Nepřátelé a milenci

Nepřátelé a milenci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311193/mid_nepratele-a-milenci-hdd-311193.jpg 4 312 70

Nepřátelé a milenci série

Důvěra je nejcennější komodita… Švédský román o pomstě, intrikách ve světě byznysu a zakázané lásce. V nelítostném světě švédských financí se nevyzná nikdo lépe než David Hammar. I přes svůj dělnický původ se vypracoval na pozici jednoho z nejbohatších švédských finančníků. Nemilosrdný a nezastavitelný hráč už roky pase po jediném, urvat pro sebe Investum, obchodní společnost aristokratické rodiny De la Grip. K získání impéria potřebuje ještě poslední krok – přetáhnout na svou stranu někoho z vysoce postavené rodiny. Nejvhodnější kandidátem se zdá být Natalia. Natalia De la Grip je jednou z nejtalentovanějších firemních poradkyň švédského finančního světa. Čeká se od ní, že se usadí a provdá za někoho ze svých společenských kruhů. Natalia však vždy kráčela proti proudu a jejím jediným snem je dokázat svému otci, nemilosrdnému patriarchovi, že dokáže víc než jen čekat doma na manžela. Když ji pozve David na oběd, je nedůvěřivá, ale postupně podlehne jeho kouzlu. Z jiskry, která mezi nimi přeskočí, vzplane vášnivý, nezapomenutelný večer. Byla to ale jen aféra na jednu noc nebo ne? Vztah mezi Davidem a Natalií je nemyslitelný, protože jejich rodiny jsou nesmiřitelnými nepřáteli.Na světlo navíc vyjdou tajemství, pohřbená hluboko v minulosti. Oba stojí před nelehkým rozhodnutím. Je pro Davida přednější pomsta, nebo láska milované ženy? A zvolí Natalia správně mezi pýchou a touhou svého srdce? Nepřátelé a milenci jsou švédský román skvělé autorky s českými kořeny, jenž se dočkal již mnoha překladů. Zahřeje a rozpálí jako oheň z krbu uprostřed chladné švédské zimy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

En enda natt , 2014

Samira
20.01.2017 5 z 5

Výborná a pak , že i příběh lásky nemůže mít něco navíc a být opravdu zajímavým, napínavým a chytrým čtením.
Autorka má můj veliký obdiv a po dočtení si ji zařazuji mezi své nejoblíbenější, neboť tahle kniha musela dát obrovské množství práce. Prostředí finančního a mocenského boje je opravdu detailní, skvěle zpracované a rozhodně není jen povinnou omáčkou navíc.
Hlavní hrdina je opravdovým dravcem a profesionalitu nehraje , jako tomu často bývá, až člověk kroutí hlavou, Natalie mu pak je vyrovnaným soupeřem a jejich slovní přestřelky doslova září.
Jde však o obrovskou kauzu, takže rozhodně nepůjde o příběh dvou osamělých charakterů.
Příběh pomsty, rodinné špíny, zakázané lásky mě uchvátil, líbit se bude, ale spíš čtenářům 30 plus. Za to jistě hodně, stejně jako mně.
Hned bych otevřela další autorčin kousek.

Opravdu doporučuji!

Ladiva
08.01.2017 2 z 5

Podľa popisu som čakala zaujímavý román zo sveta financií okorenený ľúbostným príbehom a v skutočnosti som si čítala ľúbostno - erotický príbeh, do ktorého sa priplietal svet finančného biznisu. A všetky hlavné postavy sú ohromne krásne a sexy a múdre a bohaté ...

LilianaFalcon
06.01.2017 2 z 5

Jestli máte rádi Dallas a Dynastii, tak si určitě smlsnete i na tomhle...
Na můj vkus tam ale bylo moc všeho... hlavně těch rádoby zvratů, které každý čeká, i když by je rád nečekal.

genikuxik
06.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších románových knih...autorka dala dohromady příběh, který tu ještě nebyl, což je v dnešní době erotických románů takřka nemožné...neotřelý, strhující a velmi poutavý děj...ke knize se určitě někdy vrátím a tedy za mě 100 %, vřele doporučuji, pokud máte tenhle žánr rády

LilliBell
24.12.2016 5 z 5

Uzasna kniha... velmi ma bavila. Zasa nieco nove.. zaujimave prostredie, do ktoreho bol dej zasadeny, realne vykreslene postavy s ich slabostami i charaktermi, detaily pre dokonale pochopenie ich konania.. od zaciatku az do konca putave.

veronika9143
20.12.2016 4 z 5

Pěkná kniha, která doslova utíkala. Jediný co jsem jí vytkla bylo málo akčnosti. Čekala jsem větší divadlo, ale zase na druhou stranu po erotické stránce předčila moje očekávání. Lehká, oddychová - super počtení.

MartinaF
08.11.2016 4 z 5

Líbilo se mi to! Bylo to svěží a příjemné čtení, na hrdiny jsem myslela i v době, kdy jsem nečetla a už jsem se jenom těšila na to, až zase budu knížku číst. Doporučuji

milunka21
08.11.2016 4 z 5

Jednu hvězdičku strhávám za ten nezáživný začátek, když člověk ale kousek vydrží, zjistí, že kniha je naprostá pecka. :-)

Blaufik
07.11.2016 4 z 5

Ze začátku jsem měla s knihou poměrně problém. Nemohla jsem se vůbec začíst. Příběh se mi zdál nezáživný a poměrně zmatečný. Nicméně určitě se vyplatí vydržet a nevzdávat se po pár stranách. Po poměrně nudném začátku se v knize ukrývá naprostá pecka.

katule1992
06.11.2016 5 z 5

Na začátku čtení jsem nevěděla, co mám vlastně očekávat. Švédský román. Ještě navíc z prostředí byznysu a bankovnictví. Vyžívám se v severských krimi, to ano, ale právě proto byl o důvod víc se bát.

Já si ale naštěstí knihu pořádně užila a propracovanost celého příběhu na mě udělala dojem. Během čtení jsem narazila až přílišnou podobu s 50odstíny šedi, což je docela kýč (omlouvám se všem jejím příznivcům). Nesourodý pár, dokonalý sex, jizvy na zádech a tajemná žena v jeho okolí. Zaplať pánbůh, že je to pouze shoda okolností a ve skutečnosti, je příběh mnohem více zapeklitější a s již zmíněnou knihou má díkybohu pramálo společného.

Příběh je psán ve 3. osobě a tím o nic nepřijdete. Vše vidíte z několika různých úhlů postav. Dokonce si některé pasáže přečtete z pohledu Davida a Natalie současně. Autorka si s knihou dala opravdu záležet a velice detailně popisuje celý děj. Pro někoho bude možná trochu složitější se do příběhu dostat. Věřte mi, že jakmile se dostanete přes první dvě až tři kapitoly, už se od knihy jen tak neodpoutáte.

Já si knihy naprosto užívala a celá netrpělivá jsem očekávala, jak to mezi nimi vlastně může dopadnout. Poslední takové napětí v románu jsem očekávala, když jsem četla Krásnou katastrofu. Tady je to úplně to samé.

Oproti některým švédským knihám se nebudete tolik ztrácet ve jménech. Za to vděčíme nejen menšímu množství vystupujících postav, ale především v jejich rozdílnostech. Nemůžete si splést postavy jako jsou Gustav, J-O, Michel a další. Nejde to, i kdybyste se sebevíce snažili.

Erotické smysluplné scény vás zanesou do prostředí, ve kterém by mnohé z nás rozhodně chtěly být. To erotické dusno z některých scén se dá doslova krájet. A že tam toho je po celý příběh.

Knihu si musí přečíst každý, kdo sledoval příběh Travise a Abby v Krásné katastrofě. Rozhodně by měla být přečtená každou čtenářkou i čtenářem, kteří chtějí kvalitnější příběh se sexuálním napětím a zajímavým prostředím, ve kterém je příběh usazen. No prostě každý, kdo miluje romány a případně chce dát šanci švédské novince!

100% bez mrknutí oka!!

2017  81%Oheň a voda
2012  77%Dohoda s ďáblem
2020  76%Všechno, co chci
2013  86%Z donucení

Kniha Nepřátelé a milenci je v