Někdo z nás

Někdo z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535270/bmid_nekdo-z-nas-6605c167401c5.jpg 4 302 92

Sourozence Herelovy od dětství pojí silné pouto, a přestože už jsou všichni dávno dospělí, nedají na sebe dopustit. Idylu jim však jednoho dne naruší hrůzný nález na zahradě rodinného domu, jenž spustí lavinu nečekaných událostí. Minulost se probouzí k životu a spolu s ní i mučivé tajemství, které nikdy nemělo spatřit světlo světa. Jak snadné je ztratit důvěru v někoho, koho známe celý život? A opravdu víme, co jsou naši nejbližší vlastně zač? Strhující psychologický thriller od držitelky ceny jiřího marka za nejlepší českou detektivku.... celý text

hlenicka
11.04.2024 2 z 5

Asi mě tu ted všichni ukamenuji,ale názor napsat chci.
Tohle bylo strašný! Do 80.strany se popisovaly nudné rozhovory mezi sourozenci,uplně o ničem, na 114 str. se na 6 stranach rozepisovalo,kdo skočí do díry pro psa. Na šesti stranach! Asi posledních 20 stran se dalo číst tak,že jste přeskakovali asi každou třetí stranu,že jste přečetli pár vět celkem. Kdybych to měla zkrátit,na těch 20 stranách by se dal napsat celý děj,od úvodu po ukončení.
Budu hodně přemýšlet,jestli půjdu do další knížky od autorky. Tohle se fakt nepovedlo.

Ka-čí
10.04.2024 4 z 5

Ale jo...kniha se mi líbila. Děj docela dobře ubíhal a celá situace byla někdy fakt dost o nervy.... v celé knize mi vadily dvě věci...první,že všechny postavy k sobě mají až nezdravě přesladký přístup ... a druhá,že skoro lituji,že jsem nepočítala od začátku knihy,kolikrát v celé knize bylo použito slovo zlovětstné,zlověstný,.... každé ticho bylo zlověstné,.... poslední leta snad jiné ticho ani neexistuje ... nicméně i tak mě kniha bavila a stojí za přečtení

Airelle
10.04.2024 5 z 5

Začíná to poklidnou rodinnou oslavou a strhne se to v nezapomenutelný psychologický thriller.

Když otevírání knihu od pro mě neznámého autora, jsem vždy nervózní, jestli se mi příběh bude líbit. V tomto případě tomu nebylo jinak, po pár stranách mi ale bylo jasné, že knihu jen tak neodložím.

Autorka píše velmi poutavě, velkým plusem jsou dobře napsané dialogy, které nejsou u mnohých autorů samozřejmostí.

Děj knihy mě naprosto dostal, lehce jsem předvídala, co se stalo. Moje tušení se potvrdilo v 18.kapitole, která mě totálně zlomila. Pak už děj jen gradoval a gradoval, až jsem se nestačila ani divit.
Postavy mi přišly charakterově reálné, měly své chyby, což já vždy oceňuji.

Celá kniha ve mě stále rezonuje a dlouho ještě bude. Kniha mě posadila na zadek a já doufám, že se brzy dostanu i k dalším knihám od autorky.

Tento thriller Vám doporučuji všemi deseti! Pokud jste četli, tak mi dejte do komentářů vědět, jak se Vám kniha líbila.

Hodnocení: 4,8/5

IG: @freya_zlaskykpribehum

Žanek_Hantec
09.04.2024 3 z 5

Dobře napsaný, ale totok téma nemám rád. Násilí ve familce je humus, není nad klasický vraždy...

Knihozrousenka
09.04.2024 2 z 5

Možné byla chyba začít číst tuto knihu hned po docteni Vražd v Österlenu od Motteho. Protože literárně to byl hroznej propad a první stránky jsem si nebyla jistá, jestli nečtu Lanczovou. Děj se vlekl, všichni byli tak strašně sladcí v těch sourozeneckych poutech, až mi lezli na nervy a sotva se konečně našlo "tamto", bylo celkem jasny, jak to bude dál. Neříkám, že je to špatný. Ale ani nijak skvělý. Je mi líto.

evelýny
07.04.2024 4 z 5

Před minulostí se nedá uniknout. Vždycky člověka dožene."

V podobě kostlivce minulost se vrátila.
Poslední kapka a hladina trpělivosti přetekla.
Na každé stránce strach.
A kdo je tedy vrah? Nela se zeptala.
Byl to opravdu někdo z nás?

A vina je tak veliká, až z toho puká srdce...

Psychologická sonda rodiny, kterou společná vina v dávné minulosti rozložila na prvočinitele v přítomnosti.
Napínavé drama s dvojitým zločinem a pro mě překvapivým koncem.
Hluchých dialogů nadmíru, přesto napětí by se dalo krájet. Konec mě totálně paralyzoval. A přiznám se, chování nejenom matky jsem absolutně nepochopila. Vyústění příběhu jsem si musela poslechnout opakovaně.
Několik mých ,,ale" visí ve vzduchu. Přesto přiznávám: pro mě velmi sugestivní text.

Audiokniha: Procítěně, dynamicky čte Lucie Pernetová

Nuttelka
07.04.2024 audiokniha 4 z 5

(SPOILER) Je pravda, že i já jsem čekala trošku větší pecku, která mi nedá spát.. ale bohužel se tak úplně nekonalo.. první půlka knihy se opravdu táhla a moc mě nebavila, ale po nálezu na zahradě už to konečně trošku začalo být zajímavé.. samozřejmě jsem si říkala, že to určitě nebude takové prvoplánované odhalení, jelikož celou dobu jsem si myslela své.. jedna pasáž z minulosti je fakt dost nechutná a krutá, říkala jsem si, zda jsem se nepřeslechla, musela jsem si to já tyran pustit znovu a ups, fakt děs.. čekala jsem na odhalení, ale v šoku jsem také nebyla, takový očekávaný následek dané situace..

Hvězdinka
06.04.2024 3 z 5

Táhlo se to dost, sto stran čtete, co už víte z anotace. Život s alkoholikem poznamenal každého člena, příběh to byl nezáviděnihodný, ale pro mě celkově to bylo průměrné, konec předvídatelný a epilog, který měl asi šokovat, u mě nebodoval.

m2056
06.04.2024 2 z 5

Kniha není to co jsem čekal bohužel jsem čekal takovou jízdu jakou byla kniha Stvůra nebo Vesnice. Kniha Někdo z nás mě přišla myšlenka dobrá ale zpracování mě nechytlo hodně popsáno charakter a psychologie osob jak si žijí vlastní životy a jak se mají bohužel tohle mě dlouho nebavilo prostě tohle je slabší kniha od autorky trochu je to pro mě zklamání.

marekB78
05.04.2024 4 z 5

Já nevím... Jako knížka se četla dobře, ale... předchozí knihy od autorky mi přišly lepší. A moc se mi nelíbil ten závěr, kdy to není úplně "happy end". Tím nechci ale říct, že by to byla úplně špatná kniha... Čekám, s čím autorka přijde příště...

Kamčučák
05.04.2024 4 z 5

Ano, tohle se opravdu povedlo. Autorka opět nezklama. Děj pěkně odsýpal, i když už tak ve třetině nějak tušíte jak to bylo. Kniha čtivá, nápad dobrý. Doporučuji!

kramlinka88
04.04.2024 5 z 5

Pět sourozenců, pět různých životů, kolik asi skrývají tajemství, kterým by bylo lépe, kdyby už nikdy nespatřili světlo světa?

Já si knížky Kristýnky oblíbila už když se ke mně dostala Vesnice (ano četla jsem je na přeskáčku) :-D Musím ovšem přiznat, že její nová kniha je úplně jiná a je naprosto skvělá.

Celou dobu nás provádí mírné napětí a od určitého momentu ji prostě nechcete odložit ani na vteřinu a potřebujete vědět, jak to všechno nakonec bylo.

Hned na začátku knihy je čtenář navnazen skvělým prologem, u kterého můžete jen hádat, co se tam odehrálo a věřte, že budete nakonec mrazivě překvapeni.

A ve stejném duchu se odehrává vlastně celý příběh, pořád vás to nutí přemýšlet koho to našli na té zahradě, kdo mu to udělal, proč? A jak se tam vlastně dostal ? Co tomu všemu předcházelo?

Jak to všechno, co se odehrálo dávno v minulosti, dokázalo ovlivnit životy v přítomnosti? Každý si nese nějaký svůj kříž, což krásně vidíme na jednotlivých postavách. Já byla s některými hodně rychle hotová, ale opravdu mi náleží právo soudit někoho, když jeho život nežiju? Provází nás zde opravdu hodně palčivých myšlenek, problémů a emocí :-)

Některá tajemství holt mají zůstat raději skrytá....

Knihu velmi doporučuji, je to opravdu skvělý thriller.

dlabikk
04.04.2024 4 z 5

(SPOILER) SPOILER!!! - Skvěle napsaný psychothriller. Rodinné tajemství, které postupně vyplouvá na povrch, zničí jednu na první pohled normální rodinu. Čtení jsem si užila, bylo to čtivé, napínavé a zajímavé. Každá z postav může být vrahem, ..., ALE TEN KONEC ... já prostě nemám ráda příběhy, kde se na konci objeví někdo, kdo v knize úplně nevystupoval (i když tam dost indícií k tomu bylo). Za toto dávám jen jednu hvězdu dolu, i když to pro mne bylo ACH JO .... Už jsem měla svého favorita :o)

Sarka25
02.04.2024 3 z 5

Moje první knížka od této autorky a musím říct že byla dobrá, ctiva a napínavá, ale už od půlky jsem věděla jak to asi dopadne. Konec trochu smutný. Vraha jsem taky uhadla.

mysterygirl
02.04.2024 3 z 5

Četlo se to dobře, ten Lukáš mi svoji zarputilostí a "svoji pravdou" připomínal jistou osobu, která si jede pořád dokola svoji verzi a která také neumí přiznat chybu a říct narovinu jak to je a jak to bude a otočit vše proti druhému, takže jsem Anetu litovala a dokázala se vcítit do její kůže.
Příběh byl jednoduchý, nicméně se dobře četl.
Konec byl překvapující a rozhodně jsem nečekala, jak dopadne celá rodina.

SirenKa
01.04.2024 2 z 5

Tak toto byla jízda, bohužel z kopce. Asi jsem byla příliš natěšená po detektivní trilogii. První polovina je totálně odfláknutá, nastavovaná jak maturitní písemka, aby se naplnil počet slov. Naprosto nesmyslné, zbytečné, urputné popisy kdekoho a kdečeho, slovník přídavných jmen byste z toho dali dohromady. Kdybych nepřečetla ty první tři detektivky, tak knihu odložím. Druhá polovina je lepší, detektivní část ok, ale zklamání budu ještě chvíli vydýchávat.

Magdalenkačte
01.04.2024 5 z 5

Někdo z nás je kniha, která vás doslova chytne a nepustí. Já ji přečetla během jednoho odpoledne.

Námět je dost smutný, ale myslím si, že je nutno na téma domácího násilí psát nejen knihy a díky takovýmto knihám i o tomto tématu mluvit!!

Pět sourozenců (dva bratři a dvě sestry) se sjíždí k mamince na oslavu narozenin nejmladšího z nich, Nely.
Během oslavy je na zahradě nalezena lidská kost a rozbíhá se tak nejen vyšetřování policie, ale i rodinné drama.

Příběh je velmi poutavý a čtenář prožívá část životů všech sourozenců a i kus minulosti společně s jejich tyranským otcem.

Napsáno tak skvěle, že se o rodinu dost bojíte - aspoň tedy já to tak měla. Temné tajemství je postupně odhalováno a čtenář se dozví, jak to bylo doopravdy.

Skvělá kniha!!! Moc ji doporučuji a zřejmě si od Kristýnky ještě něco přečtujejí styl mě fakt baví!

Ada0004
31.03.2024 4 z 5

Napínavé, smutné čtení! Tentokrát jsem tak trochu tušila, i když stejně zavládlo překvapení! Kolik nešťastníků žije kolem nás? A kolik dobytka by si tak zasloužilo do pekel!

martineden
30.03.2024 4 z 5

Čtivé, nervy drásající čtení. Mladá autorka myslím opět vytřela zrak všem možným knižním trhákům. Je pravda, že bych knihu lehce zkrátila, že se to chvilkemi točilo v kruhu. A taky pár nejasností by tam bylo, nechci ale moc prozrazovat. Každopádně se moc těším na další knižní počin.

Shaxx
30.03.2024 4 z 5

Velká rodina a jedno velké, temné tajemství. Začátkem se mi trochu hůře prokousávalo, přišlo mi to takové kostrbaté, ale pak se to rozjelo a bylo to fajn. Bavilo mě poznávat jednotlivé členy rodiny, jejich život, jejich strasti a jedna z vedlejších postav mě iritovala tak moc, že jsem měla chuť jí lísknout, kdyby neexistovala jen na papíře - což je super cítit emoce, byť záporné, protože není nic horšího, než cítit naprostou lhostejnost vůči postavám. Kniha obsahuje domácí násilí, které, aspoň dle mého hodnocení, bylo přesvědčivě vykresleno. Samotné odhalení děsivého tajemství není možná až tak šokující, trochu předvídatelnosti tu bylo, ale já byla spokojená.