Nejlepší přítelkyně ve škole

Zuzi a Koko jsou sestry a přitom i nejlepší přítelkyně. Jejich přátelství však málem vezme za své v prvním ročníku internátní školy v Laurel Crest. Když se seznámí s Puanani, milou havajskou dívkou z vedlejšího pokoje, Koko je jí úplně okouzlená. Zuzi si však o ní myslí, že jenom dělá potíže a rozbroje. Puanani chodí na vyučování bosa, učí celou školu tančit hula a jíst papaáje. Internátní škola, to jsou na jednu stranu veselé eskapády a dobrodružství, půlnoční večírky, první schůzky, zároveň jim však přináší sebepoznání a toleranci k těm, kteří se liší. Kniha navazuje na předchozí dva příběhy o Zuzi a Koko, v tomto vyprávění autorka navíc uplatnila svoji znalost Havaje a svůj obdiv k této zemi a nechává nahlédnout čtenáře do půvabů těchto ostrovů a jejich obyvatel. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31528/nejlepsi-pritelkyne--31528.peg 4.317

Best friends at school (1961)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Vyšehrad

Katka Kuki
16.08.2013

Nejradši si knížku přečtu na konci prázdnin a hned je mi líp :-D. Když jí čtu, mám chuť se učit :-).

Mary Bard

Mary Bard