Sestřičky a zuřící válka

Sestřičky a zuřící válka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462828/bmid_sestricky-a-zurici-valka-5fS-462828.png 5 150 53

Nemocnice Nightingale série

VÁLKA SI VYBÍRÁ SVOU DAŇ A SESTRY Z NEMOCNICE NIGHTINGALE NEÚNAVNĚ SLOUŽÍ SVÉ VLASTI... Dora je oddanou matkou dvojčat, ale odhodlaná pomoci válečnému úsilí se vrací do práce v nemocnici Nightingale. Jennifer a Cissy, pravidelné návštěvnice podniků ve West Endu, se přihlásí jako dobrovolnice v naději, že budou pečovat o pohledné vojáky. Brzy však zjistí, že ošetřovatelství není úplně to, co čekaly. Pro plachou a ustaranou Evu je nemocnice únikem z domácího prostředí, ale časem pochopí, že život zdravotní sestry není jednoduchý, obzvlášť v době války. Dokážou se sestry semknout, zatímco kolem nich zuří válka? A přežije nemocnice Nightingale bombardování?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nightingales at War , 2015

zdenaR
01.04.2022 3 z 5

Poslední díl se mi zdál nejslabší - možná to bylo i odstupem čtení od předchozích. Přesto se kniha velmi dobře četla.
Uvidíme, jaké bude pokračování v dalším budoucím díle.

anezur33
01.04.2022 5 z 5

Další díl též super.Spokojenost.

xxbarbarelaxx
29.03.2022 5 z 5

Další díl.. a musím říci, že to bylo zase hezké čtení, ale déle mi trvalo, než jsem se začetla.. Asi možná tím, že tento díl byl asi z celé série zatím asi nejslabší.. Ale vůbec to nevadilo, i tak jsem si čtení užívala. Brala bych ještě několik dílů k této příjemné sérii. Vždy fandím hlavním postávám, aby se jim vše dařilo a aby vše vyšlo tak, jak si přejí.
U této knihy mi i slzička ukápla..

TaLu
21.03.2022 5 z 5

Vzhledem k současné situaci vyvolává kniha více emocí. Sestřičky se potýkají s každodenní realitou války, bombardování, strachu i obav o své blízké a pacienty. Vítala jsem návrat mezi známé i nové sestry. Líbí se mi posun v životech jednotlivých postav a vývoj charakterů. Autorka vždy do příběhu dovede nové postavy, tentokráte tři mladé dívky, pocházejících z různých poměrů a rodinného zázemí. Tíživá realita války zamává s jejich životy. Nic není jako dřív. Nic není jisté. Ticho je nahrazeno vytím sirén ohlašujícím další a další nálet. Ztráty se stávají součástí života. Uprostřed trosek životů stojí trosky nemocnice, která skrze nasazení zaměstnanců bojuje, aby zůstala ostrůvkem naděje pro zraněné a potřebné.

Katka2382
11.03.2022 4 z 5

No konečně se tam něco dělo.

Jane333
03.03.2022 5 z 5

Já jsem spokojená, těším se na další

Ira13
03.03.2022 5 z 5

Knihu jsem začala číst večer a ráno začaly boje na Ukrajině. Zvláštní náhoda. Proto jsem ji při čtení snad vnímala i trochu jinak. Ale zhltla jsem ji opět velkou rychlostí. Děj rychle ubíhá. V knize je napětí, láska a hlavně povolání i zdravotní sestry - mě tak blízké. Těším se na další díl.

ikul
02.03.2022 5 z 5

Zpočátku tohoto dílu jsem měla pocit, že mi paní Douglas nemá co nabídnout. Jako bych některé epizody už četla. Naštěstí to byl jen pocit. Příběh sestřiček se rozběhl a nabral dramatický děj. Jsem ráda, že Dora, Helen a Kathleen jsou stále oporou nemocnice. Zdá se, že se budu opět těšit na další díl.

Annannas
23.02.2022 5 z 5

Moc jsem se na pokračování těšila a rozhodně jsem si čtení zase užila. Opět moc čtivě napsané. Doporučuji.

chrudas
17.02.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala, četlo se dobře, místy napínavé. Není to v žádné části nudné, příjemný příběh z minulosti o zajímavém povolání.

markej
15.02.2022 5 z 5

Moje velmi oblíbená série, oceňuju, že to není žádná červená knihovna, kde by všechno automaticky dobře dopadlo...

hanka0630
13.02.2022 4 z 5

Na další díl sestřiček jsem se moc těšila a moje očekávání bylo naplněno, knížka je opět velmi čtivá. Osudy nových sestřiček v mnohém připomínají osudy těch původních, ale i to dává smysl. Ať už přijdou sestřičky z rodin bohatých nebo obyčejných, ať je jejich motivací zábava nebo potřeba postavit se na vlastní nohy, ze všech se nakonec stanou dobré ošetřovatelky. A tenhle optimismus se mi na knížce právě líbí. Další díl má vyjít až v listopadu, a tak jsem si ho objednala v angličtině. Už mám přečtené 3 stránky! :-)

Jenny46
04.02.2022 5 z 5

Moc jsem se těšila vrátit se zpátky k sestřičkám, je to moje oblíbená série .o))
Další pokračování životní cesty, naše staré známé Dora a Helen, které jsou od prvních dílů a přidávají se nové postavy, které mají svůj příběh a krásně zapadají do 6 dílu.
Nemocnici došlo k velkým změnám, rok 1940 jak se pracuje za války, kde padají bomby a sestřičky se snaží pečovat o nemocné a raněné...
Autorka umí vyprávět byl to emoční příběh, ale už ted se nemůžu dočkat pokračování