Neodpovídej

Neodpovídej https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535304/bmid_neodpovidej-6606d484a40e7.jpg 3 239 239

Ve spletitých pavučinách virtuálního světa se pohybuje přitažlivý muž, který vstupuje do života mladých žen. Když má ale dojít k osobnímu setkání, nikdy se na schůzce neobjeví. Je možné, že to nějak souvisí s vraždou, která tak otřásla Prahou? To musí zjistit policista Marek Tengler. Ten už za svou kariéru zažil ledacos, ale teď je čas proti němu. Zdá se totiž, že pachatel si vyhlíží další oběť Svět online seznamek a sociálních sítí otevírá své brány – a toho, kdo jimi projde, může pohltit navždy. Debutový detektivní román od zakladatelky podcastového fenoménu Opravdové zločiny... celý text

Becca_
25.10.2023 1 z 5

(SPOILER) SPOILER!
Styl knihy velmi jednoduchý. Autorka se hodně opakuje. Vypadá to, že celá Praha je plná dylin, které na přelomu třicítky honí štěstí na seznamkách, vymetají bary a jezdí domů taxíkem. Samotná krimi zápletka mě nebavila, neboť vrah byl někdo, kdo se objevil až v závěru. Bylo mi trochu líto, že potencionální běhna Zuzana, která nám příběh otevírá, nebyla nakonec taky zavražděna.
Zvlášť bych vypíchla ještě závěrečný milostný akt (vlastně dva) jednoho z detektivů, který nám tam zakroutil bradavkami a bral to hodně drsně zezadu, ačkoliv celou dobu to byl v podstatě „starej mládenec“...NEVER EVER.
Jedna hvězda za odvahu tohle vydat.

Mishka_a7
25.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Četlo se to dobře, přeskakování v ději a osobách mi nevadilo, ale některé cestičky k autorce (jedna z hrdinek měla rozhovor s úspěšnou autorkou podcastu, tipy na jiné zločiny, atd.) mi přišly zbytečné.
Závěr mě zklamal, vrah byl vlastně někdo, kdo neměl s hlavním námětem seznamky a dopisování, vůbec nic společného. Přišlo mi to, jakoby Lucie spojila dva příběhy dohromady a vzniklo z toho tohle. Čekala jsem od toho fakt víc, člověk si řekne, že když zná tolik příběhů, vymyslí bombu a opak je pravdou.

bronulka
23.10.2023 5 z 5

Na tuhle detektivku jsem byla opravdu zvědavá a musím říct, že se hodně povedla. Chvílemi jsem měla pocit, že mezi těma postavami žiji, zápletka byla dobře vymyšlená, děj svižný a žádné zdlouhavé popisy.

jklaraj
23.10.2023 1 z 5

Lucku mám ráda, ale to je asi hlavni problém oblíbenosti jejích knih. Bohužel bych jí doporučila zůstat u podcastu. Knihu jsem nedočetla, nešlo to. Po pár stranách my bylo jasné, že styl psaní "můj deníček, 13 let" bude přetrvávat. Nehledě na to, kolik je v knize chyb! Tady by si mělo sáhnout do svědomí i nakladatelství. Jak mohou vydat něco, kde chyby bijí do očí? Kniha se opravdu nedala číst a musela jsem si spravit chuť nějakým kvalitnějším dílem. Ale věřím, že bude oblíbená už jen kvůli popularitě autorky.

Kate3003
23.10.2023 3 z 5

Už nějakou dobu v mém okolí poslouchám chválu na podcast Opravdové zločiny, který já sama zatím neboslouchám, ale když přišla možnost přečíst si knihu od jedné z autorek tak jsem ji ze zvědavosti využila. Zajímalo mě jak bude příběh popsán.
Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, možná i proto že se v knize střídali pohledy jednotlivých postav s čímž já obecně trochu bojuji. Nakonec jsem se ale začetla a příběh začal ubíhat velmi svižně. Autorka má příjemné popisy prostředí a skvěle podanou zápletku.
Od první vraždy jsem uvažovala o tom kdo by mohl být vrah a až do konce jsem neměla tušení a i přes drobečky, které jsem sbírala společně s policistou Markem Tenglerem mě autorka nechala tápat a napínala mě do poslední chvíle. Za tohle rozhodně dostává velký plus, protože dokázala udržet napětí až do konce, který byl velmi nečekaný.
Trošku navíc mi přišli kapitoly z pohledu osob, které našli jednotlivé oběti. Autorka tím zřejmně chtěla dokreslit atmosféru, ale myslím, že by se kniha obešla i bez toho.
Zajímavé bylo nakouknutí do života vyšetřovatelů, kteří byli svou prací naprosto pohlceni a autorka nám ukázala kolik toho obětují pro svou práci.
Celkově hodnotím knihu kladně a rozhodně zkusím ještě některou knihu od autorky.
Za poskytnutí knihy na recenzi děkuji Albatrosmedia.

kalinkacz
22.10.2023 3 z 5

Neodpovídej bylo mé první a velmi neplánované setkání s tvorbou Lucky Bechynkové. Vím, že je to velmi plodná spisovatelka a autorka populárního podcastu Opravdové zločiny, jenže true crime nikdy nebylo něco, co bych vyhledávala a co by mě zajímalo.
Kdyby se mi do rukou náhodou nedostala reading copy první beletrie z pera Lucky Bechynkové, tak bych nejspíš její tvorbu ani nikdy nezkusila. Neopovídej má ale jen necelých 300 stran a tak jsem si řekla, že kdo nic nezkusí, ten nic neví a dala se do čtení...
Na knize mě nejvíc zaujalo téma, vraždy v Praze a prostředí seznamek, to znělo prostě dobře! Jenže... Sice jsem knihu přečetla velmi rychle a byť detektivky nečtu, tak se musím přiznat, že jsem byla i začtená, ale já tak bojovala s orientací... Kapitoly nebyly nijak oddělené a já vždy musela dávat pozor, jestli je to z pohledu vyšetřovatele, hlavní hrdinky nebo je to pohled do minulosti. Navíc, když se zmiňovala minulost, tak všechny ty příběhy z ní byly stejné... Vše se točilo v kruhu... Plus teda před polovinou začíná jedna kapitola a ta končí až na samotném konci knihy a při ní se střídají dějové linky i vypravěči a to mi prostě nesedlo a trošku jsem bojovala...
Ve výsledku to nebylo špatné a jsem ráda, že jsem autorku zkusila, ale po dalších jejích knihách nejspíš nesáhnu.

Áňa 998
21.10.2023 5 z 5

Česká detektivka a navíc přímo z Prahy? Dejte to sem! Po přečtení anotace jsem fakt ráda, že se ke mne jedna reading copy dostala. Dalších tahákem je, že autorkou je Lucie Bechynková, kterou můžete znát z @opravdovezlociny! A ty já můžu!
Od autorky jsem četla už první díl knihy Opravdové zločiny. Už mě doma čeká i ten druhý, ale tahle knížka měla prostě přednost. Odehrává se v Praze, kde trávím každý den a ještě se zaobírá tématem virtuálního prostředí.
Hlavním hrdinou tu je policista Marek Tengler. Atraktivní samotář. Má spadeno na vraha mladých žen. Navíc, několik žen si píše se zajímavým mužem na sociálních sítí. Domluví si schůzku, ale týpek nikdy nepřijde. Má to spolu něco společného?
Zároveň se mi líbila dějová linka Zuzany, která i přes to, že má doma přítele, si píše s úžasným neznámým a my se tak můžeme na vše podívat i z druhé strany.
Moc se mi líbí autorky styl psaní. Skvělé popisy prostředí, děj utíká, zápletka šlape. Prostě čtivá záležitost od začátku do konce!
Za mě tahle kniha parádní čtení, které jen tak nenudilo. Pořád jsem se ke knize vracela, přemýšlela a promyšlela, kde je zakopaný pes. A pak to přišlo! Konec jsem absolutně nečekala a dost mě překvapil!
Pokud hledáte napínavé čtení na podzimní dny od domácího autora, tak tohle je za mě obří doporučení!

EvikU.
19.10.2023 5 z 5

Knihou neodpovídej jsem se ponořila do Pražských ulic a do sítí internetu. Musím říct, že mi velmi sedl styl psaní autorky, velmi dobře popsaná dnešní doba sociálních sítí a seznamky. Za profilem se může skrývat kdokoliv

Příběh začíná Zuzanou a Honzou, Zuzka je trochu unuděná v dlouhodobém vztahu a hledá rozptýlení po sítích. Začíná si psát s Matoušem. Nikdy se ale nesetkají. Vždy má nějaký problém, proč se nemůže sejít na poslední chvíli. Celé je to ale divné, protože jinak Zuzku nijak nevydírá ani nepožaduje fotky.

Objevuje se vražda Kristýny. Je znásilněná. Na scénu vstupují dva vyšetřovatelé Tengler a Suchoň. Je to celé zamotané, z parku, kde oběť najdou je spousta nepořádku, těžko říct, co patří k důkazům teď a co tam leží už měsíc. Bohužel než stihnou vše vyšetřit, mladý pár v jiném parku v Praze nachází další vraždu. Žádná souvislost mezi zavražděnými není, ale přesto se nabízí možnost sériového vraha

V knize se střídá dopisování Zuzky na telefonu s vyšetřováním. Nakonec vstupuje do hry ještě Martina

Bylo to moc napínavé, čtivé, krásně popsaná práce detektivů a jejich život. Při vyšetřování nevědí ani jestli jedli natož nějaký jiný osobní život. Konec už byl jedna velká výzva.

A já teď mám jednu výzvu na všechny, kdo už četli nebo budou číst knihu. Jak tam do všeho zapadla Zuzka? Napište mi do SZ. :)

marrie5227
01.10.2023 4 z 5

Skrytá výhoda práce v knihkupectví? Novinky. A nejen ty čerstvé, ještě horké z tiskárny, ale také ty, které se na pulty obchodů dostanou až za nějaký čas. Pro mě to byla reading copy 5. knihy z pera spoluzakladatelky podcastu Opravdové zločiny - Lucie Bechynkové. A já byla příjemně překvapená.

Kdo z nás se někdy nepodíval na internetovou seznamku, pro legraci se s někým spojil a třeba se i sešel? Jistě je nás mnoho, i když to ne vždycky přiznáme. Ale tentokrát se ve spletitých pavučinách virtuálního světa pohybuje přitažlivý muž, který vstupuje do života mladých žen. Když má ale dojít k osobnímu setkání, nikdy se na schůzce neobjeví.

Příběh připomínající prvoplánový románek však možná nějak souvisí s vraždou, která otřásla Prahou.

Celou knihou nás provází několik linek, ať už se jedná o otřesné vraždy, samotné vyšetřování nebo záludnosti virtuálního randění. Až se vše se vším propojí pod rukama charismatického vyšetřovatele Marka Tenglera.

Pro mě osobně šlo o 2. knihu od Lucie a tentokrát jsem si ji užila mnohem víc. Kniha rozhovorů s panem Štočkem mě nijak zvlášť neuchvátila a Ženy zločinu jsem bohužel odložila po pár stranách..

Ale tohle bylo skvělé! Příběh byl čtivý, měl spád, postavy mi příjemně sedly. Jediné co mi trochu vadilo byla některá jména, kdy jsem si představovala někoho úplně jiného! Josef Maršálek patří k troubě a válečku, ne na pitevnu! Celý motiv vražd jsem taky úplně nepochopila a doufala jsem, že bude trochu důmyslnější..

Tak jako tak šlo o vážně dobrou knihu a až bude na pultech knihkupectví, budu ji s radostí doporučovat!