Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1306 1306

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Katania
29.05.2020 3 z 5

Není to úplně můj šálek kávy, ale jako odreagovačka to není špatné.

7093
25.05.2020 3 z 5

napínavý a rychlý spád děje
velice podrobně vykresleny všechny scény
originální námět
čtenář se neztratí v postavách - je jich pouze šest
nečekané zvraty

až příliš velká dějovost - méně psychologie
děj se místy točí pořad dokola
nevhodné pro velmi citlivé povahy - drastické scény
místy až nesmrtelnost postav a nereálnost jejich chování

RomanDušek
18.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Vynikající psychothriller, který ani na okamžik neslevil z nastavené vysoké úrovně a vysokou míru napětí udržoval až do samého závěru!
Darby zaslouží absolutorium za své odhodlání za každou cenu zachránit Jay. Co vše si kvůli tomu musela vytrpět, bylo neskutečné! Především okamžik, kdy jí Ashley zabouchl prsty do dveří, stál fakt za to... Byla to neuvěřitelná bojovnice!
Ashley byl pěknej hajzlík. Co dokázal lidem udělat, to jsem tak trochu nechápal... Psychopat...
Jamie (Jay) jsem fandil, aby to, co musela prožít, zvládla. Když vezmeme v potaz její nízký věk a jaké šrámy to muselo zanechat na její křehké dětské psychice, pak její nemoc, fakt, že již několik dní nedostala svůj lék a do toho stres, který zažívala, její zdravotní stav pouze zhoršoval. Kvůli tomu hrozilo, že by jí toto vše dohromady mohlo zabít. Tak si malá slečna vedla více než statečně!
Díky stylu psaní a malému počtu postav se kniha četla rychle. Touto knihou si autorka nasadila laťku velmi vysoko a bude zajímavé, zda s dalším příběhem ji překoná. Já pevně doufám, že ano!
Maximální spokojenost s knihou!

blackoutzuzi
13.05.2020 1 z 5

MEGA MEGA ZKLAMÁNÍ. Opět skvěle propagovaný titul, který stojí za prd. Naprosto debilní (promiňte mi ten výraz, ale jinak ji nazvat nelze) hlavní hrdinka, nereálné (ukažte mi mobil, kterému 5 % baterie vydrží několik hodin!) a hlavně NELOGICKÉ situace. Nedoporučuju..

Surikata369
11.05.2020 4 z 5

No nevím, jestli pro mě úplnej ,,bestseller", ale četlo se to moc dobře. Nějaké zvraty (hlavně jeden...) byly dost nečekané a ty mě opravdu zaujmuly. Jinak celkový nápad na knihu hodnotím jako dost zdařilý-originální, zpracování o bod méně, ale i tak si u mě zaslouží 4*

Simirekdudkovic
06.05.2020 3 z 5

Zbytecne dlouhe a dokola.

JituleK
16.04.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila. Hlavní hrdinka je sice "nesmrtelná", beru to jako drsnější pohádku pro dospělé. Asi by se mi nelíbilo, kdyby ji v půlce knížky zabili. Myslím, že když jde o život, dokáže člověk někdy i zázraky. Děj má spád. Od knížky se nedá odtrhnout.

Alzbetta
11.04.2020 3 z 5

Líbila se mi. Jen trochu přehnané.

Víťa89
26.03.2020 4 z 5

Skvěle vystupňované drama, v komorním prostředí jediného dálničního odpočívadla. Kniha nabízí nečekané zvraty, a záporáky budete opravdu nenávidět.

Peggy2711
14.03.2020 4 z 5

Kniha byla pěkně napínavá, několikrát děj gradoval, že jsem si říkala, tak a co bude na dalších stranách, to je prostě už konec, ale ne, šlo to pořád dál. Mně se to líbilo, dobře se četlo. Jasně, že nikdo by nepřežil tolik útoků jako hlavní hrdinové, ale tohle vídáme často i ve filmech jak klaďasové přežívají téměř vše.

Dalamanek831
10.03.2020 2 z 5

Knihu jsem si koupil na doporučení kamaráda a taky díky recenzí.No musím říct že mě kniha docela zklamala námět zajímavý ale nějak jsem cítil že to není to pravé ořechové konec sice pěkný i když už že začátku víte kdo je ten zaporak.Postavy mohly bit více charakteristický popsány.Myslim že u tohoto druhu námětů to je klíčové a drží to čtenáře až do konce napnuté a to mě asi chybělo trocha více napětí a nebylo by to vůbec špatně.

foxi_ii
06.03.2020 3 z 5

Na tuhle knihu mě nalákalo tolik lidí a je se teď zpětně ptám, proč vlastně ?
Kniha za mě měla super námět a asi jsem po dlouhé době měla nějaké očekávání, což se snažím nedělat.
Trošku mě zklamalo, že se únosce dozvíme docela brzo, i když nevím jak jinak by to šlo udělat.
Vlastně si s tím pak autor poradil docela dobře, protože jsem se bála, že už to bude jen nuda a zdlouhavé čekání na to, jak to teda dopadne.
Teď si říkáte a co ti teda vadilo?
Hlavní hrdinka Darby, je odhodlaná hned zabíjet, dobře asi to má v krvi, ale já bych asi nebyla hned tak vražedná. Jak děj postupuje zdá se takřka neporazitelná a potom co, snad 5x v knize řekne: Tak a teď mě zabijí! jsem si říkala, tak už ji zabte :D
Jsem možná moc dramatická, ale příběh mě až tak neuchvátil. Co, ale byla opravdu děsná představa.. to co chtěli s holčičkou dále dělat a celá historie kolem místa kam ji vezli, to bylo strašný.
Za mě úplně ne, bohužel.

dlabikk
25.02.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla, děj plynul rychle, jen ta nesmrtelnost hlavní hrdinky mi přišla příliš přehnaná.

golfinka1
13.02.2020 5 z 5

Uf, to byl nervák, přečteno za dva dny se zatajeným dechem. Za mě tato kniha neměla chybu ...teda až na samotný konec, který mě popletl, až po třetím přečtení jsem pochopila.

rekon
12.02.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, říkala jsem si co se asi tak může odehrávat mezi pěti lidmi na odpočivadle, ale rozhodně jsem se nenudila! Mělo to spád, někdy mi přišlo, že hrdinka má až nadpřirozené vlastnosti, ale to na příběhu nic neubralo.

Iki1
07.02.2020 3 z 5

James Bond v sukních, dost nereálné dějové situace. Na druhou stranu velmi dobře vylíčené prostředí, rychlý dějový spád. Kniha se výborně čte, konec sice rozbředlý, ale nepustí.

Dandulka
07.02.2020 5 z 5

Tak to byla fakt paráda! Posledních 150 stran jsem zvládla jedním dechem! Už dlouho jsem nic tak hezkého nečetla. Moc doporučuji.

ydnac
07.02.2020 4 z 5

Líbilo:-) některé věci jsem čekala a o to víc mě překvapily ty které jsem už nečekala(nechci prozrazovat děj ale kdo četl tak asi ví). Děj běžel strašně rychle, na můj vkus to je kniha s málo stranami:-) jsem zvyklá aspoň na 500 :-)Takže brzy byl konec ale byl napínavý.

charlizee
05.02.2020 3 z 5

Mám ráda minimalistické příběhy. Takové, v nichž autor pracuje s jednotvárným prostředím a výrazně omezeným časovým rámcem. Není úniku je přesně tím typem knihy. Anotace vypadala slibně, napětí by mělo čtenáře provázet od první do poslední stránky. Mělo by.... Občas je to totiž tak předvídatelné anebo přehnané, že to napětí v sobě někde zapomenete.

dagi
19.01.2020 5 z 5

Super! Napínavá až do samého konce.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká