Nemocní z léků

Nemocní z léků https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285638/bmid_nemocni-z-leku-452-285638.jpg 4 10 8

Když antibiotika vyvolávají deprese, hypnotika demenci a antihypertenziva impotenci Léky uzdravují? Kéž by! Ve skutečnosti mnohé prostředky prospívají méně, než se dosud předpokládalo, a často dokonce vyvolávají nejrůznější nemoci. Ať už jde o vysoký tlak, Parkinsonovu chorobu nebo demenci – za některými zdravotními potížemi se neskrývají tělesné nebo duševní vady, nýbrž vedlejší účinky léků konzumovaných ve velkém. Následkem je chybná diagnóza a špatná terapie, jež má trvalé následky. Autorka ukazuje, proč nejsou léky zdaleka tak neškodné, jak se domníváme – a zároveň předkládá, co může každý z nás udělat pro to, aby s nimi zacházel bezpečně.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Ikar (ČR)

Krank durch Medikamente. Wenn Antibiotika depressiv, Schlafmittel dement und Blutdrucksenker impotent machen , 2014

Jack Bauer
21.11.2022 4 z 5

Traduje se, že jeden moudrý muž poznamenal: Jednou za rok jdu k lékaři, protože i lékař chce z něčeho žít, koupím si léky, které mi předepsal, protože i lékárník chce z něčeho žít, nakonec ty léky hodím do kanálu, protože i já chci ještě žít. Zaujalo mě na co vše existují léky. Na závěr výborná příloha spouštěče.... Nic z toho se mě zatím netýká. Zatím. Knihu si přečtu rád znovu po 65 věku budu-li nějaké léky muset brát, ale i tak se jim raději pokud možno vyhnu.

Jelitovna
26.12.2019

Edit: Podle časopisu British Medical Journal (2012) údajně ženy vyššímu riziku úmrtí při užívání digoxinu vůbec nečelí. Nicméně se zdá být problém trochu složitější, proto pro zájemce přidám odkaz. https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=cs&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25939649&xid=17259,15700022,15700186,15700190,15700256,15700259,15700262,15700265,15700271,15700283&usg=ALkJrhjCU2yRHmvLHPh6hPf0LhzVoHfH-w

alnahu
24.01.2019 4 z 5

Tato kniha na mne působila ,jako horor-po přečtení si budu teď opravdu moc vybírat, jaký budu užívat lék. V knize se dočteme jaké nemoci vyvolávají určité léky : změna psychiky ,demence, impotence ,nespavost, inkontinence, parkinson
a další. Samozřejmě musíme brát tuto knihu s nadhledem ,abychom se nebáli vzít si třeba paralen-když je nám zle. Ale spousta lidí užívá nepřiměřené množství léku a ani si neuvědomí ,jak si vlastně zadělává na další problémy. Určitě stojí kniha za přečtení.

harena
07.01.2019 5 z 5

Knížku jsem četla několi dní po částech, je to takový maličký horor. Autorka zde dokladuje, jak nemálo výrobců léčiv ví velmi dobře a několik let předtím, než se to dozví veřejnost, že některý z jejich produktů je problematický. Studie s pozitivním vyzněním se v krátké době publikují v odborných žurnálech a výzkumy se špatným nebo nežádoucím výsledkem naproti tomu ochotně a často mizí v šuplíku. Vzadu v knize jsou tabulky nemocí a léků, které je mohou vyvolávat. Já budu vždycky hodně zvažovat, jestli je nezbytné nějaký lék brát nebo jestli tu určitou nemoc nemůžu ovlivnit jinak. Jo a musím mít také rozumného lékaře. Určitě stojí za to si knihu přečíst.

hu_87
06.09.2018 3 z 5

Poměrně čtivá knížka. Problémem je autorčin přespříliš zaujatý pohled, po kterém si budete bát vzít i poměrně běžná antibiotika - protože jsou tu některé výjimky, u kterých antibiotika vyvolala sebevražedný pokus. Čtěte, ale s nadhledem :)

Jelitovna
30.09.2016

Některé okolnosti v knize popsané si málokdo uvědomuje, např. že: "Sporné rovněž je, jakou mají mnohé studie výpovědní hodnotu pro ženskou polovinu lidstva. Značná část dnes povolených medikamentů byla testována výlučně na mužích mladšího nebo středního věku. Mlčky se předpokládalo, že bude možné přenést výsledky na všechny lidi. Jenže ženské tělo reaguje na mnoho léčiv jinak než mužské, a tím spíše ve vyšším věku. Například medikamenty z náprstníkového extraktu (digitalis) mužům se slabým srdcem většinou prospívají; dožívají se díky preparátu zpravidla vyššího věku. U žen naproti tomu způsobují pilulky digitalis ve stejné dávce zvýšenou úmrtnost, protože mohou vyvolávat u žen smrtelné srdeční arytmie."

okularo
09.09.2016 5 z 5

Rozhodně stojí za to si jí přečíst.Je napsaná pro laiky a dobře se čte.

vladceTyran
09.04.2016

ještě sem ji nečetl ale vím oč jde. Rozhodně si ji koupím abych věděl co jaká droga vyvolává. Lidé si začínaji uvěddomovat že to farmaceutické lobby s jejich zdravím nemyslí vážně a přestaou ty jejich sračky žrát.

nemoci zdraví a léky antibiotika

Cornelia Stolze
německá, 1966
2016  86%Nemocní z léků
2014  95%Zapomeň na Alzheimera

Kniha Nemocní z léků je v