Něžná náruč rodičů

Tato publikace s filmem je určena všem, kteří chtějí porozumět nejmenším dětem a nabídnout jim kvalitní péči. Vzhledem k tomu, že největší vliv na rozvoj dítěte v nejranějším věku mají rodiče, je kniha věnována zejména jim. Čerpat z ní ale mohou také dětské a ženské sestry, které se věnují předporodním kurzům, novorozenecké sestry, které po narození dítěte pravidelně poskytují informace rodičům, zdravotní sestry, které pracují s kojenci v nemocnicích nebo kojeneckých ústavech, dětští lékaři soustavně sledující vývoj dětí v poradnách, rehabilitační pracovníci zabývající se rehabilitací kojenců a batolat, ale také pracovnice mateřských center a instruktorky baby klubů, které se věnují programům pro nejmenší děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56378/big_nezna-naruc-rodicu-HxA-56378.jpg 3.7144

Kniha Něžná náruč rodičů

Lucienka
19. listopadu

Doporučuji všem prvorodičkám. Dá se s mimčem zvládnout se naučit manipulaci i za pochodu, ale před porodem by to bylo samozřejmě lepší a více v klidu. Nejsou zde jen techniky držení a předávání miminka, ale i obecné rady, co se týká postýlky, autosedačky, spánku, krmení atd.

Guepp

Něco děláte instinktivně, o něčem je potřeba získat informace. V knize jsem si listovala až pár dnů po příjezdu z porodnice, našla jsem tam přesně ty informace, které jsem v daném období potřebovala vědět.
Trochu mě štve už poměrně retro ladění knihy, ale obsahově je to skvělá kniha.

Lenourt
17. srpnaodpad!

Otřesna kniha, která ženám podrývá mateřské kompetence a nabádá ke spartanské studené výchově. Úplně opomíjí základ, a to lásku k dítěti a ženskou intuici. Doufám, že se jejími radami moc žen neřídí....

D.-e.-e.-

Jediná kniha o mateřství, kterou jsem si v době těhotenství přečetla. Musím říci, že mi velmi pomohla. "Já a dítě? Co?! Jak jako? Vždyť já ho nezvládnu ani chytit?!" To byly myšlenky, co mi kolem třicítky běžely hlavou. Tato kniha mě zachránila. Řídím se podle ní téměř ve všem a její autorce paní Evě Kiedroňové jsem za takovou "příručku na dítě" :-) i za publikovaná videa velmi vděčná.
Ne vše jsem si ale vzala za své. Například množství různých podložek, igelitů a plen pod dítětem před a po koupání mě celkem dostávalo do kolen a samozřejmě jsem si to udělala po svém a jednodušší. Uvedený text jsem přisoudila době, ve které kniha byla psaná. Dnes už existují lepší vychytávky než igelit apod. že? :-) Nosítko jsem pro své miminko původně chtěla dokonce už od narození. Výrobci a spol. hlásají, že pokud je ergonomické se správným podsazením, nožičkami do písmene M a zády do písmene C, neškodí. Po přečtení knihy a zhlédnutí velkého množství obrázků jsem ale opravdu uvěřila, že vzpřímená poloha není pro mimčo vhodná a raději jsem jí tedy zcela vynechala a nákup jakékoli pomůcky na nošení odpískala úplně. Nevím, co je ve skutečnosti správně, ale říkala jsem si, že cesta bez svislé polohy bude sázka na jistotu, zatímco naopak to s určitostí nevím. Znovu děkuji autorce, že se snaží rodičům pomoci a o poznatky ze své profese se veřejně dělí.

terinkha

Kdybychom všechny rady, které nám publikace nabízejí, jako rodiče používali, tak od rána do večera neděláme nic jiného než že si dáváme pozor na to, jak na dítě saháme, co mu říkáme, co jíme (jako kojící matky) nebo co dáváme jíst už větším dětem a brzo bychom si uvařily mozky :-D
Doporučuju přečíst, ale vzít si z toho to, s čím souzníte a co vám dává smysl. My naši dcerku hodně nosíme na tygra a v klubíčku, snažíme se s ní manipulovat co nejopatrněji, ale jsou věci, které striktně nedodržujeme.
Dělejte to tak, abyste se z toho nezbláznili ;-)

Ajrad1981

Těžko hodnotit. Tak hlavně jsem ji měla mít přečtenou s předstihem a ne ji začít číst až po porodu. Vyvarovala bych se tak některých chybiček. V některých případech manipuluji s dítětem podle knihy tak nějak automaticky, aniž bych potřebovala radu, některé popsané obraty a úchopy bych si potřebovala natrénovat na nějakém kurzu, přijdou mi neohrabané - ale možná by stačilo nebát se a zkusit to.

ZůzaSomolka
16.12.2020

Moje 1. přečtená kniha na téma dítě, takže nemůžu moc porovnávat. Ale přijde mi užitečná, teoreticky se dá přečíst velice rychle, protože je plná obrázků, jak dítě uchopovat a manipulovat s ním. Logicky kniha dává smysl. Samozřejmě si to pak každý rodič musí uspůsobit, jak mu to vyhovuje, ale myslím si, že tato kniha dokáže dát smyslu plný základ, zvláště novým rodičům. Navíc mě osobně se stalo, že mě na ni odkazovala i doktorka. Doporučuju přečíst ještě před porodem, po se to špatně dohání a je lepší si přečíst dopředu na co si dát pozor než se to dozvědět až zpětně. Ale i po to má smysl (já to před nestihla). Kniha nás jako prvorodiče upozornila, co s dítětem dělat (a nedělat) a na co si dát bacha, takže i když jsme nic moc dopředu nezjišťovali, nakonec jsme se k potřebným informacím díky knížce dostali (např. že se má dávat na bříško už od začátkou nebo že se má dávat pozor na symetričnost pohybů a kdyžtak to řešit).

Kate84
12.12.2020

Kniha je inspirujici, je to navod, jak zacit s manipulaci. Tigrik a klokanek mi vzdy miminko uklidni i z toho nejvetsiho place a na odrihnuti a koliku je to nejlepsi. Za to by mela byt Nobelovka pro autorku. Kolik deti si to musi odtrpet a to nase se vzdy krasne uklidni a odrihne. Doporucuji! Samozrejme vzdy je co zlepsovat, satky a nositka bych uvitala v modernejsim pojeti a fotky a uvodni obalku take. Dost to mlade lidi odrazuje a ja byla taky na pochybach, kdyz jsem to prvne zhledla.