Bežná

Bežná https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429204/bmid_bezna-WvO-429204.jpg 3 4 1

Nežný komiks série

Bežná - Druhý diel z knižnej série Nežný komiks – príbehy o nežnej revolúcii. Aj nežná revolúcia mala svoje bežné dni a všedné problémy. Tínedžerka Lucia býva na sídlisku v Martine a na svet sa pozerá z ôsmeho poschodia sivého paneláka. Jej starosti sa počas novembrových a decembrových dní v roku 1989 zdajú banálne. Lenže pre ňu sú práve tie najväčšie na svete. Kedy konečne uvidí Tomáša – herca martinského divadla –, do ktorého je tajne zamilovaná? V divadle zrazu vládne chaos, namiesto predstavení sa tam konajú čudné mítingy a aj rodičia sú akísi divní. Najväčšiu revolúciu však v jej živote spôsobí príchod nového súrodenca, bračeka Lukáška. Tieto dni sú naozaj na hlavu a Lucia má pocit, že je na všetko úplne sama. Čo zmenia chladné revolučné dni v živote mladej školáčky?... celý text

RaggamuffinSVK
25.12.2019 4 z 5

Bežná je mi srdcu veľmi blízky komiks. Podobne, ako mama Lucie, aj tá moja bola v tom čase v martinskej pôrodnici. Svoje detstvo som strávil na rovnakom sídlisku ako Lucia. Až mi to prišlo nereálne. Narozdiel od Lucie som sa však narodil do slobodnej krajiny.

Pohľad na udalosti po sedemnástom novembri očami dieťaťa je v tomto podaní unikátny. Kresba ho dotvára do podoby, ako by nám ho asi tak podalo mladé dievča. Aj keď je príbeh jednoduchý, veľmi príjemne sa čítal a verím, že práve toto je forma, ako osloviť tých, čo "nevedia"

Autoři knihy

Kniha Bežná je v