Neodolatelné

Podívali jste se na telefon? Ne? Tak už je na čase! Možná někdo něco okomentoval, možná se někomu líbí vaše fotka na Instagramu. Možná taky ne. Ale co kdyby... Moderní technologie nás osvobozují od nepříjemností, jako je nuda nebo fyzická vzdálenost. Zároveň ale s nimi přicházejí nové nevýhody a hrozby. Behaviorální závislost si mozek vytváří bez chemických podnětů. Proto jsou lidé často závislí na hazardu, sexu - nebo právě digitálních technologiích. Profesor psychologie a marketingu Adam Alter vysvětluje, proč nemůžeme odolat mobilním telefonům a proč bychom radši měli rozbité koleno než displej: jsou tak navržené a vyrobené. Mimochodem, podívali jste se?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365327/big_neodolatelne-b4b-365327.jpg 3.825
Literatura světová, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Host

Irresistible, 2017

Kniha Neodolatelné

Damonka12
13.04.2020

Knihu jsem původně četla jen z povinnosti do školy, ale po první kapitole mě chytla a přečetla jsem si ji celou, určitě je zajímavá.

TamaraKrejčí
06.01.2020

Poučné čtení a přitom i čtivé. Jen jsem ve věku snad neohroženého druha a děti??? Tohle všechno vědí (s trpělivostí danou puberťákům vytrpěli mé předčítání, a prý "to je jasné, to je staré, ale s mobilem na dohled) takže mě knížka obohatila o přecevzetí: více s dětmi trávit volný čas, aspoň o pár chvil, než doposud a taky obohatila mou letošní ČV: kategorie spisovatele kterého jsem ještě nečetla.

Alena_S
16.10.2019

Moc poučná kniha, do dnešní doby můžu jen doporučit. Není to druhá Digitální demence, kde se jen nekompromisně brojí vůči vší elektronice. Autor naopak dovede jednotlivé části problematiky nejen odsoudit, ale i probrat z více úhlů a vysvětlit, občas i celkem vtipně (např. dnešní honbu některých lidí za „lajky“ vysvětluje touhou zděděnou z pravěku, kdy samotáře nepřijaté skupinou čekal smutný konec). Jen si místy protiřečí, jestli něco škodlivé je/není/občas. Ale aspoň si z toho vezme každý své.

JanaŠ.051
24.08.2018

Veľmi zaujímavé čítanie o behaviorálnej závislosti na videohrách, nakupovaní, sociálnych sieťach (tie som pre istotu zrušila už vlani, hoci po prečítaní tejto knihy by som to urobila znova).