Není to moje dcera

Není to moje dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437613/bmid_neni-to-moje-dcera-VBW-437613.jpg 4 108 30

Milly odjakživa chtěla být matkou. Proto když se jednoho dne s manželem Mattem dozví, že nemohou mít děti, zhroutí se jí svět. Její sny se náhle roztříští na miliony malých kousků. Najednou se však objeví světélko na konci tunelu. Anna, nejlepší kamarádka Milly, a Mattův bratr Jack se nabídnou, že se stanou dárci, aby Milly s Mattem mohli mít své vysněné dítě. Vše se najednou zdá perfektní. Nikdo však netuší, co jim budoucnost přinese. Milly a Mattovi se narodí jejich vytoužená holčička Alice. Alice vyrůstá v milující rodině, ale nikdo není připraven na zdrcující diagnózu, která má přijít. Všichni, kteří ji tak milují, se brzy budou muset rozhodnout.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Not My Daughter , 2019

Kenan
17.09.2021 5 z 5

Kniha, u které se slzám neubráníte. Psychologický příběh dvou dlouholetých kamarádek, které musí překonat spoustu útrap a přesto se obě snaží najít naději. Nevynechala jsem ani slovo a moc si to užila.

zuzana2599
08.09.2021 4 z 5

Silné, smutné a dojemné čtení, které dovede čtenáře nejenom k slzám, ale i k zamyšlení.
Moc často nevyhledávám ke čtení podobné knihy, příběhy, které jsou o nemoci a jejích útrapách, o bolesti a ztrátě. Vyvolává to ve mně smutnou náladu, melancholii a také strach a i proto takto emočně těžké příběhy čtu málokdy. Ale pravdou je, že život je už takový. A zrovna tato knížka byla moc hezky napsaná. Porozuměla jsem chování Milly a Kate, chápala jejich pocity, bolest, obavy a Alice jakoby se stala i mojí dcerou. Chtěla bych pochválit konec příběhu, ten se mi moc líbil. Byl totiž hořkosladký, a já cítila nejenom beznaděj a smutek, ale i naději a radost, která jistě jednou zase přijde.

Janaves
28.08.2021 5 z 5

Toto je jedna z knih, na kterou nezapomenu. Neobešla se bez slz. Silné téma.

Aiden888
20.08.2021 2 z 5

S knížkou jsem měla trochu problém. Obecně se považuji spíš za čtenářku thrillerů, ale proti oddechovkám ze života v zásadě nic nemám. Knížka má velice silné téma, občas dojímá, občas rozesmutní. K postavám jsem si ale nedokázala tak úplně najít cestu, na jejich myšlenkových pochodech mi často něco vadilo. Prostředek knihy je takový zvláštně rozvláčný, kdy už vlastně chcete, ať se něco stane a někam se to pohne, ale ono se pořád nic neděje. Úplně nevím, komu tuhle knihu doporučit. Pro rodiče, ani pro nastávající rodiče mi nepřipadá úplně vhodná, pokud nechcete začít o dětech a jejich zdraví přemýšlet víc, než je zdrávo. Jak říkám, příjemná oddechovka na jedno dvě odpoledne, ale znovu bych si ji nepřečetla.

Renatecka
17.08.2021 5 z 5

Momentálně nemám příliš čtecí období a do ledakteré knihy se nemůžu začíst, ale tato mě trošku rozbila. Čtivě a a srozumitelně napsané a samotný příběh smutný, bolestný, dojemný, a přesto plný naděje. Doporučuji.

Katuska88
31.07.2021 5 z 5

Dojemná kniha, originální příběh a ne tak ohrané téma.
Nádherně napsáno, slza ukápla. Spousta myšlenek k zamyšlení. Musím dát plný počet.

Lka
31.07.2021 5 z 5

Nádherná kniha i když je plná smutku. Nechtěla bych být v kůži Milly ani Anny. Takové rozhodnutí, které všem obrátí život naruby . Jedná věc je právní, ale druhá citová. Chápu obě dvě strany. Je to opravdu moc těžké. A pak k tomu ještě přijde stanovení takové diagnózy. Konec knihy jsem probrečela. Určitě knihu doporučuji...

Šánka
12.07.2021 4 z 5

Těžké a emočně vyčerpávající téma. V té anotaci je pouze lehce naznačeno, ale směr kudy se příběh bude ubírat, a to jak silný bude, jsem nečekala.
Milly, Anna, Matt a Alice, to jsou hlavní postavy tohoto strhujícího, dojemného příběhu dvou dlouholetých kamarádek. Milly touží po dítěti, které mít nemůže a Anna jí nabídne pomoc. V té chvíli žádná z nich netuší, jak závažné rozhodnutí udělaly, jaké morální dopady může mít, když jim osud přichystá tu nejtěžší zkoušku.
Jestli a jak v ní obstojí, přečtěte si....

Damaj
04.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Opravdu jsem si u knížky pobrečela, velmi silný a smutný příběh od dvou kamarádkách.
Celou dobu jsem byla na straně Anny, to ona to měla v životě složitější, přitom celý život pomáhala Milly, která ji v podstatě využívala k plněni svých snů. Ano jednou jí pomohla, ale nezajímalo jí, co se tehdy stalo, proč neodmaturovala, proč se uzavřela do sebe.
Přála jsem Anně, aby bojovala o Alici a dostala ji do své péče a moc mě za Annu mrzelo, že ji Jack takto zradil a Matt po to všem vyhodil ze života Alice i Milly.
A kdyby Alice neonemocněla už nikdy by ji Anna neviděla.
Ano, Milly to také neměla v životě jednoduché, ale měla skvělou kamarádku, která jí neváhala jakkoliv pomoci a milující rodiče, i když adoptivní, jenže jí to bylo málo a cítila se pro to méněcenná, když je adoptovaná.

ciniminisek
10.06.2021 5 z 5

Autorka píše velmi čtivě a seč téma je povětšinou pochmurné, je dost těžké knihu odložit, jak moc je strhující. Kapitoly se střídají ve vypravování dvou hlavních postav a to výše zmiňované Milly a její nejlepší kamarádky Anny, která v celém psychologickém kolotoči hraje významnou roli. To beru za perfektní tah, jelikož myšlenky a pocity obou zúčastněných jsou velmi důležitými k pochopení jejich konání. A vy se opravdu několikrát zeptáte sama sebe "sakra proč?"

Tuto knihu doporučuji především silným povahám, kteří dokážou pochopit, jak mocná a především komplikovaná, dokáže být mateřská láska.