Neznámych nemiluj

Neznámych nemiluj https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491485/bmid_neznamych-nemiluj-gE8-491485.png 3 20 6

Lucia Sasková, jedna z najobľúbenejších súčasných slovenských spisovateliek, má na svojom konte už desať románov. Debutovala v roku 2012 pútavým príbehom mladého dievčaťa, ktoré sa vlastnými silami vyrovnáva s traumatickým zážitkom. Kniha vzbudila veľký záujem čitateľov, a tak o desať rokov neskôr vychádza už v treťom vydaní. Hlavná hrdinka žila bezstarostným životom pekného mladého dievčaťa, vysokoškolskej študentky, ktorá nemala núdzu o priateľov ani nápadníkov. Až do toho osudného dňa, keď ju jedna presne mierená rana a to, čo po nej nasledovalo, nezrazili na kolená. Kolotoč každodenných povinností sa krútil ďalej, ale ona už nežila, iba prežívala. Zo dňa na deň sa jej zmenili sny, hodnoty, priority, zmenili sa ľudia v jej okolí, ubudlo priateľov. Rany na tele časom zmizli bez stopy, no tie na duši sa nie a nie zahojiť...... celý text

Sixtínka
08.06.2022 1 z 5

Vôbec ma to neoslovilo, nijako sa ma to nedotklo. Ešte ani to znásilnenie hneď v úvode - čo je podľa mňa dosť zlé, keď ani čosi také vo mne nevyvolá nijaké pocity. Nepripadalo mi to ani trošku dramatické, vôbec som to autorke neuverila.

Jurajovamaka
03.03.2021 4 z 5

Knizka mala hneď zo začiatku veľmi rýchly dejový spád.. v podstate sa to čítalo samo. Nenudila ma, vždy ma niečo nové prekvapilo. Ale najviac ma prekvapil ten záver... Ach !
Odporúčam ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Dada077
01.08.2019 2 z 5

ani ako debut to nie je ktoviečo, ani deju som príliš neverila

Veronika33
04.07.2017 2 z 5

Kniha sa ľahko číta ,avšak spracovanie príbehu ma nezaujalo. Nereálne vykreslenie deja, nesympatické postavy najmä "Ľuboško"(Ako totálny blavácky macho, ktorý si myslí, že mu patrí celý svet). Námet je zaujímavý, ale nie v tomto podaní. Ako oddychovka pri bazéne OK, nič viac však od toho nečakajte.

andrea7865
09.03.2016

Keď som túto knihu dostala moc sa mi ju nechcelo čítať, ale nejak som sa k tomu dokopala. PO prvých stránkach som bola dosť v šoku, nechápala som ako mohla autorka začať knihu tak ako ju začala. Ale ako som sa dostávala hlbšie do deja tak som chápala, a nevedela som si predstaviť, že by tú knihu začala nejak inak. Vďaka tejto knihe si viem predstaviť aké to je byť znásilnená a dúfam, že to pri predstavách aj zostane. A najviac ma asi prekvapilo aký bol ten chlap ču ju znásilnil, už keď ju znásilnil mi prišiel odporný ale keď jej potom napísal tú smsku a keď sa ju pokúsil znásilniť znovu, znenávidela som ho ešte viec. Ale nebudem sa tu rozpisovať. Je to jednoducho dokonalá kniha a rozhodne odporúčam prečítať. Neoľutujete to.

modranka
09.10.2013 3 z 5

Priznám sa, že už po prvých stránkach som mala pocit, že takú hnusnú knihu odložím. Ale musím to vysvetliť. Išlo o opis znásilnenia. Barvito, priam do detailov, opísané, to sa musí nechať. Zrejme chcela autorka čitateľa šokovať. Predstavila nám hlavnú hrdinku v dosť nezvyčajnej polohe, zraniteľnú a ublíženú, ale nadobudla som pocit, že dnešná mládež si o to koleduje, ale nie som si istá, či to aj autorka takto zamýšľala. Text je písaný v prvej osobe - nepochopila som, prečo autorka siahla po tomto štýle písania pri téme znásilnenia, pritom sa veľmi nezaoberala emocionálnymi momentami hlavnej hrdinky. Ak chcela navodiť situáciu, nech sa čitateľ sám vžije do úlohy znásilnenej osoby, nepodarilo sa jej to. Dokonca druhý deň po prečítaní príbehu ani neviem ako sa volala hlavná hrdinka. Alebo to bol zámer? Práve za tento štýl som stiahla jednu hviezdičku. Ani námet sa mi veľmi nepáčil, ale to je vec literárneho vkusu. Nemám rada násilie na ženách, ale uznávam, že život ich prináša. Príbeh postavil zrkadlo mladej mobilnej generácii. Myslím si, že by si knihu malo prečítať čo najviac mladých ľudí. Nie je to veľká literatúra, tak by to mohli zvládnuť.

Lucia Sasková
slovenská, 1985