Neviditelný

Neviditelný https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44700/mid_neviditelny-6cy-44700.PNG 4 379 70

Proslulý autor utopických románů H. G. Wells líčí v tomto fantastickém příběhu osudy mladého přírodovědce Griffina, který objeví tajemství neviditelnosti a vyzkouší je sám na sobě. Neviditelný a nepolapitelný bloudí nejprve Londýnem, pak anglickým venkovem, šíří kolem sebe zmatek a hrůzu, stává se štvancem, propadá zuřivosti, která se mu nakonec stane osudnou a vede k jeho záhubě..... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Mladá fronta

The Invisible Man , 1897

Pawlisman
10.10.2014 5 z 5

Skvělý příběh plný napětí i zvláštních pocitů při představách neviditelného. Mistrovsky napsané a bezvadně gradující. Pro děti i dospělé, příběh, který originalitou, útlostí, spádem a celkovým průběhem určitě nikoho neurazí. Příjemné překvapení.

Dáma s hrnstjm
18.07.2014 3 z 5

Čtenář na konci 19. století musel být z této knihy na větvi. Ale pro čtenáře ze začátku 21. století v knize není prakticky nic, co by už nečetl či neviděl jinde. Kniha má trochu zvláštní skladbu a kvůli ní je největší akce soustředěná až na konec. Příběh celkově nebyl špatný, ale postava vědce Griffina byla nejen Neviditelná, ale hlavně Nesnesitelná - aspoň pro mě.

adelagr
26.12.2013 4 z 5

Neobyčejný fantastický příběh o vědci, který se učinil neviditelným, protože v tom spatřoval pouze samé výhody. Neviditelný je román s rýchlým spádem událostí, kde však zcela převáží negativa tohoto stavu, zvlášť, když se neviditelným učiní člověk se sobeckou a agresivní povahou.

Ivan F
07.10.2013 2 z 5

Totálne sklamanie od renomovaného a toľko omieľaného "významného" autora sci-fi. Napriek malému počtu strán som mal pocit, že ich je minimálne dvojnásobok, natoľko je príbeh ťažkopádny a nudný, takmer bez spádu a v podstate aj bez deja.

Madluska
05.04.2013 3 z 5

Bohužel, Wellsova novela mě nijak nenadchla, vzdor doporučujícím komentářům okolí. Tak nějak jsem postrádala nějakou větší senzaci. Vždyť přece Griffin byl NEVIDITELNÝ! Co se s tím dá všechno provádět! Chápu, že Wells se snažil poukázat třeba na riziko vědeckého bádání, na skrytou (mno, někdy i celkem zjevnou :-)) zrůdičku v každém z nás, na nezbytnost lidské sounáležitosti... To všechno z toho tak nějak vyplývá, ale pro mě zvolil pro dané téma poněkud neatraktivní obal.

Evelin
17.03.2013 4 z 5

Na tuto knížku jsem narazila náhodou, četla se dobře a rychle, a děj nezklamal :)

Paulhunterspet
24.01.2013 3 z 5

Neviditelný mě zanechal v rozporuplných pocitech. Po uležení ale musím uznat, že syrovost a někdy hrubou nesympatii postav zastínil fakt, že myšlenka tohoto pokusu je vyvedena opravdu realisticky a příběh má rázný spád, který asi málokdo očekává.

evickakyticka
20.01.2013 5 z 5

Radost nebo prokletí? Co s sebou nese riziko neviditelnosti? Sice krátký, ale o to napínavější příběh. (Trochu mi připoměl prostředí Olivera Twista od Dickense, kterého jsem kdysi ráda četla)

Phoenix16.cz
07.01.2013 4 z 5

Knihy se sáhodlouhými popisy mě většinou moc nebaví, což je případ i Neviditelného, ale vzhledem k tomu, že Wells příběh líčí nikoliv chronologicky, a postupně odhaluje, co vedlo k čemu a proč se to tak stalo, příběh tím získává na zajímavosti. Na svou dobu vzniku je příběh mimořádně promyšlený, teorie neviditelnosti nemá zjevné nedostatky a toto všechno na pozadí morálního dilema dělá z Neviditelného aktuální příběh téměř pro každou dobu.

ichinose
19.01.2012 4 z 5

Podle mne skvělý příběh, který jsem si, navzdory mým zvyklostem, vychutnala pěkně kousek po kousku. Ani chviličku nenudil, Wells se vyhnul přehnaně dlouhému popisování okolí a myšlenkových pochodů.
Tady je právě ukázka absolutní zbytečnosti schopnosti být neviditelný. V lidech je odjakživa zakódován strach z neznámého. Proč se většina z nás bojí tmy, i když tma sama o sobě není ničím nebezpečným? Protože nevíme, odkud očekávat potenciální útok. Stejně tak je tomu s neviditelným člověkem. Když se lidé o Griffinovi dozvěděli, přirozená reakce byla obrana a poté útok. I kdyby byl Griffin jiné povahy a charakteru, kdyby lépe zvládal své stavy amoku, stejně by pravděpodobně jeho příběh skončil tak, jak skončil.
Výborná kniha, byla od pana Wellse první a rozhodně ne poslední, kterou jsem si přečetla. :)