Nepohodlní

Nepohodlní https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14988/nepohodlni-14988.jpg 4 5 4

Detektivní román britské autorky se odehrává v současné Anglii, kde v uzavřeném prostředí ilegálních i legálních přistěhovalců dojde k řadě brutálních vražd s neznámým motivem. Případ pro kriminalisty začíná nálezem těla mladičké prostitutky v odpadkovém kontejneru a po pracném zjišťování totožnosti je vyšetřování zavede do komunity přistěhovalců, odkud mladá oběť pocházela. Tam vyšetřovatelé narážejí na hradbu mlčení a strachu a nikdo nepromluví, ani když za krátký čas dojde k dalším brutálním vraždám v jejich středu. Policistům se jako motiv nabízí obchod s drogami nebo prostituce, skutečný motiv ale svým cynismem nakonec předčí všechny jejich dřívější teorie. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Dispossessed

jamajka99
14.03.2019

Musím souhlasit S Daniel.95 a Schamila. Bohužel jsem neměla zrovna dost času, takže to bylo čtení na pokračování a někdy i do noci, ale velmi napínavé.

soukroma
12.07.2017 2 z 5

Nezaujala, nebavila, do třetiny se nic kromě objevení mrtvoly nedělo, velice pomalé a nudné (ani ne) vyšetřování a dost neuchopitelné až nepříjemné hlavní postavy. S nástupem brutálních gangů ve čtvrti přistěhovalců odloženo.
Připomnělo mi to, že jsem už před nějakou dobou četla Soumrak od autorky - nezanechal ve mně vůbec nic, ani podle anotace se mi zhola nic nevybavilo, takže autorku už do třetice nebudu zkoušet.

Schamila
16.10.2016 4 z 5

Zvláštní příběh - napětí - zase z jiného soudku - určitě doporučuji.

Daniel.95
05.03.2015 4 z 5

Hodně povedená detektivka, od které se nedá jen tak odtrhnout. Napínavý od první do poslední strany.

Margaret Murphy
britská, 1959