Nepobozkaná

Nepobozkaná https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379315/bmid_nepobozkana-fit-379315.jpg 4 18 5

Dominika má sladkých šestnásť a na obzore žiaden frajer, žiadne rande a je posledná „nepobozkaná“ druháčka! No potom sa z čista jasna zjaví na obzore sexy štvrták Šarkan. Šarkan jej poblázni hlavu, no Domča si nie je istá, či práve tento chalan s krásnymi očami a nevyspytateľnou povahou jej má strhnúť nálepku „nepobozkanej“. Ale Dominika chce naozaj zažiť tie neopakovateľné prvé rande, prvé bozky a kolotoč nezabudnuteľných zážitkov. Podarí sa jej to so Šarkanom?... celý text

Literatura slovenská Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Nepobozkaná , 2014

E.T.007
27.06.2022 3 z 5

Milá oddychovka. Vhodná tak pre 12 - 15 ročné dievčatá, ktoré ešte len čakajú na svoj prvý bozk či rande. Ale ani staršie slečny určite neurazí - ak si rady zaspomínajú na čaro prvej zamilovanosti, pusy a šantenie motýlikov v bruchu. :) Veď je to také pekné obdobie, že?

jitka_dankova
02.02.2022 4 z 5

Young adult středoškolská romance ze slovenského prostředí. Oba hrdinové jsou ve složité rodinné situaci, nechybí tam ani přepadení, alkohol, no a to kouření na záchodcích se tady odpustit autorka mohla. Myslím, že příběh ocení především středoškolačky, přecejen ty rozhovory, stužková, hádky se sourozencem, téma první pusy... a navíc to špičkování a dobírání si na začátku (přezdívka "dřevo", když hrdince nejde polonéza...) mi přijde taaak typicky středoškolské. A mile naivní. Už nejsem cílová skupina, ale myslím, že pro cílovou skupinu je knížka jako dělaná.

Kniha vyšla v reedici, ale s ošklivou obálkou. Tady ta původní je půvabná, kreslená, milá. Uložila jsem si ji a propašuji do koupeného epubu do své čtečky...

Jajibloguje
31.08.2018 3 z 5

*3,5
*3,5

Nepobozkaná je milá, svieža oddychovka, ktorú som prečítala za niekoľko hodín. Dominika prežíva svoju prvú lásku. Čelí problémom, ktoré sú nám (aspoň mne) dobre známe. Možno aj preto mi je tvorba Varáčkovej veľmi blízka.
Knihu odporúram určite tínedžerkám, ktoré práve riešia svoju prvú pusu alebo prvé zamilovania. Príbeh im môže byť veľmi blízky. Celkom mi chýbalo obsiahlejšie rozvíjanie deja rozprávačom, ktoré bolo potláčané do úzadia dialógmi alebo nedokončené situácie. Vďaka tomu sa ale kniha stáva jednohubkou na jeden večer, čo je jej nesporná výhoda.
Od Varáčkovej čítam snáď všetko. Ak vás oslovila Nepobozkaná (a možno aj neoslovila, ale chcete dať ešte autorke šancu), poobzerajte sa po Drž ma, keď padám alebo Stálo to za to.

simona5843
16.07.2018 4 z 5

Pekný príbeh.Ja už takéto knihy veľmi nečítam pretože hlavne hrdinky sa správajú na facku a aj keď viem, že aj ja som táka bola :D neskutočne ma to vytáča takže už takéto knihy idú väčšinou mimo mňa ale vedela som že Mirkina kniha bude iná.Už som ju raz čítala a vtedy ma to veľmi bavilo a inak to nebolo ani teraz.V hlavnej hrdinke som sa našla a zaspomínala som na to aké to bolo keď som mala 16 a myslela som si že moje problémy sú najväčšie na svete a nič ich neprekoná.Nie je to len taký obyčajný príbeh,to by musel napísať niekto iný rieši sa tu aj citlivé témy ako domáce násilie a alkohol v rodine takže príbeh ktorý b ste si mali prečítať. Ponúkne vám príbeh ktorý možno prežíva váš spolužiak,alebo niekto veľmi dôležitý :)

Ms.Iris
02.03.2018 4 z 5

Príjemné, milé čítanie o stredoškolskej láske ;-) nenudilo, neurazilo, sprijemnilo mi večer.