Největší záhada století

Největší záhada století https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63972/nejvetsi-zahada-stol-63972.jpg 3 10 2

Spekulace o pádu Tunguzského meteoritu.

Záhady
Vydáno: , Dialog

Tunguska, das rätselhafte Jahrnhundertereignis , 1995

danny_21
11.01.2020 3 z 5

Tunguzská záhada je opravdu oříšek - autor nám představil různé možné spekulace, jak mohlo dojít ke zničení obrovské plochy Sibiřského území - od pádu meteoritu, komety, působení antihmoty, černé díry až ke explozi jaderného pohonu kosmické lodi. Hodně těžko se hodnotí hodnověrnost "očitých" svědků při popisech události, protože k serióznímu shromažďování zpráv došlo až po téměř 20-ti letech navíc v Rusku, kde mají patent na mlžení, desinformace a lži. Ať už tu zkázu zapříčilo cokoliv, planeta a lidstvo měli velké štěstí, že se tak stalo v jednom z nejnepřístupnějsích a nejneobydlenějších míst na Zemi - 60 %

Pirkus
19.03.2017 odpad!

Po zkušenosti s knihou Záhady na záhady, přistupoval jsem k této knize s obavou, ačkoliv pojednává o velice zajímavém tématu.

Pomalu jsem začal číst a byl jsem potěšen. Tato radost mi však dlouho nevydržela.

Pojmy: meteoroid, meteor a meteorit jsou zde souhrnně nazývány jako meteorit.

Cizí názvy (Canon Diabolo/Ďábelský kaňon, black hole/černá díra) jsou uváděny jednou tak, podruhé zase onak.

Na str. 102 byl uveden nesmysl, že jsou všechny černé díry staré, což je u miniaturních černých děr nesmysl. V závěru knihy je pak uvedena správná informace.

Kniha dále obsahovala lahůdky, jako například, že je sklo neviditelné (asi mělo být uvedeno průhledné). Zjistil jsem také zajímavou jednotku: mikromilimetr (že by se jednalo o nanometr?).

Naprosto nejlepším "výtvorem", se kterým jsem se zde setkal, bylo zjištění, že černá díra má jistý černý štít. Doporučil bych překladateli, aby jméno Schwarzschild nepřekládal a příště si zjistil, alespoň základní informace o fyzice černých děr. Případně, ať nepřekládá knihu s odbornými názvy.

Tunguzský meteorit

Peter Krassa
rakouská, 1938 - 2005
1998  83%Satelity bohů
1995  72%Záhady nad záhady
2007  50%Muži v černém
1997  64%Největší záhada století
2003  60%Nechte nás vyrábět lidi

Kniha Největší záhada století je v