Nežné nepriateľstvo

Nežné nepriateľstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220727/bmid_nezne-nepriatelstvo-220727.jpg 4 219 29

Sváry medzi znepriatelenými škótskymi klanmi má ukončiť sobáš mladého Jamieho s krásnou Sheenou. Jamie si však nechce dať vnútiť nevestu a aj Sheena, ktorá počula veľa historiek o Jamieho krutosti, sa tejto predstavy desí. Situácia sa zmení, keď sa mladí ľudia ocitnú pod jednou strechou....

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

A Gentle Feuding , 1984

Senza Jenka
06.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Ze začátku mě to bavilo velmi. Příběh se odvíjel svižně, zvraty zapadaly do děje, a nepostrádalo to ani vtip ani logiku.
V druhé polovině se ale obojí vytratilo (zejména ta logika) a celé se to začalo poněkud táhnout. Černý Gawain byl najednou nenávistný nepřítel, nikdo se nepozastavoval na tím, že nájezdy nedávají žádný smysl. Sheena vříská a klepe se strachy, jen Jamieho vidí a v další minutě se od toho samého muže nechá muchlat a ocicmávat, jako by se nechumelilo. To mi prostě nesedí.
Podezírala jsem jiného Williama - což byl zřejmě autorčin záměr - i když jeho činy vůbec nedávaly smysl - ale to nedávaly ani tak :D
Reálnost vztahů a chování - vzhledem k historické éře, ve které se to má odehrávat - řešit nebudu. Obálka úplně mimo mísu.

mariva
06.06.2023 4 z 5

Odpočinková četba z mého oblíbeného skotského prostředí.

Ála1968
02.05.2023 4 z 5

Moc hezké,jen mě to přišlo takové nedokončené.Některé věci tam nebyly dořešené, což mě mrzí .Samozřejmě Garwood je jedinečná a nepřekonatelná , přesto i Lindsey umí.

janina66
16.02.2023 4 z 5

Příjemná četba plná romantiky a hašteření mezi hlavními hrdiny.
Čekala jsem více bojů mezi skotskými klany, ale zmínky o nich byly. Velice čtivá kniha.

helenkan
12.09.2022 5 z 5

Jako vždy perfektní počteníčko. Ráda čtu knihy od téhle autorky.

Marci_Vaj
19.05.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka, ti Skoti z Vysočiny… drsňáci :) Hezky se to četlo.

Lena79
06.10.2021 5 z 5

Kniha na jedno, dvě odpoledne, nevím, co se přesně stalo, ale něco mě nutilo číst dál a dál. Moc se mi to líbilo. Opravdu odpočinková kniha.

turecko76
02.10.2021 5 z 5

Cely pribeh byl od zacatku do konce napinavy bez nudnych pasazi. V zanru nenarocnych romantickych oddechovek jasny plny pocet hvezd.

vikimi
01.01.2021 1 z 5

Knizka me nenadchla, a tak jsem se ctenim skoncila nekde v pulce. Neda se nic delat. :/

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Uzasna knizka oplati sa precitat

helena9598
01.08.2020 4 z 5

Moc pěkně napsaný příběh. Sheena je paličatá jako mezek a James se nechce nechat a jde za tím co chce..... Doporučuji rychle jsem ji přečetla.

munka
10.06.2020 5 z 5

Krásny romantický príbeh, pobavil a potešil.

Alenka76
30.12.2019 5 z 5

Tieto knižky o Škótoch milujem malo to dej, napetie, lásku a hlavne prečítala som ju za jeden večer nemohla som ju pustiť z rúk.

AniDi
17.09.2019 5 z 5

Prostě miluji nezkrotné hrdiny z Vysočiny a ani tato kniha nebyla zklamáním.

kikibo
19.06.2019 5 z 5

Dobrá jednohubka :)

Knihomolka97
30.04.2019 4 z 5

Příjemné, velmi příjemné počteníčko. :-)
Sheena je skvělá! Líbilo se mi, že neustoupila ani o píď. :-D A Jamie překvapil...podle anotace jsem čekala drsného bojovníka a ono ne. Sice v jistých ohledech se choval jako sobec a snažil se o všem rozhodovat, ale nepřipadal mi nějak nebezpečný.
Bylo hezké jak si k sobě postupně nacházeli cestu. Jejich škádlení a hašteření mě strašně bavilo. Na konci ve mě v jednu chvíli zatrnulo ale samozřejmě, co by to bylo za romantiku bez happyendu. :-)

Lucuschka
31.12.2018 3 z 5

Oddechová romantika. Jednoduchý příběh určený pro odpočinkovou četbu. Potěší a zahřeje u srdce.

Enny4
06.02.2018 5 z 5

Dva tvrdohlaví hlavní hrdinové od začátku knihy až do konce :) Jamie krásnou Sheenu od prvního setkání strašně chce, ona je ze znepřáteleného klanu a má z Jamieho panickou hrůzu protože on má hroznou pověst. Jamie je zeman svého klanu a je zvyklý že musí být ve všem po jeho. Jeho sobecká povaha mi celkem vadila, víc se mi líbil jeho bratr Colen který si ji unesl, ale musel ustoupit staršímu bratrovi :) Ale jiak to byl hezký příběh ze Skotska, všechny knihy od této autorky se mi líbí

ketvin
02.02.2018 3 z 5

Prostě "hezká kniha", čekala jsem sice nějaké napínavější ukončení, když tam byla díky Černému Gawainovi a Jessi ta příležitost, ale co se dá dělat... Postavy moc hezky vykreslené, jen škoda, že neměl více prostoru Colen a Nial, autorka mohla Colena spolčit s Sheenou, což mohlo vést k vtipným scénám na hradě Kinnion... Takže moc hezký, vyvíjející se příběh, ze kterého se ale i tak dalo vytěžit více :)

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Hezké čtení. Skotsko, romantika,humor. Mě se moc líbila.