Neobyčejný život Nikity Sergejeviče: N. S. Chruščov a jeho doba

Neobyčejný život Nikity Sergejeviče: N. S. Chruščov a jeho doba https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214758/bmid_neobycejny-zivot-nikity-sergejevice-QXN-214758.jpg 2 3 1

Poutavá biografie z pera nedávno zesnulého historika zachycuje život proslulého sovětského politika. Sleduje jeho mládí na Ukrajině, vzestup ve stranickém aparátu, boj o moc mezi špičkami sovětské nomenklatury po Stalinově smrti, proměny jeho politiky ve funkci prvního tajemníka, a nakonec i jeho pád. Autor přesvědčivě dokládá, že přes veškeré chyby, kterých se Chruščov dopustil, změnila jeho vláda sovětský režim zásadním způsobem.... celý text

ArwenEvenstar
04.05.2017 3 z 5

Kniha je jistě zajímavým životopisem N. S. Chruščova. Někdy jsem ale měla pocit, že tato osobnost není hlavním tématem knihy. Na můj vkus se až příliš podrobně rozebíralo jednání jiných komunistických funkcionářů. Odbíhání od tématu bylo poměrně rušivým elementem. Na druhou stranu se mi ale líbilo, jak autor vykreslil atmosféru tehdejší doby. Kladně hodnotím i to, že text publikace je oživen citacemi ze vzpomínek Chruščova a jeho současníků.

stalinismus Rusko komunismus Sovětský svaz socialismus studená válka politici komunisté Chruščov, 1894-1971

Vladislav Moulis
česká, 1931 - 2006