Války o krev

Ve světě vampýrů proti sobě stojí dvě monstrózní armády: légie nemrtvých Vormulaka Nespavého z Turgosheimu a renegáti Wrathy Povznesené z posledního velkého hradu vampýrů na Hvězdné straně. Schyluje se k bitvě o pomstu, území a lidské maso. A samozřejmě také krev - sladkou krev Szganyů ze Sluneční strany. Protože krev je život a když jde o život a o území, existuje pro vampýry jen jediné řešení a tím je boj na život a na smrt! Nekroskop Nathan Keogh a jeho přátelé espeři z pozemské pobočky E, Trask , Zek , Goodly a Chung jsou do války nedobrovolně zataženi - jako strážci brány proti upíří invazi na Zemi. Nekroskop k ní má klíč......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2951/nekroskop-viii-valky-o-krev-2951.jpg 4.351

Nekroskop 8.

Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Bloodwars, 1994

Kniha Války o krev

TERRORDROME
05.04.2020

Po nejakom tom medziprešľapovaní je tu konečne finále v ktorom stojí proti sebe viac figúrok než mravcov v cukorničke. Nekroskop Nathan sa dramaticky vracia do svojej dimenzie aby natrhol kožuch nenávideným vampírom z posledného hradu, ktorý sú zároveň terčom trestnej výpravy vampírov z Turgosheimu, do toho ešte ten rusácky rádoby dobyvateľ, šibnutý extelepat idúci po pomste Nekroskopovi, ďalší pomstychtivý vampír bez tváre, zato s metrovou zubatou vagínou, ohrdnutá vampírka, ohrdnutá telepatka a nezabudnime ani na uplácané (ne)mŕtve monštrum v pivnici a vyčúraného vampírskeho prdkúzelníka čo má hody keď mačky nie sú doma. Polovica toho cirkusu by sa dala pokojne vyhodiť a nemalo by to žiadny dopad, ale aspoň to prináša viac akcie, krvavých explózií, vlajúcich čriev a roztekajúcich sa tiel... a lepry, nezabudnime na lepru! Samozrejme že autor si aj tu vždy nájde čas na spomienkové sekvencie kde do nás ešte raz nahustí minulé fakty, lebo má zjavne hrôzu z toho že by snáď niekto na niečo z toho zabudol. Páčili sa mi tie fatalistické sekvencie s Wrathou a spol. ktoré ich natvrdo postavili pred dvere s nápisom NO FUTURE, čo tomu dodávalo taký apokalyptický nádych. Každopádne finálne besnenie každý proti každému bolo moc fajn a dalo možnosť väčšine zloduchov explozívne zhebnúť. Takže si to svoje štyri hviezdičky zaslúži, nech nežerem.

CharlesWard
23.02.2020

Po ztracených letech druhá nejnudnější nekroskopická série!

eraserhead
02.05.2016

Uf, z té bratrské trilogie asi nejčtivější část. I když dojde k několika překvapivým zjištěním. Třeba že to zase až tak není bratrská trilogie, že něco, co je budováno několik stovek stran ve třech knihách je nakonec trošku jinak a nedojde k tomu, co by člověk čekal. Že Lumley rozjel tolik postavových a místně územních linií, že měl dost problémů to v závěru horko těžko nějak ukočírovat a všechno to poukončovat a tím pádem nutně došlo k několika opravdu rychlým a odfláknutým závěrům. Závěr nakonec prostě jen vyšumí, místo aby byl čtenář pohlcen a nadchnut, tak jako u některých závěrů původní pentalogie, tady jsem jen pokrčil rameny "Tak jo." Každopádně největší negativum - zatažení fantasy do původně horrorového příběhu, v této trilogii dokonce skoro naprosté nahrazení horroru drsnějším fantasy - zůstává. Z upírů zde nejde vůbec strach, většinou to jsou jen tragikomické figurky podobné spratkovitým puberťákům. A vzhledem k závěru jsem fakt zvědav, o čem budou další díly. Pokud si Lumley pomůže zase takovým stylem jako na začátku bratrské trilogie, asi ty knihy prostě zahodím.