Není co ztratit

Není co ztratit https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258663/mid_neni-co-ztratit-jHM-258663.jpg 4 170 170

Některá rozhodnutí jsou těžká jen do té chvíle, kdy je uděláme. Pak už se jen sami sebe ptáme, proč jsme je tak dlouho odkládali. Rose Pritchardová se odhodlávala dlouho, snad až příliš dlouho. Odejít od násilnického manžela není tak snadné, jak by se mohlo nezasvěceným zdát, a tak Rose dlouhá léta setrvávala v nesnesitelném soužití. Z černé díry beznaděje ji vytáhla docela obyčejná pohlednice: pár laskavých slov od člověka, s nímž se setkala před lety, jen na pár chvil. Tak málo stačilo, aby zdeptaná Rose pochopila, že musí odejít. Že nemá co ztratit. Že může jenom získat. Utíká s několika narychlo sbalenými kousky oblečení a se sedmiletou dcerkou Maddie. Když se uprostřed noci ocitá na prahu vesnického penzionu, uvědomí si, že teď už skutečně není cesty zpět. Ve stejné chvíli se začne trápit pochybnostmi: neudělala strašlivou chybu? Nehoní se za nesmyslnou chimérou? Bude si umět vybudovat úplně nový život? Ať už bude odpověď na všechny znepokojivé otázky jakákoli, jisté je jedno: že Rose zkrátka nezbývá nic jiného, než aby se pro sebe a pro svou dceru pokusila vybudovat lepší život. I kdyby ji to mělo stát cokoli.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Runaway Wife , 2012

makke
08.02.2018 5 z 5

Vážně jsem zvažovala,že se vratím ke staré dobré klasické detektivce :-) neb tam nehrozí, že mi budou posledních několik kapitol ukapávat slzy :-) . Nicméně stálo to za to a urcite si od autorky koupím i dalsi knihu. Ono je potřeba čas od času provětrat slzné kanálky.

lucie26
06.11.2017 3 z 5

Kniha byla zpočátku zajímavá, postupně jsem se však ztrácela v jakési rutině a nudě.

piquillio
22.10.2017 4 z 5

Příjemné čtení že života. Místy trochu naivnější. A opět mám pocit, jako v knihách často, že dětská postava není dobře zvládnutá.

janasim
14.10.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, je to oddechovka, ale některé dialogy či scény mi přišly zvláštní, nereálné. Ale i tak nepovažuji čtení této knihy za ztrátu času, bavila mě.

petra4080
18.09.2017 4 z 5

Pro mě zde bylo několik překvapivých momentů, a i když člověk od začátku ví, jak to s Rose dopadne, je příjemné číst o jejím vývoji a proměně. A především o proměně Maddie - tahle postava mě skutečně zaujala a oblíbila jsem si ji.
Je to moje první kniha od této autorky tak nemohu srovnávat. S chutí si přečtu i další její knížky.

mrkvajda
11.09.2017 4 z 5

Začátek knihy mě zaujal, pak mi přišlo, že se Rose opakuje, a druhou půlku knihy, obzvláště závěr, už jsem četla s napětím, jak vše dopadne. Z postav se mi asi nejvíce líbila malá Maddie.

yetti74
09.09.2017 3 z 5

Téma domácího násilí mě zajímá, ale kniha mi přišla moc rozvleklá, trošku jsem se musela k dočtení nutit. Takže dávám jen tři hvězdičky.

gladya
04.09.2017 4 z 5

Tak trochu červená knihovna. Samozřejmě, ne všechno bylo uvěřitelné. Ale téma domácího násilí v mých očích zvedlo knížku nad běžný průměr žánru. Kéž by pomohla ženám jako Rose a její kamarádka jejich situaci řešit.

vlčice68
03.09.2017 4 z 5

Hlavní hrdinka Rose je žena, která našla odvahu, sílu v řešení své situace domácího násilí a u konce své cesty tolik vytoužený klid a štěstí. Co ji k tomuto kroku vedlo, kterou cestou se vydala a co ji pohánělo, to najdete na stránkách knihy.

fis.rena
20.08.2017 3 z 5

Zpočátku jsem zaujatě, vtažena do děje, očekávala strhující příběh honby za svobodou a nalezení nového štěstí,což zkazil prostředek knihy, kde se děj vlekl a místy mě nudil.
Příběh o hledání sebe sama, o odpuštění, ztrátách a znovunalezení, ale já bohužel nenašla cestu k příběhu tak, aby mě skutečně zaujal a bavil.
Pro mě moc zdlouhavé a bez náboje.

luciefeix
26.04.2017 4 z 5

Velice dobrý příběh o nalezení sama sebe a postavení se na vlastní nohy

Shardlake
06.04.2017 3 z 5

Kniha mimo toho, že vypráví o domácím násilí, popisuje též nalézání lásky a hledání porozumění k otci.

orson
20.03.2017 4 z 5

Taková oddechovka, spíše červená knihovna, ani nevím, jak se dostala na můj seznam knih na přečtení, ale četlo se to dobře.

katu9365
19.02.2017 5 z 5

Krásný a místy smutný příběh o týrané ženě, která sebere odvahu a uteče za vysněnou láskou přes celou zemi. Najde nejen svojí vysněnou lásku, ale také svého otce, který ji opustil jako devítileté děvče. Opravdu silný a krásný příběh.

Toňula
05.12.2016 4 z 5

Ani druhá autorčina kniha nezklamala, lidský příběh o hledání a nalézání vztahu k otci, o důležitosti odpuštění a síle vzepřít se násilí a sobeckosti a hlavně o lásce..

ave55
23.11.2016 5 z 5

Moc pěkný příběh. Přečteno na jeden zátah v době nemoci. Od této autorky už mám přečteno vše.

ještěrka38
25.10.2016 5 z 5

Úžasný příběh, hodně emotivní...

lucievach
23.10.2016 5 z 5

Není to žádný román pro ženy ve smyslu slaďárny, je to silný příběh, který ve mně ještě dlouho zůstane.

Šánka
13.10.2016 5 z 5

Již druhá kniha této autorky a moc se mi líbila.
Kniha o nových začátcích, ztrátách i nálezech, o tom, jak nás události z dětství formují a utvářejí v dospělosti, zanechávají v nás dobré, ale často i negativně poznamenávají. A také, jak je někdy těžké najít cestu a odpuštění člověku, který nám v dětství ublížil. Příběh, u kterého se střídá smutek s úsměvem, nadějí a romantikou mě především bavil.
A stejně jako Kniha vzpomínek, i přes vážné téma, je to kniha optimistická a krásně napsaná.

Illaa
28.08.2016 2 z 5

Ač byla kniha místy dojemná, nějak to pro mě nebylo to pravé ořechové. Chvílema jsem se u čtení nudila a čekala na akčnější spád děje.