Válka hluku

Válka hluku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214384/mid_valka-hluku-214384.jpg 4 249 47

Domorodí Sádráci se svým kolektivním myšlením a chováním zmobilizují všechny síly, aby pomstili vyvražděné soukmenovce. Bezohlední vůdci dvou znepřátelených lidských frakcí se chystají bránit své zájmy za každou cenu a do toho se na planetu Nový svět blíží kosmické lodě nových osadníků.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Monsters of men , 2010

Pepek24
03.06.2014 5 z 5

Naprosto zadek sekajcí finále celé trilogie, penízků který sem do ní vrazil nelituju páč sem se bavil. Vinikajcí nápad s Návratem, kterej preci jen trochu evokuje pocit "Ejvy" z Avatara, která není ale na škodu protože pomůže pochopit myšlení Země. TLESKÁM

Edite
21.10.2013 5 z 5

Skvělá knížka.. stejně jako dva předchozí díly. Při čtení pár posledních stránek jsem měla úplně uslzené oči.. nemohla jsem uvěřit že by todd měl umřít..

Scharks
28.06.2013 5 z 5

Celá tato série se opravdu povedla!! Jeden zvrat za druhým, emoce létají vzduchem... Všem plně doporučuji!

Jitulisko
01.04.2013 5 z 5

Kniha je mazec ... Připadá mi smutná samý boj a smrt, bezohlednost... celkově super, ale nic veselého nečekejte..

rm
07.11.2012 4 z 5

Musím říci, že mi to chvíli trvalo, než jsem celou trilogii dočetl. Zatím jsem asi nečetl nic, co by bylo více nepředvídatelné.

Hanyuu-hime
16.10.2012 4 z 5

Oproti prvnímu dílu jsou následující dva možná o maličko slabší, především co se týče toho, jak rychle děj ubíhá, ale jinak je celá trilogie opravdu fajn čtením.
Ze začátku jsem si tedy musela zvykat na to, že Todd vše vypráví takovým svým způsobem, používá výrazy jako "páč" a vyjadřuje se hovorově. U tohoto dílu už jsem na to ale byla zvyklá, a tak mě nic v tomto ohledu nemohlo překvapit, dokonce mi ani nijak nevadilo, jak často se mezi sebou střídaly jednotlivé pohledy Violy a Todda.
Jenomže nově přidaný pohled Sádráků mi místy docela vadit, určitě to byl zajímavý nápad, který čtenářům umožnil nahlédnout o trochu hlouběji do celého příběhu, ale mně osobně to občas přišlo až moc zmatené - celé sádrácké vyjadřování a pojmenování pro některé věci.

Ale jako závěrečný díl série je kniha opravdu vyvedená a moc dobře se četla. Závěr docela překvapil, i když já bych možná radši trošičku tragičtější... i tak se mi to ale líbilo :)

Frakira
22.08.2012 5 z 5

Skvělý závěr trilogie! Byly to nervy až do poslední stránky, náhledy jiných postav - Sádráků mi ze začátku trochu vadily, ale dalo to tomu zase trochu jiný rozměr...Celá trilogie je skutečně originální, promyšlená a vydařená :)

války symbióza sci-fi

Patrick Ness