Nejkrásnější pohádky o zvířátkách

Nejkrásnější pohádky o zvířátkách https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167814/bmid_nejkrasnejsi-pohadky-o-zviratkach-SdS-167814.jpg 4 9 3

Pohádky a příběhy v této knížce vyprávějí nejen o zvířátkách, která žijí kolem nás. Představí vám i slona Bimba a rodinku šimpanzů. Hroch vám vysvětlí, proč má rád klubáka. Poznáte však i různé barvy a poučíte se, že skoro každé slovo má svůj protiklad. Určitě se vám podaří dobře spočítat zatoulané kačenky. Potěší vás odvaha smolaře Kváčka a dozvíte se, jestli hlemýžď Plíža vyhrál závod. Mimořádně velké písmo je vhodné k předčítání a zároveň podněcuje malé čtenáře k prvním samostatným čtenářským krůčkům.... celý text

ladyfromskye
06.10.2022 5 z 5

Další knížka, na kterou si z dětství moc dobře pamatuji. Zejména díky těm krásným ilustracím. Ale i příběhy jsou moc pěkné, v hlavě mi do dospělosti utkvěl hlavně ten první, ve kterém si pejsek zdobí svůj dům. Jak já jako malá toužila po takto krásně barevném a útulném domečku! Hodiny jsem rovněž trávila nad přemýšlením o tom, jakého pejska bych ráda. Dnešní setkání s těmito i ostatními příběhy z knížky bylo moc příjemné. A to i přesto, že místo domečku mám byt a místo psa kočku :-)

JulianaH.
05.03.2020 5 z 5

Ochotně stvrzuji, že „Nejkrásnější pohádky o zvířátkách" jsou opravdu nejkrásnější. Alespoň po celé dětství jsem je za takové pokládala a dodnes pro mě mají nedocenitelnou citovou hodnotu; už při pohledu na přední desky s kachňátkem cítím příliv štěstí. Každý z těch příběhů jsem milovala, především díky nádherným ilustracím. Pohádka o zatoulaných kačenkách, kde je realisticky vyvedeno deset rozličných druhů a plemen, pro mě představuje vůbec nejzdařilejší kombinaci poučného a krásného vyprávění. Láska. ♥

Taťka Hraboš
01.09.2015 4 z 5

Texty jednoduché a ve třech případech podle úplně stejného modelu, ale docela vysoko hodnotím kresby a také naučnou hodnotu knížky - děti se v ní seznámí se spoustou rozličných zvířátek, plemen psů, nebo s tím, jak se chová kočka (až na to krmení mlíkem). Našim dvěma klukům - 6 a 3 roky - se knížka hodně líbila.

Autoři knihy

Edith Jentner