Než bude pozdě

Než bude pozdě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478046/bmid_nez-bude-pozde-B8A-478046.jpg 4 96 96

Cizí žena. A přece o tobě ví víc, než ty sama. Karen byla odjakživa tím, za kým všichni ostatní přicházeli pro pomoc. Nejen její přátelé, ale také pacienti, protože se stala psychiatričkou. Teď je ale znepokojená. Velmi znepokojená, protože na její pacientce Jessice je něco opravdu divného. A navíc o Karen ví celou řadu věcí, které by vědět neměla. Chvíli to trvá, ale pak Karen pochopí, že musí něco udělat. Rychle. Dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Before I Let You In , 2016

kirkpatrick
02.07.2021 3 z 5

Velice zamotaný a zašmodrchaný příběh o třech kamarádkách a jejich vztazích. Až později jsem si všiml, že to je thriller určený pro ženy, nicméně jsem to přečetl a hodnotím průměrem.

Šebestová3
02.07.2021 2 z 5

Tohle mě teda nebavilo. Přišlo mi to značně ujeté a navíc jsem měla poměrně dost brzo jasno, kdo je v příběhu ten magor. Četla jsem lepší...

martenkaaa
07.06.2021 5 z 5

A mně se to líbilo! Já tyhle “kostrbaté” příběhy s více vypravěči a různými časovými liniemi prostě můžu.
Po dočtení si opět odnáším svůj úzkostný pocit, který ve mně vždycky po přečtení dobrého thrilleru přebývá - takže za mě to Jenny opět zvládla na jedničku!

hlentilka
19.05.2021 3 z 5

Napínavost, nepředvídatelnost, strach, zajímavé rozuzlení, to vše kniha má - především její poslední třetina. Zbytek knihy - rozpačitost - především ze střídání kapitol, kde jsou různé pohledy 3 kamarádek, nějaký vnitřní hlas a výslech u psychiatra? Ze začátku se v tom člověk špatně orientuje.

Knižní střípky
18.05.2021 3 z 5

Přiznám se na rovinu, že jsem se na příběh musela hodně soustředit, než jsem pochopila jeho strukturu. Je vyprávěn z pohledu hned několika osob, kdy u jedné z nich se střídá i časová linie a aby toho nebylo málo, máme zde kapitoly beze jména z pohledu nám neznámé osoby, které jsou navíc velice znepokojující. Když jsem se však do příběhu dostala, pohltil mě a i přes šíleně malá písmenka mě hnal dopředu, protože jsem prostě potřebovala vědět, co za tím vším stojí. JENNY BLACKHURST totiž umí vystavět napětí a vzbudit ve vás onen nepříjemný pocit v zádech, který tedy alespoň já osobně tak moc miluji při čtení poctivých "psycháren". Závěrem tedy mohu říci, že i mé třetí setkání s touto autorkou bylo veskrze pozitivní a pokud máte rádi spletité příběhy, které vás drží v napětí a brnkají na struny vaší pozornosti, NEŽ BUDE POZDĚ mohu vřele doporučit.
Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Katania
17.05.2021 3 z 5

Průměrný psychothriller. Neurazí ani nenadchne.

Jiparis
06.05.2021 4 z 5

Jak silná dokáže být manipulace s lidskou psychikou, kam až dokáže zajít chuť se pomstít.
Námět je rozhodně zajímavý, místy mi děj připadal trochu rozvleklý, ale za přečtení rozhodně stojí.

plamínek21
26.04.2021 2 z 5

Kniha o ničem, plná nepravděpodobných a nevěrohodných situací, s hlavními hrdinkami , které se chovají jako po dvoudenním flámu.
Ztráta času.

OnlyFour
23.04.2021 1 z 5

Po tretine som to vzdala...

ArwenAragorn
21.04.2021 4 z 5

80%
Nevím, kdy jsem si uvědomila, že ji budu muset zabít. Nebylo to náhodné rozhodnutí, i když oni si teď myslí pravý opak. Nevím, co mě překvapilo víc: zjištění, že budu muset zabít znovu, nebo poznání, že mě taková myšlenka neodrazuje.

Tak to byl hodně dobrý psychologický thriller. Napínavý, čtivý, dost zamotaný, s překvapivým rozuzlením. Postavy jsou dobře vykresleny.
Za sebe ho k přečtení mohu doporučit.

L.Helena
30.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Thrillery čtu poměrně často a ráda, takže už znám určité zákonitosti stavby a struktury děje, vím, že to co se dlouho jeví jako jasný fakt, se na konci úplně obrátí apod. I tady bylo v závěru několik překvapivých odhalení, některá se dala tušit, jiná byla celkem překvapující. Celkově však na mě kniha působila hodně nevyrovnaným dojmem. Místy byl děj opravdu zajímavý a čtivý, jindy to bylo takové nanicovaté a vytrácelo se napětí, které u thrilleru očekávám se stupňující se tendencí nepřetržitě od začátku až do konce.

Za přečtení stojí, i když si myslím, že dlouho v paměti nezůstane. Vidím to tak na 3,5 *.

kackahracka
26.03.2021 2 z 5

Už jste při psaní ve Wordu použili „odrážky a číslování“ ? A nepřehnali jste to někdy? Tak autorka jo.

Otvíráte knížku. Začínáte natěšeně číst.

Úvodní stránka příběhu nese označení „První část“ (Aha, říkáte si, tak knížka bude mít minimálně dvě části, možná i víc, dobře.)

Na druhé stránce knížky stojí: "1, nyní" (Aha, takže jednotlivé kapitoly, v každé části, budou nejspíš rozděleny na různé časové roviny. Dobře.)

Následující kapitola nese označení: "2, Karen, 25.října" (Aha, takže časové roviny budeme navíc sledovat z pohledu různých osob, a to ještě s dodatkem, který den v měsíci k události došlo. Tak to už ať se jde autor vycpat! )

Neblahé tušení se potvrzuje u kapitoly 3, označené prostým: Bea.
Pak Karen. Pak nějaká Eleanor.

Ovšem labužnický zlom nastává u kapitoly 8. Bez jakéhokoliv dalšího jména, času, vodítka. Vypráví jí někdo, ale nevíme kdo. Někdy, ale nevíme kdy. Vzpomíná na něco, co nám zatím nemá být příliš jasné…

Jakože cože????

Je to nepřehledné, rozvláčné, utahané a nepravděpodobné. Je to plné náznaků, které čtenář nemá šanci pochopit, asi jako když rozmotáváte červené klubko a z něj najednou čouhá modrá niť, jež pokračuje nádechem do zelena. Prostě divné. Kostrbaté rozhovory, i celé scény. Pro představu ukázka:

(...začátek citací)

Kdybych si bývala raději připravila dopisy ještě předtím, než jsem toho dne vstoupila na poštu, kdybych si bývala vzpomněla a vzala si balík obálek ze své zásuvky v kuchyni, místo abych musela jít a ukrást několik z hromádky ve skladu kancelářských potřeb v práci, kdyby se rodinka krys zrovna ten týden nerozhodla prokousat se elektrickým vedením na místní pobočce pošty a nedonutila mě tak vyrazit až do centra, mohly se životy čtyř žen ubírat úplně jiným směrem.
...
Byla sobota večer a Bea trčela doma. „Beatricie Barkerová, koukej se sebrat,“ mumlala si pro sebe, a když přihlouplá slečna a muž s extrémně vyběleným úsměvem zjistili, že nakonec přece jen hledali jeden druhého, rychle z té sentimentální slátaniny, na kterou se dívala, přepnula na jiný kanál.
(...konec citací)

Zvláštní, že se některé pasáže četly hodně dobře, vlastně jen díky tomu se mi podařilo knížku přelouskat více jak za půlku. Pak mi došlo, že se ke čtení přemlouvám, asi jako, když mi na střední hořel termín odevzdání úkolu na nudné téma. Proč si to dělám?
Tak jsem nalistovala závěrečné kapitoly (už se u toho přestávám stydět), jenže se z nich vyklubal tak neskutečně zamotaná, zbytečná a překombinovaná blbina, že jsem jí ani neměla chuť přijít na kloub. Dvě hvězdy za pár zajímavých odstavců. Nedoporučuju.

jeny-v
25.03.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale už jsem asi těchto témat přesycená, takže přečteno, ohodnoceno (slabší 4*) a odloženo. Psychiatrička Karen a její nejlepší kamarádky Bea a Eleanor byly v této knize opravdu dobře "komplikované" postavy. Jedna s neurotickým vedením domácnosti, dětmi a manželem Adamem; druhá se ženatým přítelem Michaelem a nočním životem; třetí s psychickými problémy z minulosti. Do toho mladá dívka Jessica Hamiltonová, která přijde na sezení ke Karen s úpornými bolestmi hlavy. S jejím vstupem na scénu se život všech tří přítelkyň změní. "Tenkrát jsem to nevěděla, ale to ona přišla, aby spravila ten můj život".

Medovnice
17.03.2021 2 z 5

Mě to fakt nudilo. Ani v polovině se nic nestalo a napětí žádné. No jo, stane se.

Dresia
16.03.2021 odpad!

Překlad je opravdu strašný, nedočetla jsem.

Martiiiik
08.03.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila :-) Bylo to dobře zamotané, ze začátku bylo docela těžší se zorientovat a když už člověk myslel, že to dal, tak zjistí, že je dost mimo :-) Každá ze tří kamarádek řeší jiné problémy a má na věci různý pohled.. celkově se kniha četla dobře, střídání postav i časů tomu dodalo napětí a v tomto případě prostě něco navíc :-) ale to poznáte až při čtení, nebudu prozrazovat ;-) za mě pět hvězd této knize patří :-)