Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1306 1306

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Knižní střípky
14.10.2018 5 z 5

Výborný thriller odehrávající se během jedné noci uprostřed sněhové vánice, která uvězní 5 cizích lidí na opuštěném odpočívadle. Hlavní hrdinka Darby brzy zjistí, že to, že pravděpodobně nestihne svou umírající matku naživu, aby se s ní mohla rozloučit, není zdaleka ta nejhorší věc, která se jí tuto noc může přihodit. Darby byla skvělá hlavní hrdinka, sympaťačka, prostě frajerka. Nešlo jí nefandit. V případě nějakého mega průšvihu bych si rozhodně přála mít ji po svém boku. Bylo-li by možno, dala bych hvězdiček i více, kniha mě neskutečně bavila, musela jsem si ji koupit domů.

Lindulinek
13.10.2018 5 z 5

Úžasná detektivka. Celý děj se odehrává na jednom místě a jeden zvrat následuje za dalším. Přečetla jsem za jeden den. Nešlo se odtrhnout.

Martiiiik
13.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha, občas jsem se i zapomněla nadechnout.. :-) místy sice lehce neuvěřitelná, ale stejně masakr.. A konec mě rozbrečel a to se nestává často :-) občas jsem vděčná za naši malou republiku a alespoň zhruba spolehlivé silničáře :-D

Mischone
12.10.2018 4 z 5

Člověk by nevěřil co se vše stihne odehrát během jedné zimní noci. Je to velmi čtivé, plné zvratů, nečekaných situací a napětí. Stále člověk čeká co se tam ještě zvrtne, co se změní a co se z koho vyklube.

!!SPOILER!! !!SPOILER!! !!SPOILER!! !!SPOILER!!
Zarazilo mě, že se Darby ve rvačce s Larsem nachází v místnosti, kde je všude vylitý benzín, ze zbraně vystřelí 3x ale vše je v pohodě. O pár stránek dál, si Darby naplánuje vystřelit ze stejné zbraně na Ashleyho, ale zavrhne to, protože si uvědomila: "výšleh z ústí hlavně může zapálit výpary ve vzduchu." Tak kruci jak to? Najednou by to způsobilo výbuch a předtím ne?
Jinak byla opravdu slečna drsňák a skoro nezlomná :D já si urvat skoro dva prsty no nevím .. :-O

sona9984
10.10.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Napínavý thriller od začátku do konce.

VeruKrolicka
10.10.2018 5 z 5

Skvělé!!!! Celá kniha dýchala napětím a ten závěr?! BRAVO!!! Přečteno jedním dechem!

Palele
10.10.2018 5 z 5

Tak tohle byla adrenalinová vlna od začátku do konce. V té knize snad není hluché místo, kde by si člověk mohl vydechnout. Bravurně napsané a jestli je tam něco, co není uplně reálné, tak jsem neměla čas to postřehnout.

Nixa
09.10.2018 5 z 5

Tohle byla opravdu skvělá kniha! Čtivá hned od začátku, plná překvapivých zvratů a akce. Ani chvíli jsem se nenudila. Navíc hlavní hrdinka mi byla opravdu sympatická, už dlouho jsem se nesetkala s takovou hrdinkou, která by prostě bojovala! A konec byl také skvělý. Jedna z nejlepších knih tohoto roku.

Luciecii
08.10.2018 5 z 5

Bravurně napsané.
Od prvních stránek to byl neuvěřitelně dynamický a nabitý příběh, který nenechá člověka jen tak vydechnout. Postavy byly perfektně popsané. Darby, Ashley, Lars....Všechny jsem si dokázala během čtení fyzicky představit.
Slovní obraty autora, styl psaní......Naprosto dokonalé. Nikdy jsem thrillery zas tolik nemusela a ani jsem je nevyhledávala, ale po takovémto počinu mám chuť si hned přečíst něco podobného.
V knize se prolínala syrová chladnost, surovost, odvaha a magorství hlavních postav. Z Ashleyho povahy mě doslova mrazilo v zádech, protože to byl naprostý šílenec, zbavený emocí, citů a soucitu. Když se rozhodl vzít Darbyinu hlavu do rukou a praštit s ní zničeho nic o stůl, věděla jsem, že bude schopný udělat naprosto cokoliv. Což se projevilo na dalších stránkách.
Pronásledování, přestřelky, násilí, slova.....Vše jsem pociťovala a měla husí kůži z toho, jak skvěle to autor dokázal popsat.
Po celou dobu čtení knihy jsem měla pocit, že jsem další šestý návštěvník Wanapani a vše jsem prožívala s postavami.
Skvělé dílo, rozhodně na 5 hvězd!

Bella09
08.10.2018 5 z 5

Přečteno za jednu noc. Prostě jsem večer začala a nemohla přestat dokud jsem nedočetla.Četla jsem místy s otevřenou pusou a vykulenýma očima. Strach jsem u čtení nepociťovala, ale prožila jsem noc plnou napětí. Někdo má ke knize výhrady, ale mě kniha tak vtáhla, že o žádných nevím. Jsou čtyři ráno a já můžu jít konečně spát.

kneslova
07.10.2018 4 z 5

Výborně napsaný psychothriller, jak já jsem se bála o obě hlavní hrdinky! Téměř jsem se bála otočit další stránku a ještě posledních pár stran tomu dodalo...

Misan1993
07.10.2018 5 z 5

Taková start - cíl kniha. Paráda!

tomm.ik
06.10.2018 4 z 5

Skvělý thriller, který čtenáře nenechá odejít dokud nedočtete poslední stránku. Ale i přesto má pár chyb. Tou největší je asi hodně natahovaný konec, od něhož očekávate že vám vyrazí dech, ale ve výsledku se vlastně nevymiká podobně laděným thrillerům dnešní doby. Na Není úniku jsem se moc těšil a nebyl jsem zklamán. Určitě doporučuju.

Rodaw
05.10.2018 5 z 5

NENÍ ÚNIKU
Na tuto knihu jsem se maximálně těšila a měla jsem vysoká očekávání. Jak to dopadlo? Knížka byla ještě lepší, než jsem čekala! :-)
Tleskám a jsem nadšená, kéžby bylo takových knih více...
Miluju horory a mrazivé thrillery. Vyvražďovaček a fakt vynikajích napínavých příběhů je hodně ve filmech, v knížek jako šafránu. Proto se vždycky strašně moc raduju, když najdu knížku, která se k tomu přibližuje. Mám moc ráda aktuální "trendy knižní thrillery" (které jsou často psychologické, je v nich vyšetřování atd...), ale TAKOVÉHLE thrillery tak časté na našem knižním trhu nejsou. Není úniku rozhodně doporučuji všem, kteří stejně jako já mají rádi napětí (a hororové filmy, Není úniku se dá v podstatě považovat za vyvražďovačku a když knížku čtete, máte pocit, jakobyste se koukali na film:)).
Knížka má tempo hned od začátku. Což je skvělé. Žádné vycpávky, od začátku "to jede" a příběh je napínavý. Samozřejmě čím blíž jsme konci, tím napětí ještě roste a graduje.:-)
Darby je úžasná hrdinka. Chytrá, odvážná a BOJOVNICE. Opravdu skvělá holka a silná postava.
Kniha je plná překvapení a zvratů. Od čtení se fakt hodně těžko odtrhává, protože v příběhu právě nejsou žádná hluchá místa a čtenář je v neustálém očekávání, co přijde dál a jak to celé dopadne.
Na knížku je to poměrně kruté, což také oceňuji. Samozřejmě ale stále v decentní únosnosti a elegantně podané.:-)
Doslova se jedná o boj o přežití.
Pan autor celou knížku velice dobře vymyslel.
Poslední kapitola je možná svým způsobem zvláštní a já osobně bych byla raději za trošku jiné zakončení, ale dobré, fajn zakončení..:)
Tak trošku závidím všem, kteří tuto knihu mají teprve před sebou - čeká Vás opravdu rychlá a zběsilá jízda.:-)
K této knize se za svůj život určitě ještě vrátím, protože ji považuji za jeden z nejlepších thrillerů, který se mi kdy dostal do rukou.
Nyní mi nezbývá než knihu opravdu od srdce doporučovat a modlit se tam někam nahoru ke knižnímu andělíčkovi, ať v Česku vychází dál knížky od tohoto pana autora, protože on je prostě... úžasný :-) (a má rád zvířátka!!)
DOPORUČUJI, DOPORUČUJI, DOPORUČUJI!!
PS: knížka se odehrává v průběhu jedné noci a krásně vysvětluje děsivou ranní hodinu třetí (která je opravdu strašidelná, většina zlých věcí - ať už vraždy, krádeže, znásilněni či zpozorování nadpřirozených jevů se děje v tomto čase):
"Třetí hodina ranní. Údajně se tak Ďábel vysmívá svaté Trojici."
... a odpovídá to, i tento příběh nejvíc graduje kolem třetí hodiny ranní :)
Pokud se v noci probudíte v tomto čase "jen tak" (ne např. kvůli potřebě jít na záchod), je dost možné, že Vás vzbudil pohled NĚČEHO, co na Vás kouká... ale to je zase na jinou debatu a jiné povídání. Každopádně ano, je to děsivé. :-)

Valeyman
04.10.2018 1 z 5

Zakoupil jsem i na základě dobrého hodnocení zde na databázi,ale kniha mě zklamala. Ze začátku mi to dost vadilo literárně, možná za to může i překlad. Slova jako sněhokalypsa, modrásek mi nešla přes jazyk. Nebo citoslovce jako VRZ,PRÁSK,CVAK atd.
Spád to i celkem má, ale na druhou stranu se toho až moc neděje, kromě opakovaného vyskakování okénkem na záchodě. Dále mi vadilo až moc dospělé chování 7mi leté holčičky, neumím si moc představit, že by tohle všechno mohla zvládnout. Hvězdičku dolů strhávám ještě za závěr knihy...

Acinore
01.10.2018 4 z 5

Škoda toho konce, za mě mi tam něco chybělo, ještě třeba kapitolka.. :) ale jinak super zimní čtení :-D

perpe2a
01.10.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá, užila jsem si dost napětí a určitě je to dobrý thriller. Ovšem, není to zase nic tak ohromujícího a chvalozpěvného, jak je všude možně prezentováno. Nesedám z ní na zadek, říkám jednoduše, je dobrá. Ne vynikající, to znám lepší kousky. Ale za přečtení stojí. Sice kdybych byla hnidopich, mohla bych vytknout některé okamžiky, které byly tak trochu nereálné a přehnané, ale nechám to tak. Protože celkový dojem z knihy je dobrý. Takže ANO, přečtěte si ji.

Ďumbierka
01.10.2018 5 z 5

Je zima, všade snehové záveje a neprejazdné cesty. Zvlášť v horách... Máte to šťastie , že aj keď ste uviazli, je tu otvorené odpočívadlo, kde je teplo, spoločnosť a horúca káva. Niekde však musíte byť, preto ste koniec koncov nasadli do svojho auta a vybrali sa na cestu aj v tomto počasí. Snažíte sa dať vedieť aspoň svojej sestre, že nestihnete doraziť včas... avšak signál je v nedohľadne, tak isto ako sprechodnenie ciest. Nejde ani wifi, snehu pribúda a teplota klesá. Už ani tá káva nie je bohviečo. Na radu veľmi milých ľudí z odpočívadla, ktorí tam uviazli s vami, sa prejdete von, vraj pri stĺpe a sochách určite signál bude. Cestou späť čosi zazriete v jednom zo štyroch áut, ale to predsa nie je možné, vravíte si. No o pár sekúnd to vidíte znovu, jasne a zreteľne .... v jednom z áut je na zadnom skle odtlačok ruky, malej... je ešte teplý.... prídete bližšie a všetko čo vidíte je klietka v dodávke. Čo urobíte? A bolo to naozaj tak ako ste to videli?
Jeden z tých ľudí, tam vo vnútri, je šofér dodávky. Jeden z nich, je tak trošku psychopat, ale všetci sú tak milí!

sokolikrad
01.10.2018 4 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila už od první stránky a prakticky po celou dobu jsem se od ní nemohl odtrhnout protože jsem musel vědět co bude dál. Na druhou stranu byla druhá polovina knihy dost překombinovaná a opravdu docela málo uvěřitelná což si myslím že je velká škoda protože z některých situací by se těžko dostával i Chuck Norris. Knihu však rozhodně doporučuji.. je to dobře napsaný thriller, který jde přímo k věci od začátku do konce.
SPOILER...SPOILER!!!!
4 procenta baterie na iphonu 4 hodiny ???? :D to už na mě bylo opravdu trochu moc...

Sandruš
30.09.2018 5 z 5

Naprosto skvělý thriller!
Od začátku do konce napínavé čtení. Je to opět kniha, která Vás nenechá ani nachvíli vydechnout, a nebudete ji chtít odložit, dokud se nedozvíte jak to nakonec dopadne.
Doporučuji.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká