Nejlepší americké detektivní povídky 1

Nejlepší americké detektivní povídky, které do obsáhlého výboru sestavil spisovatel Ed McBain. Co se stane, když malá holčička nahlásí soukromému detektivovi ztrátu panenky? Stojí za smrtí literárního kritika zneuznaný spisovatel? Jak nájemný vrah pozná, že vraždí ve státním, a nikoli soukromém zájmu? Překvapivá rozuzlení a odpovědi na tyto a další otázky přináší antologie nejlepších amerických detektivních příběhů za rok 1999, kterou uspořádal Ed McBain, autor proslavených a u nás hojně překládaných detektivek z 87. revíru. McBainův výběr zahrnuje devatenáct vynikajících povídek od moderních klasiků americké prózy, jako je John Updike či Joyce Carol Oatesová, až po méně známé, leč kvalitní autory amerického detektivního žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288149/nejlepsi-americke-detektivni-povidk-sVU-288149.jpg 3.84

The Best American Mystery Stories (1999)

Detektivky
Vydáno:, BB art

Česneksmedem

Dle mého je většina z těch devatenácti kousků lepších, než dosavadních 73%. Z čeho mám taky radost je, že mimo několika známějších autorů, jako jsou například Joyce Carol Oates, Phillip M. Margolin nebo John Updike, je zde dost těch, kteří se ještě v naší malé kotlině tak úplně nezabydleli. Na dvě povídky jsem reagoval komentářem, ale zasloužily by si to určitě i některé další. Například ta o ztracené panence byla sice smutná, ale velice dobrá. Naopak Fallisova povídka Třeba se kůň naučí zpívat je dost humorná.

detektivky antologie povídky

* antologie