Něžná náruč rodičů

Něžná náruč rodičů https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56378/bmid_nezna-naruc-rodicu-HxA-56378.jpg 4 169 44

Tato publikace s filmem je určena všem, kteří chtějí porozumět nejmenším dětem a nabídnout jim kvalitní péči. Vzhledem k tomu, že největší vliv na rozvoj dítěte v nejranějším věku mají rodiče, je kniha věnována zejména jim. Čerpat z ní ale mohou také dětské a ženské sestry, které se věnují předporodním kurzům, novorozenecké sestry, které po narození dítěte pravidelně poskytují informace rodičům, zdravotní sestry, které pracují s kojenci v nemocnicích nebo kojeneckých ústavech, dětští lékaři soustavně sledující vývoj dětí v poradnách, rehabilitační pracovníci zabývající se rehabilitací kojenců a batolat, ale také pracovnice mateřských center a instruktorky baby klubů, které se věnují programům pro nejmenší děti.... celý text

Osice
16.10.2019 4 z 5

Něžnou náruč rodičů jsem poprvé prolistovala v těhotenství a pak se k ní vracela u obou dětí. Byla jsem úplně mimo, vůbec jsem netušila, jak miminko chovat, zvedat atd. Nikdy jsem netoužila pochovat si cizí miminko a ani v tomhle směru nejsem zrovna intuitivní, tak jsem byla moc vděčná, že tahle kniha existuje. Fakt mi pomohla zvládnout manipulaci s miminkem. Klubíčko, zajíček, klokánek, tygřík, nenatřásat, ... nebyl problém:-)

Jinak jsem se ale knihy nedržela a další rady mi k srdci nepřirostly. Nosím v šátku, kočárek nemáme, kojím, kdy dítě chce, spíme společně a o pravidelném režimu se taky u nás nedá mluvit:-)

Daenerys.Tar
10.05.2019 4 z 5

Nejlépe si knihu projít ještě před narozením miminka. Nebo co nejdříve poté, protože jak sama autorka zmiňuje nejdůležitější je správně zacházet s dítětem od narození do 4 měsíců. Já už jsem předtím četla knihu "Rozvíjej se, děťátko...", tak takhle byla spíš jen na takové doplnění. Hodně věcí se opakuje.
Souhlasím s tím, že se ale nesmí brát jako nějaké dogma. Například nošení dětí v šátku nebo ergonomickém nosítku je podle mého názoru prospěšné, ale to ať už si každý dělá podle sebe.

Edeltruda
27.11.2018 4 z 5

Hodnotím vysoko, protože mi kniha pomohla být si jistější při manipulaci s novorozencem - hlavně při zvedání z podložky, inspirovala mě k pořízení klokanky, když mi přišlo běžné nosítko pro miminko ještě příliš velké. Jinak jsem ji ale nebrala nijak dogmaticky, chovat v klubíčku se nikdy nenaučila, peřinku ani náhodou nepořizovala a koupala jen dvakrát týdně, Nejčastější chyby v držení dětí jsem už naštěstí znala. Je bohužel pravda, že kniha se tváří odborněji a přesvědčivěji a prezentuje jediný možný přístup víc než by bylo adekvátní.

KlaraBa
08.11.2018 3 z 5

Čtení před porodem: oddechovka, hodně obrázků, ale stejně jsem absolvovala kurz. Myslela jsem si jak bude vše super. Po narození miminka jsem byla vyplašená přemýšlela jsem jak to tam bylo a knihu otevírala stále dokola, abych neudělala chybu a neublížila miminku. Následně jsem se rozhodla řídit se mateřským instinktem a bylo to nejlepší. Od té doby jsem knihu neotevřela a užívala jsem si to vše jinak. Čtenář musí brát knihu s rezervou.

estrellka
20.07.2018 3 z 5

Jako základní přehled o správné manipulaci s dítětem je kniha užitečná, ale nic se nemá přehánět - spoustu věcí předkládá jako dogma a spíše prvorodiče dokáže vystresovat, co všechno dělají špatně. Samozřejmě většina rodičů se snaží pro své dítě udělat to nejlepší a neublížit mu právě třeba nevhodnou manipulací, ale podle této knihy bych se dítě skoro i bála vzít do ruky, předat někomu jinému. Knihu jsem přečetla, nicméně stejně jsem se řídila a řídím mateřským instinktem.

JessieEx
06.04.2018 4 z 5

Užitečná publikace pro novopečené rodiče! Pomocí fotografií a návodů učí jak s dítětem manipulovat, v jaké pozici nosit, jak zvedat. Co je pro dítě dobré v jakém věku a to od narození až do jednoho roku.
I přesto, že jsem se většinu těch praktik naučila v porodnici, kde jsem se svým nedonošeným děťátkem strávila celý měsíc, a později i na rehabilitacích, byla pro mě kniha prospěšná a dozvěděla jsem se i něco nového.
Video na DVD přiloženém ke knize vlastně defacto obsahuje stejné informace jako kniha, takže je zbytečné číst a ještě se na to dívat. Pokud máte málo času, bude vám stačit shlédnutí 40min. videa :)

zazvorek
13.03.2018 2 z 5

Byla bych snad radši, kdybych tu knihu vůbec neotevřela. Jako vyjukané prvorodiče, kteří předtím nikdy nedrželi mimino v náručí, nás dokázala akorát vystresovat a potlačit intuitivní zacházení s vlastním dítětem. Místo citlivého zacházení se pak snažíte mrně naštelovat do krkolomných pozic, ve kterých - jak očekáváte - vám má zůstat spořádaně ležet (v ose, haha). Jako inspirace fajn, upozorňuje taky na různé nešvary, v tomhle směru cenné. Pro nejisté rodiče ale cesta do pekel :-)

Anya636
12.02.2018 4 z 5

S manželem jsme navštívili kurz, četla jsem knihu i viděla CD. Speciálně díky videu se můžete vše perfektně naučit. Paní je velmi sympatická a fundovaná žena a jejími doporučeními o manipulaci se řídím, protože věřím, že mají hlavu a patu a ráda si nechám poradit. Pomohla nám zejména z počátku, kdy jsme si s tím novorozencem nevěděli úplně rady, například při předávání dítka z náruče do náruče. Ušetřila nám hodně nervů. Určitě doporučuji. Nicméně nejužitečnější byla dvě videa na youtube, kde je manipulace s miminkem krásně vidět (Záznam semináře Manipulace s kojencem).

Knihomolová
06.02.2018 4 z 5

Oceňuji obrazový doprovod knihy. Vše je krásně vysvětleno a popsáno, pro nastávající rodiče jde určitě o velmi užitečný teoretický ,,návod k použití". Myslím, že je rozumné držet se doporučení a postupů v knize. Jak budou fungovat v praxi se ovšem teprve ukáže v budoucích měsících, takže své hodnocení možná ještě upřesním.

Alar
10.10.2017 4 z 5

Určitě užitečná kniha, ale jako všechny rady týkající se dětí se musí brát s vlastním rozumem. V mnohém mi instrukce hodně pomohly ale něco u nás nefunguje.

Nicméně kopřivka mi vyskočila z rady dávat do autosedačky dítě v peřince. Snad každý aspoň trochu rozumný rodič ví, že při jízdě v autě musí být dítě především PŔIPOUTANÉ, rozhodně ne jako na třech obrázcích v knize označovaných za "správně". Snad to autorka myslela tak, že může být v peřince, když dítě do autosedačky jen odložíme a nikam nejedeme, ale z textu to patrné není, spíš to vyzní naopak.

petra7210
04.07.2017 2 z 5

Kniha vás sice naučí, jak s miminkem správně manipulovat, ale novopečené maminky a tatínky umí taky pěkně vystrašit a vystresovat. Kdyby byla psaná trochu jinou formou, určitě bych dala více hvězdiček. Takto moc nedoporučuji.

imy.angel
07.06.2017 odpad!

Zbytečně vyhozených 500! Paní Eva Kiedroňová si hraje na odborníka, kterým vlastně ani není.

Existují zásady, kterých bychom se při manipulaci s dítětem měli držet, ale některé doporučené metody z úst paní Kiedroňové … udělejte si názor sami. Některé polohy fungují a ráda jsem je využila, ale kupovat kvůli tomu takovou bibli?! Přece každý ví, že dítě se zvedá způsobem, aby se neprohýbalo do luku, netahá se za ručičky, neposazuje se předčasně, ani se mu nepomáhá chodit když ještě není na to zralé (nemá posílené svalstvo), nepoužíváme chodítka ani hopsadla, a ve vajíčku bych také dítě nenechávala na relax!

Vytvořením neměnných rituálů (dle doporučení v knize) ze svého dítěte nejspíš vychováte neurotika, nepřizpůsobivé dítě, které bude mít v životě problém se adaptovat a přizpůsobovat se změnám. Jistá pravidelnost je třeba, ale... cituji „ Rituál „kojení“. Kojíme vždy ve stejném křesle, na stejném polštáři, při stejné hudbě atd. Co to ksakru má být?

Plusy: grafické zpracování (fotografie, rozdělení kapitol, popisky, dvd, plakát)
Některé informace (První kontakt s dítětem po narození, podpěra hlavičky malého dítěte, dokud ji nedrží samo,, klubíčko, procvičování oboustrannosti..)

Paní Kiedroňová se mnohokrát ohrazuje proti poloze na bříšku, která je mimochodem skvělá a prospěšná (pod dohledem už i v prvních dnech), a poloha svislá se zakulacenými zády je taktéž v pořádku (tedy v nosítku, šátku…s podsazením)

146786
11.01.2017 3 z 5

Dobrý kniha pro nové rodiče o manipulaci s novorozencem až dítětem do jednoho roku věku. Dobře zpracované fotografické návody, včetně nesprávných technik. Trošku mě ale mrzí nejednotnost přístupu napříč doktory. Rehabilitační sestra mi např. za klubíčkování doslova vynadala, že tím křivím dceři záda..tak si pak vyberte.

BlackieSirrah
12.10.2016 4 z 5

V této knize jsem se zde prvně setkala s termínem „dráždivé dítě“ a pomocí šetrné manipulace popsané v knize ty nejcitelnější problémy u mého syna do dvou týdnů téměř vymizely.
Nicméně některé rady z této knize jsou poněkud diskutabilní (spaní na měkké podložce zvyšuje riziko SIDS). Ale co se týče novorozenců a dalších vývojových stádií nikde se nedozvíte co je „Správné“. Co bylo standardem v porodnici, to pediatrička odmítá. Co schvaluje rehabilitační sestra, to vytočí neuroložku k nepříčetnosti :-)

Peti
08.10.2016

Kniha nás učí správnou manipulaci s dítětem - skvěle napsaná, ilustrativní fotky.

Shui-Xian
16.09.2016 3 z 5

V době, kdy už rodinná výchova ve školách dávno nezahrnuje úvod do péče o děti a kdy nové rodiny vznikají více separovaně od nápomocných příbuzných, jsou návodná doporučení třeba jako sůl. Plusem téhle publikace je dostatečná podrobnost, bohatá ilustrovanost a snaha vycházet z přirozených zákonitostí psychomotorického vývoje dětí. Věřím, že nastávajícím maminkám není vůbec na škodu se s ní seznámit a přehled o možných metodách si doplnit...
Co mi vadilo, byla značná kategoričnost a striktnost, co je dobré a co ne. (Občas jsem nabyla dojmu, že předchozí generace nemohly kvůli tomu nesprávnému zacházení snad ani vyrůst.) Důraz lze chápat s ohledem na závažnost tématu, nicméně celý ten byznys okolo autorky na mě působí spíše dojmem snahy o monopol. Přesto - jako příručka podnětné, zajímavé. Názor si jistě udělá každý sám, na základě vlastních zkušeností...

Aknel26
23.08.2016 5 z 5

Výborná knížka, kterou doporučuju alespoň prolistovat. Klubíčkování atd. se dneska praktikuje hodně, jednotlivé možnosti uchopování a držení miminka nám ukazovali i v porodnici, byla jsem ráda, že tady si je můžu oživit. Navíc tu byla spousta fotek s varováním, jak s miminkem nezacházet - pro nešiky velmi užitečné :-)

Nunee
04.07.2016 3 z 5

Asi jsem natvrdlá... Přečetla jsem si ji, něco pochopila, ale něco vůbec ne :-/ snad se mi i něco vybaví, než se malý narodí... Každopádně nebylo vůbec zbytečné tuto knihu číst :-) přinejhorším budu trénovat s prckem dle knihy před zrcadlem....

elisa194
20.05.2016 4 z 5

Srozumitelně napsaná kniha, pěkné ilustrace. Jak moc jsem si z toho zapamatovala si vyzkouším za měsíc :-)

Eva P.
06.08.2015 1 z 5

Některé pozice, které si paní vymyslela, jsou skoro až děsivé, zajímalo by mě, kde na tom byla!
Když mi v předporodním kurzu řekli, že se máme takovým knihám vyhýbat, tak se mi velice ulevilo.