Nemám co ztratit

Poté co lékaři devatenáctiletému Camovi sdělili, že mu zbývá jen rok života, přijme nabídku přidat se k utajené skupině, která s využitím experimentálního přípravku pomáhá zachraňovat svět. Jenže ve výcvikovém táboře pojme podezření: ostatní parťáci nevypadají vůbec nemocní, navíc ho začne pronásledovat záhadná dívka z džungle, která tvrdí, že patřila k loňské skupině....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268480/big_nemam-co-ztratit-8yh-268480.jpg 3.443
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Alpress

The Terminals, 2014

Kniha Nemám co ztratit

Luigi1
28.07.2021

Kniha která mě nutila se trochu víc zamyslet abych pochpil pointu.Myšlenka není špatná,ale myslím si,že spisovatel měl v této knize na víc.

Meggie7
28.03.2020

Celkem zajímavá téma a myslím, že ne úplně nereálna. Pokusy na lidech je téma, která ve mne vzbuzuje obavy i zvědavost.

Standa780
28.01.2020

Moc se mi líbila.

helioptile
30.05.2019

Dobře, asi jsem u téhle knihy nasadil laťku trochu níže, než to dělám u jiných, protože hrdiny do svých knih vytvářím z podobné věkové skupiny, ale právě proto se mi to četlo dobře. Ocenil bych trochu větší práci na hloubce příběhu, autor tady hodně pluje po povrchu a z detailů pozadí děje se nedozvíme skoro nic, ale ta hlavní dějová stránka je nabitá akcí. Četl jsem i lepší, nebudu lhát, ale právě pro podobný autorův styl tohle byl celkem příjemný zážitek. Matěj Soukup

broskev28
07.01.2019

Kniha mi vůbec nepřipadala špatná a slabá. Jsem přesvědčená, že by farmaceutické firmy byly schopny něčeho podobného, kdyby to bylo možné, nebylo to tak nebezpečné a hlavně likvidační v případě prozrazení. Ale chápu, že to byla nadsázka (doufejme) a že šlo především o adrenalinový příběh.
Na rozdíl od předešlých komentářů mi tahle kniha nejvíce připomínala sérii R. Muchamoreho Cherub. Jistě, zdaleka nedosahuje jeho kvalit, navíc těch minimálně 12 dílů umožnilo autorovi mnohem lepší propracovanost, historii a vývoj jednotlivých postav i střídání prostředí a témat. Ale jakmile jsem přečetla slovo "mise", okamžitě se mi tahle analogie vybavila.
Četba byla příjemná, děj ubíhal a těch několik tiskových chyb, které jsem při rychlém čtení stačila postřehnout, mě nijak zvlášť nerušilo. Takže u mě dobrý.

Jack Bauer
11.12.2018

Teenagerovský jednoduchý oddechový příběh, který kdybych nečetl o nic bych nepřišel. Než jsem se začetl tak byl konec.

orinka3
30.09.2018

Určitě nejsem cílová skupina, ale i zralejšímu čtenáři může přijít vhod dobrodružný příběh, malinko podobný Dvěma rokům prázdnin od Vernea. Ostrov, skupina mladých, džungle, nebezpečí. Od začátku čtenář tuší, že v té misi bude nějaký háček. A bingo! Je mi líto, že se nezachránili všichni, ale tomu by pak už teprve nikdo nevěřil. Knížka se mi prostě líbila, bylo to napínavé, dobro mělo zvítězit, ale bohužel vítězilo pouze částečně. Snad v dalším díle, nechám se překvapit.

vlkcz
09.08.2018

Průměr. A to i YA žánru. Hunger games jsou lépe propracované (i když znám jenom z filmu). Pokud si autor otevřeným koncem připravoval půdu pro pokračování, já o něj zájem nemám.