Nelej olej na oheň

Nelej olej na oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353138/mid_nelej-olej-na-ohen-1Ig-353138.jpg 4 43 7

Helen Grace série

Vyšetrovateľka Helen Graceová ešte v živote nevidela takúto spúšť. Šesť požiarov za dvadsaťštyri hodín. Dvaja mŕtvi a veľa ranených. Akoby niekto chcel celé mesto zrovnať so zemou. Na mieste činu sa nájdu stopy podpaľačstva, zdá sa, že páchateľa musí poháňať priam zverská zlosť. Helen tuší, že svoje ciele si nevybral náhodne, ale uskutočnil vopred premyslený útok. Jeho neovládateľná túžba po ohni mení všetko na popol. Prečo však zaútočil na deti a ich matku? Čo ho k tomu viedlo? A kto bude nasledovať? Nad mestom sa vznáša strach, polícia napriek enormnému nasadeniu tápe v tme. V uliciach sa šíri dusná atmosféra nedôvery a podozrievania. K osudovému výbuchu stačí jediná iskra...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Liar Liar , 2015

Lexie321
21.07.2022 3 z 5

Táto kniha sa mi zatiaľ páčila najmenej z celej série. Všetko bolo ako vždy super aj Helen a jej team, krátke kapitoly aj štýl písania ale osobne ma podpaľačstva nebavia a tak pre mňa dej nemal také napätie ako ostatné knihy zo série.

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Kniha má svižný , dramatický dej . Veľmi pozitívne hodnotím výborne spracovanú tému , prečítala som ju jedným dychom, proste od tejto knihy sa nedá odpútať pokiaľ ju nedočítate.
Odporúčam ❤✌ všetkým milovníkom krimi a napätia aby siahli po tejto knihe, nebudú ľutovať.

mapet85
15.09.2020 4 z 5

Séria požiarov v meste postaví na nohu celý vyšetrovací tím okolo Helen Graceovej. Ani v štvrtom dieli série autor nestráca na sile, naopak, mám pocit, že sa v písaní zlepšuje. Opäť máme poodkryté čo to zo života hlavnej vyšetrovateľky a samotný prípad je takisto zaujímavý a originálny. Krátke kapitoly, ako sme pri tomto spisovateľovi už zvyknutí z predchádzajúcich kníh, ženú napínavý dej plný zvratov vpred a ani sa nenazdáte a ocitnete sa na prekvapivom konci, ktorý vás len navnadí na čítanie ďalších autorových kníh. :)

wlado
27.08.2020 4 z 5

Výborný spisovateľ, výborný príbeh.

mirec88
03.06.2020 5 z 5

Ďalší skvelý Arlidge a ďalšie odhalenie vraha, ktoré som nečakal. A záverečné vyvrcholenie bola fakt sila, fuuuuuu. Už sa teším na ďalší diel.

knihomolka_eli
07.01.2020 5 z 5

Kniha sa mi pacila rovnako ako zatial vsetky od autora. Dokonca sa mi zda, ze kazdou dalsou knihou pise lepsie a lepsie. Kto je nakoniec za vsetkymi zlocinmi ma zaskocilo a vobec som to necakala. Posledna kapitola ma akurat tak nazhavila na dalsiu knihu :-) Strasne napinave, oblubila som si postavu Helen a najma postavu Charlie a som velmi zvedava ako sa ich zivoty budu vyvijat dalej.

MarianP
23.01.2018 5 z 5

Arlidge je nenápadný britský spisovateľ vynikajúcich kníh, ktorý istotne stojí za pozornosť, pretože priniesol do sveta detektívok kvalitné knihy, priniesol svižné romány so sympatickými hlavnými postavami, prepleteným dejom, výbornými zápletkami, rýchlym spádom a s prekvapivým záverom plným zvratov. Nelej olej na oheň je naozaj kvalitnou knihou, kde čitateľ musí obracať jednu kapitolu za druhou. Mne osobne totálne vyhovujú krátke 2-3 stranové kapitoly, ktoré knihám dodávajú svižnosť a spád a človek sa nestratí, čo je takisto dôkaz autorovej šikovnosti a zručnosti. Odporúčam !

M. J. Arlidge
britská, 1974
2014  78%Ententýky
2016  86%Na koho to slovo padne
2017  85%Pekne spinkaj, bábika
2017  86%Nelej olej na oheň
2020  88%Talent na smrť

Kniha Nelej olej na oheň je v