Nejmilejší pohádky

Nejmilejší pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287459/bmid_nejmilejsi-pohadky-WuB-287459.jpg 5 4 1

Metla
10.07.2021 4 z 5

Ty kráso, snad první případ, kdy hodnotím více hvězdami než by dala moje dcera.
"Alenka v říši divů" - takovým surrealistickým hromádkám, na kterých se vrší jedna absurdita za druhou, jsem nikdy nepřišla na chuť. Není se tedy co divit, že ve stručné verzi jde o snově matoucí blábol i pro dítě.
"Kráska a Netvor" - osvědčená klasika, líbí se nám oběma.
"Pinocchio" - na můj vkus pohádka poněkud přeplácaná, také by jí slušel podstatně delší, pečlivěji vyšívaný kabátek. Cácorka tenhle příběh ráda nemá, jelikož je v hlavní roli kluk. Málo platné, já od plínek obdivovala statečné rytíře, ona miluje krásné princezny. Třeba těm chlapům ještě přijde na chuť :-).
"Malá mořská víla" - u nás v dětském pokoji je přijatelná jedině v uhlazené Disneyho verzi: srandovní zvířecí kamarádi a hlavně happyend, žádná mořská pěna! Za mě dobrý, skřítě má však k tradičnímu finále této pohádky značně odmítavý postoj.
Texty splývaly ze rtů hladce, s výjimkou "Alenky" mi připadaly navzdory zkrácení povedené a pochválit musím výtvarnou stránku, ilustrace Pierra Couronneho jsou detailní, atmosférické, díky nim přihazuji bez váhání čtvrtou hvězdičku. 75%

Pierre Couronne
francouzská, 1928