Než jsme byly tvoje

Než jsme byly tvoje https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390809/bmid_nez-jsme-byly-tvoje-M4C-390809.jpg 4 652 227

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho. V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení tak k vykoupení... Lisa Wingate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který otřásl celou Amerikou.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Before We Were Yours , 2017

lucie2371
05.11.2019 5 z 5

Tak tohle byla asi ta nejsmutnější kniha s tím nejsilnějším příběhem, jakou jsem kdy četla :'( Při čtení mi ukápla nejedna slzička. Nedokážu si vůbec představit tu hrůzu, kterou děti v Teneseenském spolku pro umisťování dětí prožívali. Ten kdo se rozhodne pro čtení této knihy, určitě si připravte spoustu kapesníčků. Budete je potřebovat...

JaKa1974
05.11.2019 5 z 5

Když jsem knihu uviděla v knihovně, upoutala mě svým obalem, který je krásný. Začala jsem číst a nelituji. Krásná je i kniha. Neskutečný příběh, který je ve skutečnosti skutečný.

_kadla_
22.10.2019 5 z 5

Tak to bylo silné... Dojemné, smutné a mnohem víc. Připravte si kapesníčky. Jen škoda že na každé třetí stránce je překlep, to knihu tak moc strhává. A i název mě zpočátku lehce odrazoval, ale skrývá se za tím tak silný příběh. Po přečtení ten příběh jen tak z hlavy nedostanete.

magdicz_
21.10.2019 5 z 5

Kradení dětí a jejich prodej, byl pro mě úplně novým tématem a byla jsem v šoku, když jsem dočetla poslední stránky a zjistila, že je kniha inspirována realým příběhem.
Obě dějové linie jsou tak čtivé, že budete muset pořád pokračovat, abyste zjistili, jak se příběhy vyvíjeli dál.
Knížka mě svým silným a emotivním příběhem strhla natolik, že jsem si nevšímala ani gramatických chyb :)
Rozhodně stojí za přečtení i za proroněné slzy.

Kekik
15.10.2019 5 z 5

O kauze prodávání a kradení dětí jsem neměla ani tušení. O to více mě příběh překvapil.
I když postavy z této knihy jsou vymyšlené, mají reálný základ. Autorka jim vdechla tolik života, až mě často mrazilo. Slzy se dostavily. Neskutečné, co vše se v minulosti odehrávalo.
Obě dějové linky jsou velmi čtivé.
DOPORUČUJI !

Kate72
14.10.2019 4 z 5

No, když pominu dramatické chyby a překlepy,tak to byl docela čtivý román.

Nicolettine
27.09.2019 5 z 5

Prvních pár stránek jsem se trochu ztrácela v postavách a měla jsem problém se začíst,ale od třetí kapitoly už jsem hltala stránku za stránkou.Opravdu hodně silný příběh,o to víc,že se to doopravdy dělo.

vladenask
09.09.2019 5 z 5

Opravdu silné téma, četla jsem jedním dechem

mekkinka
06.09.2019 4 z 5

Několik stránek (cca do 60ti) jsem se nemohla začíst a měla trochu guláš v postavách (asi i ději)... Tak jsem jí jednou odložila a vracela se k ní. Po začtení se mi ale líbila a zhruba od druhé třetiny knihy jsem se již nemohla odtrhnout a čekala jak to bylo, jak to dopadne.... Taky mě dost mrzí, že nevíme jak to bylo s Camelií.. Tam je to dost nejasně ,,utlé,,

Hanca91
26.08.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale jen u kapitol vyprávěných z pohledu Avery. Příběh Rill jsem hltala od prvního slova.
Při pomyšlení na to, že je kniha psaná podle skutečných událostí, se mi chtělo u některých kapitol brečet a u jiných zase zvracet.
Co mne mrzelo byl useknutý příběh malé Camelie, tam bych opravdu ráda věděla, co se stalo.
A co mne vyloženě zklamalo byla korektura. Tolik chyb jsem snad v žádné knize ještě neviděla.

Zuziša
25.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,až na časté gramatické chyby.Je to velmi silný příběh.Hrozné na tom je,že se to skutečně dělo.Určitě doporučuji.

Neara
21.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha se strhujícím dějem,příběh mně dohnal k slzám.Nemohla jsem přestat číst.Doporučuji.

bigben
12.08.2019 3 z 5

Pouze pro silné povahy, já si pobrečela a kdybych nebyla zvědavá, jak to dopadne, rozhodně bych knížku nedočetla...

Adell-ka
28.07.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, napínavá, strhující, smutná i dojemná. Skutečně stojí za přečtení, jen škoda toho množství zbytečných chyb a preklepů.

Dani5a
27.07.2019 5 z 5

Velice čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Je hrozné, když si člověk uvědomí, kolik dětí přišlo o domov a milující rodiče... Jsem ráda i za doslov, kde autorka dovysvětlila další podrobnosti o G. Tannové.
Co mě mrzí, jsou časté překlepy a gramatické chyby v knížce.

Dadula118
07.07.2019 5 z 5

hodně silný příběh,až mě mrazilo....

Fidoo
01.07.2019 5 z 5

Tento příběh mi připomněl Magdaleniny prádelny v Irsku, "azylové domy pro padlé ženy", kde pod hlavičkou církve a s přivřením oka státu trpělo mnoho žen. Krutost, strach, nelidské zacházení s lidskými životy, obchodování s dětmi.
Běhá mi mráz po zádech z představy, kolik takových temných tajemství lidská společnost ještě ukrývá.
Krásný, dojemný příběh, který určitě stojí za přečtení, na jehož konci se budete ptát, jestli je to už jen minulost....

LucinkaPevensi
26.06.2019 5 z 5

Velmi emotivní příběh (plakala jsem), který má spád, ale hlavně je to krutá a nepřibarvená realita. Přišlo mi, že s dětmi se zachází jako s otroky či věcmi. Všichni by si měli zapsat za uši, že pro dítě je důležitá především rodina a ne peníze!! Velmi doporučuji k přečtení.

martisko3
03.06.2019 4 z 5

Příběh zajímavý, dřív jsem o tomto případu neslyšela. Dojem z knihy kazí pouze chyby - chybí písmena, opakující se slova, překlepy...

Elis.n
03.06.2019 3 z 5

Zajímavé a dost neobvyklé téma. Trochu mě rušilo prolínání dvou časových linií. Na druhou stranu právě toto zvyšovalo napětí příběhu.