Nejnemožnější zvířata na světě

Nejnemožnější zvířata na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522864/bmid_nejnemoznejsi-zvirata-na-svete-8FU-522864.jpg 4 6 1

Planeta je plná podivných a legračních tvorů – poznejte je všechny! Věděli jste, že okapi nemají nic společného s okapy, ale zato si dovedou jazykem olíznout uši? Nebo že se v přírodě prohánějí zombie šneci? No a třeba papoušci kakadu umí vystřihnout parádní bubenické sólo, mořské ovce jsou ve skutečnost slimáci a jistý druh mravenců dokáže na povel explodovat. A jaké potrhlosti vyvádějí takoví kapustňáci, vombati, hovniválové, želvušky nebo lyrochvosti? To zjistíte v této báječné knížce plné podivuhodných zvířat, se kterými si užijete kopec legrace!... celý text

Příroda, zvířata Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Albatros (ČR)

The World´s Most Ridiculous/Marvellous Animals , 2022

Kudlanka03
23.10.2023

Ahoj rodičové a budoucí rodičové,
pokud už jste se začali shánět po dárcích na Vánoce pro děti, pak tu mám krásnou kombinaci barev a obrázků pro děti, s legračními texty i pro dospělé.
Co si budeme - někdy jsou knihy pro děti prostě jen pro děti. Dospělý už u toho brm brm autíčko a ano, travička je zelená má pocit, že mu umírají mozkové buňky (pokud třeba u vás ne, u mě to tak bylo) a proto jsem ráda, že se mi dostala do rukou tato kniha.
Na 80 stranách na nás a naše děti čekají zvířata, která jsou fascinující a mnohdy jsme o ně ani nezavadili při dokumentech nebo v jiných dětských knihách.
Knihu jsem si vybrala v rámci spolupráce s Albatrosmedia.
A co mě ale úplně rozsekalo, tak to, jak jsou názvy vtipné, já se smála celých 80 stran. Doma teď používáme dost z nich, třeba Holočíčuš domestikus - což je kočka sfings
Vyfotila jsem vám taky první list, kde jsou všechna zmíněná zvířata a drobotina a také ukázku dvou stran, ať případně nekupujete zajíce v pytli.
Snad vás obrázky pobavily a mějte krásné pondělí u jakékoliv knihy, protože den s knihou je vždycky správná volba

zvířata, fauna zoologie, živočichopis

Philip Bunting
australská
2021  72%Haló, tady mikrobi!
2022  84%Vombat
2021  85%Můj táta je zvíře
2022  97%Nejzbytečnější zvířata na světě
2023  80%Nejnemožnější zvířata na světě

Kniha Nejnemožnější zvířata na světě je v