Nejlepší přítelkyně v létě

od:


KoupitKoupit eknihu

Plán Koko a Zuzy, aby se jejich rodiče ,,oženili", se vydařil. Byly nejenom nejlepší kamarádky, ale staly se z nich i sestry. Po svatbě odjeli rodiče na svatební cestu a obě děvčata odvezl dědeček na ranč Zlaté údolí. Na ranči je čekaly dvě dívky - Debby a Judy, se kterými se brzy spřátelily. Obklopeny krásnou divokou přírodou poznávaly život na ranči, učily se jezdit na koni a prožívaly četná dobrodružství. Podnikavá a nebojácná Zuzy jezdila na koni téměř okamžitě, zatímco Koko si raději oblíbila malého oslíka. Avšak i Koko zvítězila jednoho dne nad svým strachem z velkého koně. Judy ji totiž vylákala na výlet do skal, který skončil téměř tragicky... Léto na ranči bylo i příležitostí, jak se vyrovnat s novými přátelstvími, naučit se brát ohledy na ostatní, pozvolna a přirozeně vykročit na cestu k dospívání. Zuzy a Koko se nechtějí se Zlatým údolím rozloučit. Odjezd domů jim usnadní zjištění, že se mohou příští rok opět vrátit. Plné dojmů odjíždějí a začínají se těšit na novou školu, která je po prázdninách čeká. Ale o tom v dalším připravovaném dílu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31521/nejlepsi-pritelkyne--31521.peg 421
Orig. název:

Best friends in summer (1960)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

pet-kyval
01.12.2010

[039/10] Až příliš naivní. Zastávám názor, že i dětská literatura se dá psát s grácií a to většina autorů jednoduše neumím. Ale takový je už náš svět. Každopádně dávám černou známku i překladatelce, protože to nezvládla se jmény a pojmenovávala postavy jak se jí zrovna zachtělo a tak někdy rozhovory nedávají moc smysl.

Jinak je příběh až mírně stupidní... Jako by autorka vycházela z předpokladu, že to budou číst jen děti duševně zaostalé za ostatními. Nevím, ale ani ve třinácti, dvanácti jsem to moc nebrala jako to správné "dobrodružství". Nemělo to žádný efekt, žádnou dobu působnosti a jediný důvod, proč jsem to dočetla bylo domnění, že konečně pochopím důvod, proč tato kniha byla napsána, když mně ani v odpovídajícím věku rozhodně nevyhovovala.

Hlavní hrdinky jsou naivní a hloupé, hádají se pro malichernosti, pro které se normální děti tak brutálně nehádají a usmiřování působí jako pěst na oko. Dialogy jsou někde sto let za opicemi a celkový dojem je takový... no působí to až zbytečně.

Je fakt, že pro některé „vyvolené“ mladé dívky to může být příjemné oddechové čtivo a v těchto krušných zimních večerech to horko sálající z americké prérie působí celkem příjemně, ale dospělému čtenáři se to rozhodně doporučit nedá. Dělám to nerada, ale zaslouží si to pouze nízké hodnocení.

Štítky

koně

Autor a jeho další knihy

Mary Bard

Mary Bard
americká, 1904 - 1970

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených46x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst4x