Nejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie

Nejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329356/bmid_nejnovejsi-objevy-a-aplikace-psychi-Yo6-329356.jpg 4 4 2

Dílo obsahuje souhrn nejdůležitějších poznatků evropských vědeckých osobností nové školy inspirovaných Lombrosovým revolučním opusem Člověk - zločinec. V první části autor představuje nové objevy na poli antropologie, anatomie a duševních nemocí zločinných mužů a žen. Druhá část je souborem pojednání v oblasti trestně právní, zabývá se povahou zločince a možnostmi, jak rozlišit zločince ještě schopné nápravy a duševně nemocné od vrozených zločinných typů. Ve třetí, nejobsažnější části díla, posuzuje Lombroso zločinnost jako sociologický problém, zabývá se etiologií příčin jeho nárůstu. Zkoumá chování, tělesné funkce, tetování zločinců i palimpsesty na vězeňských zdech, hodnotí výsledky nápravy v jednotlivých typech zařízení, propaguje systémy alternativní ke stávajícím celulárním vězením.... celý text

Psychologie a pedagogika , Věda

Vydáno: , Academia

Le più recenti scoperte ed applicazioni della psichiatria ed antropologia criminale , 1894

Etela
Etela
11.06.2022 5 z 5

Na tehdejší dobu komplexní zpracování kriminalistické antropologie. Z vlastní profesní zkušenosti mohu říci, že některé teorie jsou poplatné i dnes, některé (naštěstí) již nikoliv.

knih-o-mol
knih-o-mol
28.03.2021 3 z 5

Nejnovější (dnes staré) objevy psychiatrie a kriminalistické antropologie, psychologické profily zločince - epileptika a dalších. Také jsem si doplnil znalosti o osobě zmiňované ve Švejkovi. Upřímě řečeno jsem rád, že se k určitým druhům poruch mozku dnes přistupuje méně drasticky. Kniha je zajmavým svědectvím o vývoji kriminalistiky, včetně praktických případů a statistik.

sociologie kriminologie

Cesare Lombroso
italská, 1835 - 1909
2017  85%Nejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie
1911  100%Co bude po smrti?

Kniha Nejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie je v