Nezapomeň

Příběh mladé a krásné, navíc úspěšné televizní reportérky Nicky Wellsové. Nicky zažije náhlý otřes z nevysvětlitelné sebevraždy snoubence. Hluboké osobní neštěstí se snaží přehlušit prací v nejrizikovějších, válkou zmítaných oblastech světa, Společně s fotografem Clee Donovanem přinášejí z těcho nebezpečných míst poutavé reportáže. Jejich přátelství se mění ve vášnivou lásku. Nicky je však zmítána znepokojujícím tušením o dvojím životě milovaného muže. Zvládne strastiplnou cestu za poznáním, na niž se pouští? Najde pravdu, nebo ji čekají jenom neověřitelné dohady?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26566/nezapomen-26566.JPG 3.826

Remember (1991)

Vydáno:, Gemini (ČR)

Jája92

Zajímavá kniha, autorka píše poutavě.

anniehall
04.04.2017

Barbara Taylor Bradford má mezi spisovatelkami píšící "společenské" romány pro ženy poměrně slušné jméno a její "Remember" (Nezapomeň) to potvrzuje. Je to v rámci žánru slušně napsaný román s dobře zvládnutou atmosférou a postupně gradovaným napětím. Jen je to příběh trochu nekonzistentní a rozpadá se do řady epizod, aby se nakonec s jistými berličkami propojil v celek, který však není úplně ústrojný. Dokážu si například představit, že úvod románu (příběh z Pekingu) by skvěle fungoval jako samostatná povídka - zde však slouží spíše jako expozice pro uvedení dvou hlavních postav. Dalším příběhem je pak vývoj vztahu dvou hlavních hrdinů a konečně posledním příběhem je pátrání po minulosti bývalého přítele. Ono se to nakonec všechno nějak propojí a dokonce i jedna vedlejší postava z expozice se mihne v závěru, aby to celé působilo kompaktněji, ale dojmu roztříštěnosti a lehce i žánrové nevyváženosti už se čtenář (tedy alespoň já) nezbaví. Škoda. Ten úvod byl opravdu strhující. //přečteno v původním jazyce//

zuzepka
21.11.2014

Příběh o lásce ze zajímavého prostředí válečných reportérů.Přesto jsem četla lepší od Bradfordové.

Aquarii
05.08.2014

zfilmovaný pod názvem Muž bez tváře (1993) http://www.csfd.cz/film/29532-muz-bez-tvare/

lenocka2013
08.09.2013

Prijemne a jednoduche citanie.

kika 13
19.01.2013

Je to napínavý a dramatický román.Byl zfilmovaný.

pirin
25.10.2012

Tuhle knizku jsem cetla pred lety a moc se mi libila. Vim, ze film vysiala CT, bohuzel ne a ne vzpomenout si nazev. Moc rada bych ho zhledla jeste jednou, prestoze kniha je mnohem pusobivejsi. Nechybi tam romantika, ale je tam i velmi zajimavy popis prace novinaru. Doporucuji k precteni.