Net Force

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj knihy se odehrává v roce 2010, kdy je celosvětově rozšířeno používaní počítačových sítí. Jelikož i v této oblasti se objevují zločinecké gangy, je k této problematice vydáno několik zákonů, nad jejichž dodržováním má dbát kongresem ustanovené oddělení FBI, Net Force. Po atentátu na šéfa tohoto týmu Steva Daye přichází na jeho místo dosavadní zástupce ředitele Alex Michaels. Ve stejnou dobu se začnou po celém světě hroutit nejdůležitější počítačem kontrolované mechanizmy, například dopravní signalizace, následkem čehož dochází k obrovským ztrátách na životech. Nový šéf Net Force musí tedy objasnit nejen vraždu svého předchůdce, ale i příčiny a pachatele těchto dalekosáhlých neštěstí. V tom mu samozřejmě pomáhá spousta kolegů, jeho asistentka Toni Fiorellaová, počítačový expert Jay Gridley a Jayův přítel, „náctiletý“ počítačový nadšenec Tyrone Howard, syn velitele úderné jednotky Net Force, Johna Howarda. Proti nim stojí profesionální vražedkyně Mora Sullivanová, gang čečenských mafiánů a v neposlední řadě klan mafiánů amerických. Mora Sullivanová dostane od představitele americké mafie, Raye Genalonyho, úkol zavraždit Alexe Michaelse. Ačkoliv se i na tuto práci připraví velmi pečlivě, útok se nezdaří. Jelikož je zvyklá své závazky plnit, rozhodne se útok zopakovat. Ještě předtím však musí zlikvidovat Genaloniho, který by ji mohl v budoucnu ohrozit. Gridleyovi s Howardem se podaří vypátrat na virtuální dálnici stopu Čečence Vladimíra Plechanova, který spolu se svými komplici připravuje další část plánu na ovládnutí celého světa. Jakmile zjistí jeho totožnost, začínají přípravy na jeho únos z Čečny. Plukovník Howard se svou jednotkou odletí do Grozného, a do budovy Net Force vchází žena, jež má sice doklady jisté Christine Wessonové, ale ve skutečnosti jde o někoho zcela jiného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30341/big_net-force-dX3-30341.jpg 3.754
Série:

Net Force 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Net Force, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Net Force

čef
19.04.2020

Trochu obstarožní špionážní dobrodružný román. Zastaralý především představou virtuální reality, skutečnost je dnes samozřejmě trošku jiná. Jinak snad kniha splňuje vše, co žánr požaduje i ten nemalý deficit logiky a pravděpodobnosti se dá snést, zejména pokud jste obdivovatel ostrých hochů a dívek se všemi jejich zbraněmi a zkušenostmi z boje a vraždění.
Nobelovka z toho nebyla, ale spousta čtenářů se určitě dobře pobavila.

Kerberos
29.02.2020

Slibně se rozjíždějící začátek série,akční,krátké kapitoly,sympatičtí hlavní představitelé.Uvidíme co přinesou další díly.


moudivlacek
21.11.2018

Tak jsem opět narazila na povedenou sérii, alespoň dle úvodního dílu. Sice jsem si musela zvyknout rozeznat VR (virtuální realitu) a RS (reálný svět), ale brzy jsem neměla s tím problém. Seznámila jsem se s novým bojovým uměním. Navíc jsem si oblíbila hlavní hrdiny - pracovníky Net Force. A jednoho puberťáka Tyrona, syna jednoho z pracovníků Net Force. Každá postava si mě něčím získala.
Každopádně zneužívání počítačových sítí se děje i dnes a dnešní hackeři jsou opravdu moc dobří. A to je trochu dost děsivé. Stejně jako jednání hlavního záporného hrdiny.
Jednání jednoho záporného hrdiny na konci mě docela překvapil a musela jsem mu za to připsat jeden virtuální kladný bod.
Rozhodně si opatřím další díl série.

Razič
26.12.2017

Pokud vás nudí dlouhé popisy krajiny a počasí, tak jste u této knihy správně. Příběh je segmentovaný do krátkých kapitol a má neskutečný spád a nenudí ani na chviličku, což je hlavní přednost této knihy. Četl jsem ji několikrát jako kluk, a teď mě přitáhla neméně, i když jsem příběh znal. Kniha byla napsána v roce 1998 a pojednává o sci-fi budoucnosti v roce 2010.. dnes už trošku úsměvné, i když např. virces je vlastně dost přesným předobrazem dnešního smartphonu. S hrdiny, kladnými i zápornými, jsem se sžil velmi snadno a občasné vtípky za to taky stojí. Povinná četba pro fanoušky technologické sci-fi.

cantona
23.12.2016

Tato kniha se mi velice líbila. Akce zde byla v podstatě od začátku až do konce. Konec byl trochu otevřený, ale v podstatě byl pozitivní co se děje týkal. Hlavní hrdina byl sympatický a vůbec celý příběh byl hodně dobrý. Kdyby se to někdo pokusil dát do filmové podoby tak by to bylo velmi zajímavé. Hodnotím čtyřmi hvězdami, poněvadž pět hvězd dávám jenom románům, které mě chytnou a nepustí. tady scházel kousíček. Tak snad příště. :-)