Neklid

Neklid https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1331/bmid_neklid-fm9-1331.jpeg 4 360 360

Michael Hrubek je mužem paradoxů, v němž se paranoidní schizofrenie snoubí s inteligencí a téměř geniální rafinovaností. Mužem, jehož necitlivost k bolesti je téměř stejně obludná jako jeho stopadesátikilové tělo. Mužem, jehož by nikdo nechtěl mít za nepřítele.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Praying for Sleep , 1994

Nelly
20.01.2015 4 z 5

Není to klasická detektivka, kde se pátrá po vrahovi, ale to neznamená, že si milovníci napětí nepřijdou na své. Kdo zná Deaverovy povídky, bude už vědět, že není vše tak, jak se to jeví, a do konce knihy se to ještě může několikrát změnit. A to mám na Deaverovi moc ráda - jeho knihy nenudí a nutí Vás uhánět stále kupředu se zbystřelou myslí.

zpevSusannah
02.12.2014 4 z 5

Poprvé se mi dostala do ruky nějaká kniha od Deavera. Nevím, zda Neklid patří k těm lepším či horším kouskům od tohoto autora, ale já musím konstatovat, že to celkem bylo dobrý. Prostě takové "nenadchne, neurazí".
Možná to bylo tím, že se příběh rozbíhal na můj vkus až moc zdlouhavě a nebo tím, že jsem se občas přistihla, že mi myšlenky utíkají všude jinde a tím se odkláním od písmenek na stránkách.
Každopádně konec byl pro mě celkem překvapující a tak to u správných thrillerů má být :-)
Proto suma sumarum uděluji čtyři hvězdičky.

kleo9554
11.09.2014 4 z 5

Knihy Jefferyho Deavera se mi sice líbí, ale tak nějak jsem zatím vždycky odhadla skutečného viníka velmi brzy, protože už čekám, že to nikdy nebude tak jak se to na první pohled zdá...

Šánka
16.08.2014 5 z 5

Moje 3. kniha od tak chváleného autora. Asi jsem u předchozích šáhla vedle a k této jsem přistupovala jako do třetice všeho a už nikdy. Opak je pravdou, určitě si od něj přečtu další. Jsem nadšená, připomíná mi mého oblíbence Pattersona. Závěr knihy byl tak vygradovaný, že asi budu špatně usínat.Taky perfektně vykreslený a poučný pohled na duševně nemocného člověka.
Takže paráda, přidávám si mezi své oblíbené autory.

mapet85
06.07.2014 5 z 5

Moja prvá kniha od tohto autora. Mala výbornú atmosféru, autor perfektne popísal životy a vystihol pocity, nálady a myšlienky postáv vrátane Michaela Hrubeka, paranoidného schizofrenika, ktorý sa po úteku z nemocnice vydáva za Lis Atchesonovou. S každou otočenou stránkou postupne odkrývate tajomstvá a udalosti, ktoré sa stali a koniec, tak ten vás úplne zarazí. Ak toto je tá zo slabších autorových kníh, teším sa na ďalšie. :)

lanusinka
31.01.2014 4 z 5

Asi se nezařadí mezi moje oblíbené knihy tohoto autora, ale atmosféru má parádní...

keri.H
15.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Sice občas se tam vlastně pořádně nic nedělo, ale přesto to pro mě na celkovém dojmu neubralo. A ten konec byl úplně skvělý, čímž se to krásně vyrovnalo. :)

evasamankova
24.05.2013 3 z 5

Dobrá kniha, jen tentokrát mi na chuti ubíraly moc pomalý rozjezd a natahované pasáže o ničem. Závěr knihy však výborný.

QuanPanda2
11.05.2013 5 z 5

Skličující atmosféra díky neustálému dešti...
Jo, výborné čtení :)

Jitush
16.04.2013 5 z 5

Kniha byla napínavá, občas jen nějaké jíž zmíněné delší popisné pasáže. Nadchla mě hlavně díky svému konci, který jsem naprosto nečekala, což u takovýchto knih miluju. Byla to má první kniha od autora a rozhodně ne poslední. :)

kika 13
23.01.2013 3 z 5

Já románu moc neporozuměla.

Petr K.
14.07.2012 4 z 5

Je to moje 18á kniha od Jefferyho. Me teda prisla dobra. Pise se tu o nude v prvni pulce knihy. Mozna jo, jsou tam podle me zdlouhavě popisujici a vysvetlujici pasaze, bez kterych se to podle me obejde a jsou tam jen proto, aby z knizky nebyla brozura. Ale to je vec nazoru. Jinak kdyz se vzijete do role (noc, bude a pak i je boure, vycerpani z uteku a pronasledovani) prislo mi to napinave a cetlo se mi to dobre, takze ja hodnotim kladne a s klidem knihu doporucuji.

a male rejpnuti na zaver - Ja teda nejsem zadny lovec a v armade jsem taky nebyl, ale to jak obcas dokazou stopovat Michaela
(v aute za jizdy,atd) to mi pride docela hodne ujety sci-fi :-)

ferda
14.03.2012 4 z 5

Četl jsem ji dvakrát a i když jsem si podruhé vzpoměl jak to dopadne stejně jsem neodolal a dočetl jsem ji do konce. Holt, každý má jiný vkus.

jarin58
07.01.2012 5 z 5

Ve druhé půli knihy jsem občas zapoměl dýchat.

Viviana
02.01.2012

Tak jsem to nakonec dorazila. :) Nakonec to stálo za to. Něco málo jsem vytušila, ale jinak je hlavně konec taková smršť různých odhalení, že je to něco jako sedět celej den u vody, koukat na splávek, kterej se ani nehne, a ve chvíli, kdy se rozhodnete jít domů, vám na blbou žížalu zabere největší sumec v okolí, nebo tak něco.

morte
30.12.2011 1 z 5

Pro Viviana: Knihu jsem zkoušel číst dvakrát a nikdy jsem se také dál než za polovinu nedostal. Zařadila se tedy k Milence spravedlnosti, s níž je moje zkušenost stejná.

Viviana
30.12.2011

Tak nevím, jestli tomuhle kousku přijdu na chuť, skončila jsem těsně před polovinou, kde mě to už zoufale nebavilo. Což mě nemile překvapilo, protože Deaver patří mezi mé oblíbence. No, možná to zkusím ještě jednou, když je prý druhá půlka lepší. :)

čef
24.09.2011 5 z 5

Výborně vystavěné, s vystupňovaným napětím. Myslím, že i medicinsky nelze popisu jednání schizofrenika nic závažného vytknout. Pointa nečekaná, ale celkem logická.

martinkaLLL
14.01.2011 3 z 5

Tak tady až do poloviny knihy jsem se spíše nudila.Ta druhá polovina byla lepší a napínavá.