Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1306 1306

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Pája07
01.11.2018 5 z 5

Výborná knížka.Velmi mě překvapila, protože jsem od ní ani moc nečekala.Byl to takový náhodný kup,který se ale vyplatil.Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Skvělá práce s minimem postav a jedním prostředím. Na mě možná až moc podrobný popis různých zranění, kdy se mi občas zachvěl žaludek.Na filmové ztvárnění bych asi do kina nešla... Dávám 5 hvězdiček a palec nahoru.

Kája_95
01.11.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka!!! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Dokonale zpracované. Hlavní postavy se vám dostanou neskutečně pod kůži. Když jsem myslela, že se ukázal únosce, tak se to celé pomotalo a ke konci? Ještě větší zvrat událostí. Dokonalost! Posledních 5 stránek knihy jsem musela číst dvakrát, aby mi došlo, že jsem se v závěru docela sekla.

snoopylady
31.10.2018 5 z 5

Tak to byla jízda! Jedna zasněžená noc, jedno odpočívadlo, 5 lidí a 1 malá holčička zamčená v autě. Kdo je pachatel, kdo spolupachatel a kdo nevinný člověk? Přečtěte si a dozvíte se.

amladar
30.10.2018 4 z 5

Zajímavý námět, ale přiznám se, že ze začátku se mi ani trochu nelíbil. Závěr knihy byl výborný a napínavý, takový jsem vůbec nečekala.

iveetka
30.10.2018 5 z 5

Waaaau, tak tohle si opravdu těch 5* zaslouží a že je dávám jen občas. Posledních 100 stran úplná bomba! Doporučuji všem.

Ajuszka
30.10.2018 5 z 5

5* je samozrejmost.Napinave od zacatku az do konce.Nicmene nebyla to uplne takova pecka jak jsem dle recenzi a poutacu cekala.Ale jsem rada ze jsem si ji mohla precist.

Jane417
29.10.2018 5 z 5

"Není úniku" je výborný thriller! Jeden z nejlepších, co jsem četla vůbec! Děj se rozjíždí po úvodních cca 10 stranách, ale pak nedokážete přestat otáčet stránky! Studentka Darby jede domů na Vánoce a za svou nemocnou maminkou, jenže uvízne ve sněhové kalamitě na odpočívadle v Coloredu. Uvízne tam spolu s dalšími čtyřmi lidmi. Při hledání telefonního signálu Darby uvidí v jednom ze zaparkovaných aut dětskou ručičku... nahlédne do auta a.... Příběh je napínavý, plný zvratů, akce, chvil beznaděje, krutosti a sadismu, boje o přežití a záchranu nevinné holčičky! Je pravda, že autor vsadil na osvědčená témata jako je únos dítěte, sociopati, psychopati, noc, nepřízeň počasí, absence telefonního signálu (případně vybitý telefon) a je také pravda, že hodně situací se dá předvídat - všechny ale určitě ne! Já byla ve spoustě momentů hodně překvapená, protože já bych to prostě takhle nenapsala, jelikož by mě to nenapadlo! Mě překvapil i úplný konec!!! Za mě velké doporučení! Lehce mi to připomnělo film Divoká řeka.

LostSurvivalist
28.10.2018 3 z 5

Dobře vypracovaná psychologie postav s překvapivými zvraty.

Jitulle
28.10.2018 5 z 5

Vyborna kniha. Cte se jednim dechem

Coucouha
27.10.2018 4 z 5

Za mě nejočekávanější thriller roku, takže hned, jak jsem si jej pořídila, tak jsem zasedla se sklenkou vína a pustila jsem se do něj. Přečteno na jeden zátah a musím říct, že byl vážně skvělý, ale i tak přiznávám, že jej letos řadím až na 3. místo, co se thrillerů týče (1. Byly tady a už nejsou, 2. Za zavřenými dveřmi). I tak je ale fakt boží, stojí za přečtení a myslím, že jsem jej nečetla naposledy.

Danago
26.10.2018 2 z 5

Autor vsadil na únos dítěte, psychopata a brutalitu. A jak je vidět ve velké většině se trefil do vkusu čtenáře.
Bohužel mě knížka hodně zklamala . První půlka knihy mě nebavila vůbec, a druhá je založena na brutalitě . Ve své podstatě kniha nemá skoro žádný děj. Zvraty , které se daly očekávat a není jich nijak moc.

Celou dobu jsem si přála , aby mě kniha překvapila, aby to neskončilo jak očekávám, ale to se nestalo.
Opravdu knížky tohoto typu nejsou pro mě. Většina knihy mě nebavila nebo jsem byla znechucená.

Didi15
24.10.2018 4 z 5

Ubírám jednu hvězdu, protože jsou zdařilejší díla, ale musím uznat, že kniha byla čtivá . Místy mi tedy přišla trochu přitažená za vlasy a konec bych si představovala pro hlavní hrdinku trochu jinak .Ale špatná kniha to není :)

Fortress
20.10.2018 5 z 5

Jednoduše skvělé. :-) Kniha je naprosto strhující od první do poslední stránky. Některé věci jsou méně uvěřitelné, nicméně se jedná o velmi čtivou knihu. Přečteno během jedné soboty. Děj je velmi poutavý a autor udrží vaši pozornost v průběhu celého příběhu. Vřele doporučuji :-)

Anténa1991
20.10.2018 5 z 5

Fihaaaa. Tak takhle kniha prostě nejde odložit!! Napínavá až do poslední stránky. První kniha, u které mi divoce bušilo srdce. Tu si prostě musíte přečíst.

nikola3
19.10.2018 5 z 5

Chtěla jsem jiný závěr. Jiný závěr pro hlavní hrdinku!!

wendulka321
19.10.2018 4 z 5

Napínavé od začátku do konce.Kapitoly hezky ubíhaly, čtvivě napsané, psychopat byl opravdu ukázkový.

Kekik
17.10.2018 5 z 5

Až se mě někdo zeptá, co je to thriller, řeknu jen dvě slova: Není úniku !!! Tohle je opravdu skutečný, nefalšovaný, dokonalý thriller. U jiných knih tohoto žánru se dlouho "nic neděje" a pak se to rozjede až v poslední třetině, někdy dokonce až na posledních několika stránkách. Tady však ne. U tohoto příběhu začíná boj o život již po pár řádcích a až do konce knihy ten boj neustává. Ani na chvíli si neodpočinete. Někdy se i zapomenete nadechnout.
Každé vítězství Darby jsem prožívala s ní. Každou bolest jsem cítila s ní. Každou stránku této knihy jsem si užila.
Není úniku DOPORUČUJI !!!
Vydařený debut. Těším se na další autorovu tvorbu.

DavidN.
15.10.2018 5 z 5

Fajné počtení - vždycky mě bavily filmy a knihy s omezeným počtem postav v podstatě uzavřeném prostoru. Napětí se dalo krájet. Myslím si, že je jen otázkou času, kdy toto dílo někdo zfilmuje.

Erzetka
15.10.2018 2 z 5

Dala jsem na anotaci, recenze zde, ale nebyla to kniha, ze které bych si sedla na zadek. Čte se dobře, přečteno na jeden zátah, ale jako thriller mi to vůbec nepřišlo. Škoda useknutého konce, myslím, že by si zasloužil ještě pár řádků. Za mě průměr.

lenuskav
14.10.2018 5 z 5

Výborný, napínavý od začátku až do konce, palec nahoru :)

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká