Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15176/bmid_nezapomenutelna-cesta-gU0-15176.jpg 4 721 172

Když bylo Landonu sedmnáct, život se mu navždy změnil. To se psal rok 1958, Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

A Walk To Remember , 1999

smejkalova.m
13.01.2016 4 z 5

Kniha byla pěkná, ale jelikož jsem první viděla film (mimochodem, je nádherný) , tak mě kniha nedojala tak, jak sliboval autor na začátku. :-)

tyna_01
10.01.2016 3 z 5

Myslím si, že námět knihy byl super, ale bohužel jsem nepřišla na chuť stylu psaní. A hlavně mě vadila neustále opakovaná fráze: ,,Určitě víte, jak to myslím". Ovšem i přesto jsem knihu přečetla, takže hodnotím průměrem :)

Terezkaa69
09.01.2016 2 z 5

Kniha mne moc nezaujala i kdyz namet byl pekny...

tereza1198
07.01.2016 4 z 5

Film jsem neviděla a knihu jsem dostala do ruky na doporučení. Nevěděla jsem, co čekat. Nakonec se mi styl knížky velmi líbil. Všechno to působilo milým nostalgickým nádechem. Nakonec jsem si s knížky nezapamatovala nejvíc tu velkou lásku. Nejvíc se mi líbilo, jak se s Landona prostřednictvím té lásky stal lepší člověk.

peitho.1
06.01.2016 4 z 5

Krásný příběh, jen škoda, že se nevyplnilo hrdinovo/autorovo varování na začátku...

adlenka
25.12.2015 3 z 5

Milá knížka, ale musím se přiznat, že tentokrát mi přišel lepší (a dojemnější) film, než knižní předloha. Ten příběh mi přišel hodně utnutý, taky bych ráda věděla, co s Landonem bylo dál... A víc, než Landon a Jamie se mi líbil vztah otec a dcera, a Jamie vs. spolužáci a okolí.

Liduka
22.12.2015 4 z 5

Krásná kniha i když smutná. Musím ale říct, že film se mi líbil mnohem víc.

Biernatka
21.12.2015 4 z 5

Líbilo se mi, jak autor vystihl hlavní postavy a citové pouto mezi nimi, které gradovalo. V knížce je vidět, že spolužáci Jamie posuzovali jen podle toho, co se o ní říká a viděli v ní jen to, co sami chtěli vidět, aniž by ji poznali. Musím říct, že realita je mnohdy přesně taková.

fruitbueno
30.11.2015 3 z 5

Ač mě kniha na konci poměrně dost dojala, celkový dojem je průměrný. Silný křesťanský podtext není můj šálek čaje. Nicméně autor je zručný a umí vybudovat atmosféru z mála.

KriKri
23.11.2015 5 z 5

Je možné někoho nenávidět a zároveň milovat? Ano je! Třeba Nicholase Sparkse po přečtení téhle knihy. Proč jen to těm svým hlavním hrdinům dělá?

Sparksovi přicházím stále víc a víc na chuť a tahle kniha je prostě skvělá. Mohla by se líbit jak teenagerům, tak dospělým čtenářům. A jestli vám nevadí hraní na city a občas zamáčknutá slza, tak se na Nezapomenutelnou cestu určitě vydejte.

mariva
16.11.2015 3 z 5

Kniha mi hodně připomínala nedávno přečtenou autorovu knihu Zápisník jedné lásky, prostě autorův styl psaní mi připadal jako "přes kopírák". Četla se dobře, ale další autorovy knihy už asi vyhledávat nebudu. Nebyla ani tolik smutná, jak jsem z popisu čekala.

adrianna0305
01.11.2015 2 z 5

Jak může chlap psát takové cukrkandly a nestydět se za ně. 2/3 knihy obyčejné povídačky z dívčí knihovny a pak jakože grandiózní drama, kdy by měly tát i ledovce. Varování autora se nenaplnilo a smích s pláčem se ke čtení nedostavil.

vercaruzickova
31.08.2015 3 z 5

Neni to rozhodne nejlepsi kniha od Nicholase Sparkse, na muj vkus az moc strucna a kratka, ale i tak rozhodne stoji za precteni. Pres prvni kapitoly jsem se dostavala pomalu, pak uz se kniha cte jednim dechem. Meli bychom se nechat postavou Jamie inspirovat a snazit se byt k ostatnim taky tak mili a napomocni jako ona, svet by byl o hodne hezci. Akorat skoda, ze jsem vedela jak to cele asi skonci v momente, kdy po Landonovi skoro hned na zacatku chce, aby ji slibil, ze se do ni nezamiluje.
Vetsina tu strasne chvali film, ale za me se mi moc nelibil a knizka mi prisla mnohem lepsi.
A TED SPOILER ALERT! Pro ty kdo si rikate, proc se ta kniha jmenuje zrovna takhle... Nazev pochazi z jedne z poslednich stranek knihy, kdy uz tezce nemocna Jamie sotva jde k oltari, z orginalu: "It was, I remember thinking, the most difficult walk anyone ever had to make. In every way, a walk to remember."

Alienn
24.08.2015 4 z 5

Obálka je jednoduše děsná, díky ní jsem si knihu zařadila úplně jinak a moc se mi do ní nechtělo. Takže jsem byla nakonec mile překvapená, že to není jen sladký románek. Zkusím i další knihy autora, tato určitě stála za přečtení.

Silencia
19.07.2015 4 z 5

Film je trochu jiný, ale to je dobře. Kniha mi nepřišla tolik dojemná, jelikož příběh jsem znala a navíc jsem to četla v originále. Nicméně 4,5*, jelikož je to super.

Daisy16
19.06.2015 5 z 5

Přiznávám, brečela jsem od začátku až do konce a to i přes to, že už jsem viděla film. Knížku jsem přečetla za dopoledne a můžu jenom doporučit.
Nádherně pojatý romantický příběh, který nám ukazuje, že nic není věčné a o kolik věcí se ochuzujeme kvůli předsudkům. Jamiina odvaha tváří v tvář smrti, její věčný optimismus, dobré srdce a láska k bližním jsou věci, které tento svět tak neskutečně postrádá. Právě z Jamie by si lidé měli brát příklad.
Nemůžu jinak než 5*

Edona
01.03.2015 3 z 5

I přesto, že se mi filmové zpracování líbilo více, knížka má také co do sebe (nese jasné poselství) a rozhodně tento milý, leč smutný příběh doporučuji na nějaký hezký letní večer.

Madame R
22.02.2015 3 z 5

Krásně napsána kniha. Při čteni prvních dvou kapitol jsem myslela, že knihu nedočtu ale pak jsem se začetla a rozvinul se z toho pěkný ale smutný román. Jamie je zvláštní osobnost do které se nejde nezamilovat. Spisovatel Nicholas Sparks opět nezklamal.

Nelly
09.02.2015 3 z 5

Knížka mne trochu zklamala. Začátek nic moc, pak se příběh začal pěkně rýsovat. Ale kde je ta "nezapomenutelná cesta"? Vždyť to byl jen jakýsi start, cesta po těch čtyřiceti letech od startu mi tam prostě chybí. Kam vlastně zanesl osud Landona a jak se jeho život vyvíjel po tomto životním setkání? Prostě to bych si tam ráda přečetla, protože nastartování bylo opravdu krásné...

Vissena
04.02.2015 4 z 5

Od Sparkse jsem četla i lepší, ale tahle je pro mě prostě srdcová záležitost. Titulní obrázek se jim ale strašlivě strašlivě nepovedl...