Neviditelné město : 125 fascinujících informací o městě, které potřebujete znát

Neviditelné město : 125 fascinujících informací o městě, které potřebujete znát https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522923/bmid_neviditelne-mesto-125-fascinujicich-lNK-522923.jpg 4 4 1

/ Roman Mars a Kurt Kohlstedt ; český překlad: Tereza PálkováMěsto je živý organismus plný tajuplných příběhů. Kniha Neviditelné město od Romana Marse a Kurta Kohlstedta přibližuje čtenářům nejrůznější drobnosti všude kolem nás, díky nimž města nakonec fungují jako dokonalý celek. Odhaluje přitom jejich původ i fascinující dramata skrývající se za vším, co nás obklopuje, ale co běžně nevnímáme – od rozvodných sítí a požárních schodišť až po pouliční značky nebo třeba fontánky s pitnou vodou. Publikace je poutavou přehlídkou jednotlivých témat založených na bedlivém průzkumu. Svými svěžími, a přitom dokumentárně pojatými ilustracemi zaujme nejen fanoušky slavného amerického podcastu 99% Invisible, z nějž vychází, ale i každého, kdo se zajímá o architekturu, design, městské prostředí i opomíjené divy světa kolem sebe. 99% Invisible je již legendární americký podcast o velkých myšlenkách skrytých za zdánlivě nepodstatnými věcmi. Představuje příběhy přítomné v budovách, jež obýváme, v ulicích, kterými jezdíme, i na chodnících, po nichž chodíme. Podcast oslavuje design a architekturu v celé její funkční kráse i náhodné absurditě a přináší poutavé příběhy jejich tvůrců i lidí, které popisované návrhy ovlivnily.... celý text

Literatura naučná Architektura
Vydáno: , Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy

99% invisible city

bagel
30.10.2023 5 z 5

Kniha Je rozdělelena do šesti kapitol, dále do podkapitol a každá pak obsahuje dvou až třístránkové texty věnující se různým jevům z architektury, designu nebo života ve městě. Nejedná se ale o suché popisy, ale příběhy, které vám ukážou, jak se dívat na město ze všech stran a jinýma očima. Mínus pro českého čtenáře je jen to, že většina se týká měst v USA a některé jsou nám tak dost vzdálené.

urbanismus, urbanizace města

Autoři knihy

Roman Mars
americká, 1974

Kniha Neviditelné město : 125 fascinujících informací o městě, které potřebujete znát je v