Nesmrtelný život Henrietty Lacksové ekniha

Jednu z nejprodávanějších nově vydaných knih roku 2010 napsala cenami ověnčená americká autorka Rebeca Sklootová jako svoji prvotinu. Je to strhující příběh o střetu mezi etikou, rasovými předsudky a vědou, který mapuje vývoj zcela revolučního objevu - nesmrtelné buněčné kultury neboli HeLa buněk.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216518/big_nesmrtelny-zivot-henrietty-lacksove-216518.jpg 4.438
Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)

Immortal life of Henrietta Lacks, 2011

Kniha Nesmrtelný život Henrietty Lacksové

iv.ča

Super knížka.

Danka22
05.02.2018

Moc hezká a zajímavá kniha

Szevcza
01.02.2018

Zajímavé, autorka si dala práci s fakty

Chemiczka
07.11.2017

Kniha se mi do rukou dostala celkem náhodou. Mile mě překvapil fakt, že jde o příběh v pozadí, tak velkého vědeckého objevu na poli molekulární biologie a genetiky. Je opravdu zajímavé číst si o realném člověku, který stojí za HeLa buňkami. Ovšem celou dobu jsem nějak nechápala obrovský boj rodiny o nějaký zisk z buněk své matky. Je jasné, že je velmi těžké, že v tak brzkém věku ztratily matku a tím pádem vlastně i otce a dětství, ale obracet celé své neštěstí v to, že chci z nemocnice potažmo vědců získat hlavně finanční odměnu.
Kniha je opatřena i poznámkovým aparátem a lze se tak dostat i k originálním vědeckým textům týkajících se problematiky genetiky i lékařské etiky.

Taj-ka
06.08.2016

Jsem molekulární biolog a pracuju s buněčnými liniemi každý den. Mojí motivací tedy bylo přečíst si něco o historii buněčných kultur obecně (a tahle část knihy byla velice zajímavá a poučná) a taky se trochu ponořit do pohledu "druhé strany". Neznám moc lidí, co by o vědě nevěděli nic a nebo by nic vědět nechtěli. Proto se o jejich pohled na věc moc nezajímám, a vždy jen žasnu jak může někdo vypustit na plakáty lži a nesmysly o škodlivosti GMO nebo o autismu způsobeném vakcínami. Pro mě to tedy bylo první trpělivé studium toho, do jakých extrémů může dojít uvažování neinformovaného člověka. Rozhodně stojí za přečtení. Už jen díky poučení o neodborné veřejnosti pro odbornou veřejnost a naopak.

SmisekIvuska
19.05.2016

Mám ráda jiný žánr, ale tohle mě oslovilo. Zajimavě napsané a člověk zjišťuje, jak to fakt kdysi bylo, to, co je pro něj teď samozřejmé, tak předtím nebylo.... Né, každého kniha osloví, ale za mě super :)

ivakola
06.11.2015

Opravdu zajímavé čtení. Já jsem čekala trochu více těch odbornějších věcí ohledně výzkumů buněk a více informací o životě Henrietty a proto mi zde vadily ty věčné tahanice pozůstalých o peníze po Henriettě.Mám takový pocit, že možná ona sama by to tak nechtěla. Těžko říct...

milunka21
07.08.2015

Neuvěřitelné a přesto pravdivé.Je to šílený jak zacházeli s lidma v té době a její rodina si zaslouží víc.