Čierna oslava

Čierna oslava https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418681/bmid_cierna-oslava-o9n-418681.jpeg 2 6 1

Nežný komiks série

Čierna oslava - Prvý diel z knižnej série Nežný komiks – príbehy o nežnej revolúcii. Jana je dievča dvoch tvárí. Ráno poslušná vnučka komunistického funkcionára, večer rebelujúca depešáčkav čiernej koženej bunde, ktorá prežíva prvú veľkú lásku. Píše sa 16. november 1989 a v Bratislave sa chystá spontánna demonštrácia študentov za lepšie a slobodné školstvo. Totalitný režim je na spadnutie, ale to hrdinovia tohto príbehu ešte nevedia. Ako dopadne priama konfrontácia študentov s funkcionármi komunistickej strany? Čierna oslava rozpráva dramatický príbeh na pozadí málo známej bratislavskej demonštrácie, ktorá sa odohrala v predvečer najdôležitejšieho dňa nežnej revolúcie.... celý text

RaggamuffinSVK
25.12.2019 3 z 5

Na úvod by sa patrilo povedať, že som veľmi rád za možnosť podporiť Nežný komiks a dúfam, že podobných diel u nás vyjde viac.

Prvý diel s názvom Čierna oslava je ťažké hodnotiť. Príbeh je veľmi krátky a to ako pre človeka už poznajúceho udalosti novembra 89, tak pre aktuálneho tínedžera, ktorý dostane len základné informácie. Na druhú stranu, stále je to viac, než poskytuje bežná základná či stredná škola na Slovensku.

Kresba je veľmi pekná. Sú z nej cítiť silné emócie a napriek tomu, že nie som rodený Bratislavčan, poteší vidieť jednotlivé lokality v tejto podobe. Najviac zamrzí, ako rýchlo sa čitateľ dostane ku poslednej strane. Ináč, veľmi rád by som sa dozvedel ako na tieto príbehy reagujú aktuálny školáci, ak sa im dostali do rúk.