Války o krev

kniha od:

Války o krev https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2951/nekroskop-viii-valky-o-krev-2951.jpg 4.3 55
Koupit Koupit eknihu Bazar

Ve světě vampýrů proti sobě stojí dvě monstrózní armády: légie nemrtvých Vormulaka Nespavého z Turgosheimu a renegáti Wrathy Povznesené z posledního velkého hradu vampýrů na Hvězdné straně. Schyluje se k bitvě o pomstu, území a lidské maso. A samozřejmě také krev - sladkou krev Szganyů ze Sluneční strany. Protože krev je život a když jde o život a o území, existuje pro vampýry jen jediné řešení a tím je boj na život a na smrt! Nekroskop Nathan Keogh a jeho přátelé espeři z pozemské pobočky E, Trask , Zek , Goodly a Chung jsou do války nedobrovolně zataženi - jako strážci brány proti upíří invazi na Zemi. Nekroskop k ní má klíč...... celý text

Série:

Nekroskop 8.


Žánr:
Horory , Romány , Fantasy

Vydáno: , Polaris
Originální název:

Bloodwars , 1994


více info...

Komentáře (4)

Komentáře 4 Recenze 0

jan0223
jan0223
11.01.2022 4 z 5

Nádherné ukončení další části. Jeden proti všem a všichni proti jednomu. Tak by se dal shrnout celý děj. Naštvanost upírů a pochroumání jejich eg je jen solí v této krvavé polévce. Konečně i nějaké pořádné interakce mezi vampýri. Rozhodně bych, ale neřekl že to celé dává smysl s původními díly, ale spíš se jedná o novou sérii a díly pod hlavičkou Nekroskopa. Přečetl jsem jedním dechem a rozhodně jsem se nenudil.

TERRORDROME
TERRORDROME
05.04.2020 4 z 5

Po nejakom tom medziprešľapovaní je tu konečne finále v ktorom stojí proti sebe viac figúrok než mravcov v cukorničke. Nekroskop Nathan sa dramaticky vracia do svojej dimenzie aby natrhol kožuch nenávideným vampírom z posledného hradu, ktorý sú zároveň terčom trestnej výpravy vampírov z Turgosheimu, do toho ešte ten rusácky rádoby dobyvateľ, šibnutý extelepat idúci po pomste Nekroskopovi, ďalší pomstychtivý vampír bez tváre, zato s metrovou zubatou vagínou, ohrdnutá vampírka, ohrdnutá telepatka a nezabudnime ani na uplácané (ne)mŕtve monštrum v pivnici a vyčúraného vampírskeho prdkúzelníka čo má hody keď mačky nie sú doma. Polovica toho cirkusu by sa dala pokojne vyhodiť a nemalo by to žiadny dopad, ale aspoň to prináša viac akcie, krvavých explózií, vlajúcich čriev a roztekajúcich sa tiel... a lepry, nezabudnime na lepru! Samozrejme že autor si aj tu vždy nájde čas na spomienkové sekvencie kde do nás ešte raz nahustí minulé fakty, lebo má zjavne hrôzu z toho že by snáď niekto na niečo z toho zabudol. Páčili sa mi tie fatalistické sekvencie s Wrathou a spol. ktoré ich natvrdo postavili pred dvere s nápisom NO FUTURE, čo tomu dodávalo taký apokalyptický nádych. Každopádne finálne besnenie každý proti každému bolo moc fajn a dalo možnosť väčšine zloduchov explozívne zhebnúť. Takže si to svoje štyri hviezdičky zaslúži, nech nežerem.


CharlesWard
CharlesWard
23.02.2020 3 z 5

Po ztracených letech druhá nejnudnější nekroskopická série!

eraserhead
eraserhead
02.05.2016 3 z 5

Uf, z té bratrské trilogie asi nejčtivější část. I když dojde k několika překvapivým zjištěním. Třeba že to zase až tak není bratrská trilogie, že něco, co je budováno několik stovek stran ve třech knihách je nakonec trošku jinak a nedojde k tomu, co by člověk čekal. Že Lumley rozjel tolik postavových a místně územních linií, že měl dost problémů to v závěru horko těžko nějak ukočírovat a všechno to poukončovat a tím pádem nutně došlo k několika opravdu rychlým a odfláknutým závěrům. Závěr nakonec prostě jen vyšumí, místo aby byl čtenář pohlcen a nadchnut, tak jako u některých závěrů původní pentalogie, tady jsem jen pokrčil rameny "Tak jo." Každopádně největší negativum - zatažení fantasy do původně horrorového příběhu, v této trilogii dokonce skoro naprosté nahrazení horroru drsnějším fantasy - zůstává. Z upírů zde nejde vůbec strach, většinou to jsou jen tragikomické figurky podobné spratkovitým puberťákům. A vzhledem k závěru jsem fakt zvědav, o čem budou další díly. Pokud si Lumley pomůže zase takovým stylem jako na začátku bratrské trilogie, asi ty knihy prostě zahodím.

Štítky knihy

upíři

Autorovy další knížky

Brian Lumley
britská, 1937
1994  85%Nekroskop
1998  86%Zdroj
1996  87%Vampýři
2000  87%Sémě mrtvých
1999  86%Nekros a jiné noční můry

Kniha Války o krev je v

Přečtených97x
Doporučených6x
Knihotéce105x
Chystám se číst24x
Chci si koupit22x
dalších seznamech2x