Než jsme se odcizili

Než jsme se odcizili https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457095/bmid_nez-jsme-se-odcizili-hdE-457095.jpg 4 67 27

Potkali jsme se před patnácti lety, skoro přesně na den, když jsem se stěhoval na kolej NYU v Senior House, hned vedle tvého pokoje. Říkala jsi, že jsme byli nerozluční kamarádi. Rád si myslívám, že to bylo něco víc. Žili jsme z ničeho, leda z radosti, že jsme se našli prostřednictvím hudby (byla jsi posedlá Jeffem Buckleym), fotografování (pořád jsem tě fotil a nemohl jsem s tím přestat), toulek po Washington Square Parku a všech těch divných věcí, které jsme dělali, abychom si vydělávali peníze. V tom roce jsem se sám o sobě naučil víc než kdy jindy v životě. Přesto jsme se z nějakého důvodu rozešli. Léto po promoci jsme se přestali stýkat, když jsem odjel do Jižní Ameriky pracovat pro National Geographic. Když jsem se vrátil, byla jsi pryč. Tak trochu si pořád nejsem jistý, jestli jsem na tebe po té svatbě moc netlačil… Pak už jsem tě neviděl, teprve před měsícem. Byla středa. Houpala ses na špičkách a udržovala rovnováhu na tlusté žluté čáře, ubíhající po okraji nástupiště v metru, a čekala jsi na linku F. Neuvědomil jsem si, že jsi to ty, a potom už bylo moc pozdě, ty jsi byla pryč. Znovu. Vyslovila jsi mé jméno, viděl jsem ti to na rtech. Snažil jsem se přimět vlak, aby zastavil, jen abych tě mohl pozdravit. Jakmile jsem tě zahlédl, znovu mě zaplavily všechny pocity a vzpomínky na mládí, a větší část následujícího měsíce jsem strávil přemítáním o tom, jak asi žiješ. Možná že jsem se zbláznil, ale nechtěla bys se mnou zajít na skleničku a dohnat těch posledních patnáct let?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ocelot

Before We Were Strangers , 2015

bara-z5649
24.11.2020 4 z 5

Tohle byl tak nádherný příběh! Moc a moc se mi líbil. Takový romantický příběh pro předvánoční období se vždycky hodí.

Akléda_
23.11.2020 4 z 5

Od knížky jsem neměla vůbec žádná očekávání a byla jsem neskutečně příjemně překvapená. Knížka se skvěle čte, stránky mi mizely pod rukama i přes to, že jsem se snažila příběh číst pomaleji a více si ho tak užít. Hlavní postavy mi neskutečně moc přirostly k srdci a obě jsem si hrozně zamilovala. Bavila mě jak linka v přítomnosti, tak v minulosti, do obou jsem se dokázala vžít a bavilo mě objevovat co vše nám nabídnou. Konec sice nebyl moc překvapivý, ale jsem za něj ráda. Z knížky jsem opravdu nadšená a velmi mile překvapená, jen se u mě nekonal žádný wow efekt, z toho důvodu hodnotím 4/5

Miška935
20.11.2020 5 z 5

Krásná, romanticky napsaná kniha. Sice jsem v knize měla pár chyb, ale i tak mě neskutečně chytla, je čtivá a romantiku já miluji.

barbora3888
20.11.2020 4 z 5

Román Než jsme se odcizili začíná v přítomnosti, kde se setkáváme s jednou z hlavních postav - Mattem. Matt pracuje v National Geographic už mnoho let. Právě se rozvedl se svou ženou, která nejenže pracuje s ním ve stejné kanceláři, ale navíc čeká dítě s jejich společným kolegou. Matt se od rozvodu s nikým nevídá a ani na nic takového nemá ani pomyšlení. To ví i jeho další kolega, který ho jednoho dne chce vytáhnout do nějakého baru, aby přišel na jiné myšlenky a třeba si našel i nějakou novou známost. Když čekají na metro, Matt si všimne ženy, která mu je hned od prvního pohledu povědomá. Do tváře jí ale nevidí. Až když se žena otočí, pozná v ní svou dávnou lásku Grace. To už ale metro odjíždí a on nemá možnost s ní promluvit. Od té doby nemůže myslet na nic jiného než na to, že jí musí najít. Na sociálních sítích nepochodí, proto dá inzerát do novin a doufá, že se mu Grace ozve.

Od této chvíle Vás čeká nádherný romantický příběh dvou lidí, který se odehrál před patnácti lety. Máme možnost pozorovat vzkvétající lásku Grace a Matta z dob, kdy oba dva chodili na univerzitu. Matt studoval fotografii, často v temné komoře vyvolával fotografie a Grace studovala hudbu, konkrétně hru na violoncello. Matt měl na koleji pokoj hned vedle Grace a už od první chvíle bylo jasné, že si budou rozumět.

TheMelorry
20.11.2020 4 z 5

Podle anotace nejde přesně určit, o co v knize půjde. Po přečtení prvních několika stran je ale jasné, že se jedná o krásný, čtivý příběh. Hlavní hrdinové Grace a Matt jsou sympatičtí a nejde jinak, než s nimi soucítit, fandit jim a doufat, že nepřízeň osudu jednou skončí. Jejich střídavé vyprávění ukazuje příběh ze dvou různých perspektiv a spojuje se v reálném, uvěřitelném celku.
Opravdu jsem velmi příjemně překvapená.

marta14
19.11.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. Rozhodně doporučuji.

tereza7804
17.11.2020 4 z 5

Zprvu bych chtěla moc poděkovat za poskytnutí knihy Megaknihám a teď rovnou k recenzi :)
Úpřímně musím říct, že jsem nečekala něco tak moc čtivého a dobře napsaného... děj byl svižný, nenudil a stránky jsem hltala jednu za druhou... je to něco jiného než co čtu obvykle, ale i tak dávám 4,7/5 :)

Autorovy knížky

2020  88%Než jsme se odcizili