Z říše tajemství a záhad

Z říše tajemství a záhad https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64483/z-rise-tajemstvi-zahad-64483.jpg 1 4 2

Pozornost autorky se zaměřuje například k paralelním světům, k tajemným planetám, záhadné minulosti lidstva a také UFO, ale zejména ke specificky české tajemné realitě, takže se například dozvíme zajímavosti o tajemstvích Pražského hradu, o Golemovi, o záhadných jevech roudnického zámku, hraběnčině kříži a samozřejmně o doktoru Faustovi.... celý text

Záhady
Vydáno: , Dialog

Pirkus
08.08.2017 odpad!

Malý vůz není souhvězdím. Chemická pec též ne (pouze Pec).

Uváděný Korabl4 jsem nalezl jako Sputnik 9. Potíží je, že tento stroj nestartoval v roce 1960, ale 1961 a nebyl ani určen k výzkumu Marsu.

Autorka píše, že je podivné, když si egyptský stát dělá nárok na egyptská dědictví a egyptologové musí vše dát egyptským muzeím. Není to snad dobře?

Pokud někdo píše o UFO, měl by si zjistit, co tato zkratka znamená.

Autorka uvádí trojitou snahu o dopravení kamene pro Plečnikův monolit. Nalezl jsem pouze zmínky o dvou pokusech (1 neúspěšném).

Fravra
29.12.2012 3 z 5

Kniha pro milovníky záhad a konspirací od české autorky zaměřená hodně na náměty z českých reálií, čímž se liší od podobných knih zahraničních autorů. Námětově bohatá kniha je rozdělena do 6 sekcí: UFO a mimozemšťané, Záhadná minulost lidstva, Tajemství velkých kamenů, Tajemno v Čechách, Velcí mágové a zasvěcenci, Paralelní světy a jiné reality. Často ovšem náměty nejsou prozkoumané do hloubky a autorka se spokojí z konstatováním, že se jí nepodařilo zjistit více či že se daná hypotéza nepotvrdila. Kniha tak spíše přehledová než že by přicházela s nějakými hlubokými vývody.