Nijura – Dědictví koruny elfů

Nijura – Dědictví koruny elfů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3424/bmid_nijura-dedictvi-koruny-elfu-10h-3424.jpg 4 176 30

Když mladá dívka s polovinou elfí krve v žilách najde v lese podivný nůž, netuší, že se právě stala klíčovou postavou v konfliktu, který ohrožuje všechno kolem ní. Mírem na světě otřásl neuvěřitelný zločin: Elrysjar, jednu z dvojice magických korun elfů (mimochodem ta druhá se jmenuje Nijura), ukradl člověk! Kdo se jí zmocní, je nezranitelný a bahenní elfové ho musí bezpodmínečně poslouchat. Tajemného krále ze světa lidí získaná moc zaslepila. Shromáždil kolem sebe armádu Šedých bojovníků, aby svoji hrůzovládu rozšíříl po celém světě – jediná zbraň ho může zastavit – nůž, v nějž se proměnila druhá magická koruna patřící svobodným elfům, kteří neúpí v područí nového krále. Nůž potřebuje pána – a vybral si Nill. Dívka se najednou stává hříčkou různých zájmů. I když ji pronásledují Šedí bojovníci, vydává se v doprovodu několika statečných druhů na nebezpečnou cestu ke králově věži. Napínavé zápletky tě vtáhnou do fantastického světa plného překvapivých dobrodružství a do dojemného příběhu o lásce, věrnosti a zradě. ... Nový král se na okamžil zastavil. Pak zvedl ruce a odhrnul kapuci: na jeho čele se skvěla kakmenná koruna Elrysjar a třpytila se jako olej vystupující z bažin. Déšť zvolna smýval zbytky hlíny a špínu z jeho obličeje a odhaloval usmívající se tvář člověka... Když magická koruna elfů padne do rukou člověka posedlého touhou po moci, je rázem v sázce vše: další existence národa elfů i rovnováha na světě. Jedinou nadějí je Nill, dívka, které v žilách koluje polovina elfí krve. Právě ona je tou vyvolenou – to ona je Nijurou.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Elfenkrone , 2005

Arien
16.01.2013 5 z 5

Úžasná kniha! Jenny je úžasná spisovatelka,četla jsem spoustu knížek od spousty autorů,ale žádný z nich mě nedokázal tak dobře vtáhnout do děje,jako Jenny. Zbožňuji její styl psaní!

Nijura je vážně jedna z nezapomenutelných knih,nepopsatelná. :)

helium
10.01.2013 5 z 5

Úžasná kniha, nejvíc se mi sice líbil úvodní příběh Scapa a Ariany, ale zbytek taky nemá chybu.

SaDiablo
06.10.2012 5 z 5

Četla jsem asi ve třinácti letech a byla to jedna z knih, která mě v dětství hodně zasáhla. Zapomněla jsem už na detaily, celkový pocit ve mně ale po ty roky zůstává.

Hipi
18.04.2012 5 z 5

Nechybí v ní nic, co má dle mého názoru obsahovat dobrá fantasy: originalita, poutavý dobrodružný příběh, skvělé postavy, akce, humor, romantika, uvěřitelnost děje, který je místy průzračně zasněný a poetický a jindy zase strašidelný a temný.
Byla jsem navíc příjemně překvapena její originalitou a autentičností, protože u tak mladé autorky bych tak dobrý příběh fakt nečekala. Znám knihy mnohem známějších autorů, kteří přesto kopírují stokrát omleté nápady, motivy a fantasy klišé, kde jen mohou a od této knihy by se, alespoń co se týče její originality, mohli učit. Styl vyprávění je místy kapku neumělý, ale to mi nijak nevadilo. Moc se mi líbila a obdivuju její autorku, že ji dovedla v tak nízkém věku tak dobře dotáhnout do konce, což rozhodně není u fantasy knih nijak snadné a obvyklé. Číst ji bylo zážitkem -přečetla jsem ji jedním dechem- a není lehké na ni zapomenout. (A elfové zde mě nadchli dokonce více než ti Tolkienovi -připadali mi tak nějak životnější, sympatičtější, osobitější a méně unylí.)

Mairiel
10.07.2011 2 z 5

Kniha je dobře napsaná a čtivá, ale příběh je poněkud naivní a náročnějšího čtenáře zklame. Psychologie postav byla nepropracovaná (ano, víme, že A miluje B, ale proč?), některé pasáže si z tohoto hlediska přímo říkaly o větší rozepsání. Nuyen je nadaná autorka, ale stejně si myslím, že by měla s psaním počkat, až získá větší životní rozhled - pak snad dokáže napsat něco lepšího než lehké fantasy na pár odpolední.

frnda
03.06.2011 5 z 5

Je to už nějakou dobu, co jsem tuto knihu četla, ale nemůžu na ni zapomenout. Je čtivá, tedy aspoň dle mého.

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Překrásné, nevím co dodat, moje oblíbená. Na tohle se nedá zapomenout...

Ewča
30.11.-0001 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych byla ke knize tak připoutána. Strávila jsem u ní dvě noci neboť během dne se mi nedostává potřebného času. Ovšem i přes den se má mysl toulala po Temných hvozdech a bažinách Korr s Nill a jejími elfími společníky. Tuto knihu doporučuji úplně všem kteří milují nevšední příběhy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Píseň elfů:

Tancuj a zpívej, půlnoční plameni,
do Noci duchů na březích řek,
ať tvoje záře nikdy se nezmění,
tancuj a zpívej do vzpomínek.
Tancuj a zpívej, žhni staletími,
a kdyby uvadnout elfů měl věk,
přivolej, plameni, zpět naše stíny,
v legendě staré jako sám svět.

Domča
30.11.-0001 5 z 5

Nádherná knížka, přečetla sem jí během pár dní a když sem si k ní sedla, zůstala sem u ní třeba 5 hodin. Doporučuji :)

Soustmea
30.11.-0001 5 z 5

Tuhle knihu bych doporučila všem....jak mladým tak i starším...stojí to za to - fakt !!!
Elfové jsou vážně zajímaví lidé a v téhle knížce si je přímo zamilujete :)

elfové kouzla

Jenny-Mai Nuyen