78%Kilometr devatenáct
2009  72%Zlatá čtyřka
1968  69%Paní z Šedivého domu

Kniha Nikdo není vinen? je v