Newtonův mozek a jiná romaneta

Zázračná Madona, Svatý Xaverius a Newtonův mozek - ta nejlepší romaneta z díla Jakuba Arbesa.

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44996/newtonuv-mozek-a-jina-romaneta-44996.jpg 3.4273
Novely, Literatura česká
Vydáno, Levné knihy

Kniha Newtonův mozek a jiná romaneta

druzickaster
17.12.2019

Antiválečný příběh, trošku metaforický, poletující ve sférách snu, ale pravdivý až na dřeň. Dějiny lidstva jsou skutečně dějiny válek a zabíjení s drobnými pauzami klidu a míru. Velmi obdivuji Arbesův přehled historických událostí, bez dnešního internetu musel dát soupis v knize celkem dost fušku a svědčí o autorově širokém rozhledu. Určitě zkusím další Arabesky.

janca6129
18.10.2018

Arbes se svými romanety zařadil mezi mé nejoblíbenější české autory... Jaká škoda, že jeho dílo není tolik čtené. Nádherná čeština, dokonalé příběhy, které nám mohou tolik dát... Newtonův mozek je jednou z mých nejoblíbenějších knih, co jsem kdy četla.

SSTknihy
04.09.2018

Protest proti válce a proti nesmyslnému vraždění, který je i dnes stále aktuální. Čtení poněkud temné, metaforické, snové. A lidé stále nepoučitelní.

boxas
20.05.2018

Ano, je to složitá kniha.
Ano, chvílemi se v ní člověk ztrácí.
Ano, poselství, že válka je svinstvo, platí i dnes.
A už kvůli tomuto poselství, kvůli popisu bitvy u Sadové v roce 1866, ve které zemřely tisíce vojáků vlastně pro nic za nic, stojí tato kniha za přečtení!
Pro mne jednoznačně ANO!

000nugatovej
03.03.2018

Jak bývá v Arabesových romanetech zvykem, čtenář vlastně neví, co je realita a co sen či představivost. Jen jedno je jisté: cesta časem má jediný cíl - dokladovat, jak je lidstvo nepoučitelné, vlastně od svého počátku se dopouští počád jedné chyby. Proto trpí, proto strádá...

kari.nohynkova
11.10.2017

Ke knize jsem se dostala přes povinnou četbu. Zaujal mě její název a jelikož mě poměrně baví sci-fi literatura, řekla jsem si, že mi neuškodí podívat se do jejích počátků.
Při čtení této knihy musíte mít na paměti, že to byl jeden z prvních příběhů o cestování časem, abyste se zbavili dojmu, že tohle už jste někde četli/viděli. Musím ale vyzdvihnout závěrečný sled válek, dle mého to byla nejlepší část celé knihy.
Ačkoliv jsem od příběhu čekala víc, přečtení nelituji. Nevím ale, jestli se mi do dalších Arbesových romanet bude chtít.

Adelajda_4
14.07.2017

Pro mě průměrná kniha, Arbes dle mého uměl i lepší.

Richisa
11.06.2017

Na rozdíl od Sv. Xaveria mě tento příběh až tak nezaujal.

Konec vlka samotáře
Konec vlka samotáře