Nejhezčí dny našich životů

Nejhezčí dny našich životů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464900/bmid_nejhezci-dny-nasich-zivotu-Z1i-464900.jpg 4 280 78

Seznamte se, tohle jsou Sorensonovi! Rodinná sága o manželském páru, čtyřech dcerách, které mezi sebou neustále válčí, a jednom dlouho pohřbeném tajemství… Když se do sebe Marilyn a David zamilovali, netušili, co na ně čeká. O čtyřicet let později mají čtveřici rozdílných dcer, které bojují mezi sebou navzájem a se svými životy. Ovdovělá Wendy zmírňuje svůj smutek alkoholem a mladšími muži. Violet se potýká s úzkostí. Neurotická profesorka Liza zjistí, že je těhotná, ale není si jistá, zda dítě chce. A nakonec Grace, lehkovážná nejmladší dcera, která žije ve lži, o níž nemá nikdo z rodiny nejmenší tušení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Most Fun We Ever Had , 2019

PaníLenka
26.01.2022 3 z 5

Rodinné ságy mám ráda, ale tato nebyla úplně typická. Do poloviny to trochu dřelo, ale pak to přece jen dostalo spád a četlo se to dobře. Přišlo mi ale přece jen trochu zvláštní, že milující rodiče vychovají čtyři naprosté zoufalky, která má každá dost neuvěřitelný příběh, nicméně někdy život bývá neuvěřitelný, takže proč vlastně ne.

YellowQueen
25.01.2022 5 z 5

Tak tohle byla lahůdka. Ze začátku mě dost vyděsil počet stran, přestože se tedy pouštím i do silnějších kousků. Každopádně po začtení se do příběhu se kniha četla sama. Ta komplikovanost osobností, děje, životů, jako byste všechno sami prožívali. A taky že někdo to třeba prožívá, v knize jsou skvěle zahrnuty všechny ty "podělaný" situace, který se komukoli z nás nakrásně můžou stát. Ale to je prostě život. A to je na tom vlastně to krásný. Nakonec stejně zjistíte, že i za tyhle "podělaný" situace jste vděčný a svým způsobem to byly ty nejhezčí dny vašich životů.

ANDY28
20.01.2022

Nevím jak hodnotit, knížka je napsaná bravurně, ale tak zbytečně podrobně popsané emoce a mimika všech postav úplně unaví. Když ji má člověk s sebou na dovolené, tak ano přečte ji.

Termaap
16.01.2022 5 z 5

Tuhle knihu si prý buď zamilujete a nebo vám vůbec nesedne a ztěží ji dočtete.
Po přečtení několika komentářů zde na databázi jsem byla téměř přesvědčená, že budu patřit do té druhé kategorie (navíc takových stran!). Opak je ale naštěstí pravdou.
Nedovedu si představit, že bych ji v půlce odložila. Bylo to tak milé čtení, ne jednou jsem měla slzy v očích.
Členové Sorensonovi rodiny mi přirostli k srdci, přestože tomu tak u všech nebylo hned od začátku. Pro některé činy jsem zprvu neměla pochopení, ale jelikož je kniha psaná z pohledu téměř všech postav, postupně jsem se nechávala obměkčit jejich úhlem pohledu.

Krásný a velmi citlivě napsaný příběh jedné zdánlivě obyčejné rodiny.

Přeji vám, abyste i vy byli NEJHEZČÍMI DNY NAŠICH ŽIVOTŮ tak mile překvapení jako já.

barus0282
14.01.2022

(SPOILER) Mám takové knihy ráda, o rodinných vztazích, akorát se to hrozně vleklo a jak tu už někdo psal ten tenký papír mě rozčiloval :D ...na né úplně levnou knížku to mohlo být uděláno kvalitněji. Ale příběh ušel, sedla mi Wendy doufala jsem že ji autorka ke konci trochu vylepší vyhlídky na život ale to už by bylo asi moc pohádkové. Wendy nejlepší a nejvtipnější postava díky ní jsem to dočetla.

pakoshka
04.01.2022

160 stran a už nemůžu, odkládám... Pořád to samé dokola, chybí dynamika, nějaká akce, tohle není pro mě. Zkusila jsem se prolistovat více dozadu, ale mám dojem, že se děj nikam neposunuje. A jako bonus mě neuvěřitelně rozčiloval ten tenoučký papír.

Atuin
02.01.2022 5 z 5

Výjimečná, chytlavá a velice chytrá kniha. Není to banální a vůbec to není " ikkarovka".
Je to napsané stejně zkušeně a dobře jako Malý život a za takový Malý život ( tentokrát s ženskými hrdinkami - zejména) by se to klidně dalo i označit a jako srovnání si tyto dvě knihy neuvěřitelně sednou. Jsem velice mile překvapená a velice spokojená. 5/5

Simmminek
28.12.2021 3 z 5

No… Upřímně jsem ráda, že jsme knihu konečně přelouskala a můžu se pustit do jiné, snad více chytlavé. Autorka pěkně píše, k jejímu vyjadřování nemůžu nic napsat. Příběh mě, ale ničím neoslovil. Prostě příběh jedné rodiny. Asi jsem si zvykla na knihy, které mají větší spád a nenechají vás odtrhnout. Tahle kniha to za mě nedokázala.

Ivanule
02.12.2021 5 z 5

Rodinný příběh jedné rodiny, od seznámení rodičů,jejich vztahu a pak vztahu dcer a to jak ony v dospělosti se dívali na vztah svých rodičů, prožíváme s nimi jejich radosti ale i starost, strach, obavy

L.Helena
19.11.2021 3 z 5

Téměř celou dobu jsem měla pocit, jakoby postavy (či spíše autorka) byly naladěny na úplně jinou vlnu než já. Některé situace se zbytečně rozpitvávaly, snad jen pro natažení děje. Dočetla jsem asi přede dvěma týdny a dnes už ani pořádně nevím, o čem to bylo.

cornetka
18.11.2021 4 z 5

Ač je kniha obsáhlejší, tak jsem ji přečetla celkem rychle. Kniha ve mě vyvolala dojem, že se v životě dějí spíš ty nepěkný chvilky - všem se stalo něco, za co se styděli a nechtěli přiznat - výjimkou byl snad jen pěkný vztah rodičů. Celkově to nebylo špatné, ale ani extra úchvatné.

Danago
17.10.2021 4 z 5

Musím přiznat, že když jsem si knihu pořizovala měla jsem celkem vysoké očekávání, bohužel. Zpočátku jsem se těžko orientovala v postavách, ke kterým jsem si nedokázala najít cestu a kterých je zde docela dost.

Příběh kde hlavní roli hrají pohádkově (ne až tak úplně uvěřitelně) celoživotně zamilovaní rodiče a jejich čtyři dcery, které každá svým vlastním způsobem bojují s životem. Někdy se navzájem milují, jindy nesnáší, někdy si pomáhají jindy se podráží. Celým příběhem se táhne jedno tajemství, se kterým se musí každý z rodiny nějak vyrovnat. Příběh popisuje jeden rok celé rodiny z pohledu různých postav a do toho každá postava vzpomíná na minulost. Postupně se odhalují i objasňují různá tajemství.
Bohužel žádná s postav si nenašla moje sympatie. A většinou jsem se nedokázala shodnout s jejich chováním.
I když kniha cílila na vážná témata , bylo to podáno takovým zpúsobem, že mě to většinou moc emočně nezasáhlo.
Knížka mi připadala spíš jako oddechovka, i když na to mělo příliš mnoho stránek.

Na celé knize mě nejvíc mě zaujalo, že ani super vztah mezi rodiči nezaručuje, že budou děti s výchovou spokojené a že povedou podobně ideální život.
Ano život není čerobílý a nikdy nemůžeme s jistotou vědět, co se stane za hodinu. Kdykoli se život může změnit o180 stupňů.

Dala bych 3,5 *

Imor
10.10.2021 5 z 5

Pokud se vám stejně jako mě podaří rychle se ponořit do této obsáhlé rodinné ságy, knihu si určitě užijete. Nakonec po 520 stránkách se vám nebude chtít končit. Zase další povedená prvotina.

Radka_p
10.10.2021 4 z 5

Veľmi pekný viacgeneračný príbeh jednej rodiny, dobre sa čítal, pekné a zaujímavé postavy v ňom vystupovali, aj tých 500 strán rýchlo ubehlo. Prvých sto strán mi ale trvalo kým som sa zorientovala kto je kto, to je jedna malá výčitka ku knihe. Druhá je taká moja osobná, ale keď sa pozriem na psychológiu postáv, David a Marilyn ako dvaja milujúci, tolerujúci, starajúci sa a prijímajúci rodičia vychovali 4 dievčatá, ktoré autorka napísala akoby boli od úplne iných rodičov. Nechcem spojlerovať no toto bolo niečo čo mi v príbehu dosť škrípalo.

Marcela52
08.10.2021 4 z 5

Příběh početné rodiny, ve které stále se milující rodiče s láskou a respektem vychovávají své čtyři dcery, se zpočátku jeví trochu sentimentální a málo uvěřitelný, ale autorka má dar "vybruslit" i ze zdánlivě banálních situací tak, že si řeknete, tak tohle jsem také prožila. Není to žádná velká literatura, ale rozhodně mohu doporučit jako příjemné oddechové čtení, přestože o dramatické situace a notnou dávku psychologie tu není nouze.

nela3812
06.10.2021 4 z 5

Autorka v knize zmiňuje mnoho rodinných a partnerských pádů a ponaučení, které velmi věrohodně odráží realitu. Sama jsem sebe nebo svůj život (a také své přátelé) několika pasážích našla a donutilo mě to se nad současnou situací více zamyslet a podívat se na ní z jiného pohledu.

Každá postava je jiná a přináší tak jedinečný pohled na situaci. Pro vývoj postav tu není mnoho prostoru, nicméně to vůbec nevadí. I tak má každá postava ze svého charakteru rozhodně co nabídnou a postará se o zvraty a sem tam nějaké napětí. Všichni řeší své vlastní problémy a autorka nám skrze ně ukazuje, že život není černobílý, a že dne na den se může vše obrátit vzhůru nohama.

Jediná věc, která mi v knize připadala daleko za hranicí reality, byl vztah rodičů. Sama jsem na takový vztah v reálném životě ještě nenarazila, ale představa, že něco takového skutečně existuje je úžasná, a všem přeji, aby se jim takovou lásku a oporu v životě podařilo najít.

Místy jsem měla pocit, že autorka děj příliš natahuje a bez některých scén by se kniha zcela jistě obešla. Nicméně i na 520 stran to bylo dost čtivé dílo a čtení příjemně ubíhalo. Za sebe dávám 4/5 a knihu mohu jedině doporučit.

Bettinka
28.09.2021 1 z 5

Ze začátku to bylo super, knížka se četla sama, vlastně tak do dvou třetin jsem si říkala, že na to, že je to prvotina, tak teda klobouk dolů. Ale pak jsem se nějak zadrhla, najednou toho bylo moc, všechny ty propletené vztahy, malá i větší dramata a nebralo to konce. Přitom postavy byly vesměs sympatické, neslo se to v pohodovém duchu... Ale bylo toho nakonec moc, jako by se autorka snažila použít každou svou myšlenku a nápad. Tím, jak jsem se do dočtení musela ke konci vyloženě nutit, začala jsem si o to více všímat, jak špatný je překlad a přemýšlet o tom, nakolik překlad samotný knížce ublížil. Ani vlastně nevím, komu bych doporučila. Moc hloubky knížka nemá, což samozřejmě nevadí, všude nemusí být. Ale i na lehké dovolenkové čtení je to moc dlouhé a rozvleklé. Pocit po dočtení knihy? Vyčerpání.

Pár překladových perliček... .)

Sneseš zastávku v boxech?

Asi není zrovna parkové počasí.

Všichni se s něčím potýkají a peníze v tom nehrají rozdíl.

...poskytovala obživu skeptickému kojenci.

Amy27
23.09.2021 4 z 5

Opravdu velmi milá a krásná kniha o celé rodině Sorensonových. Pohádkově celoživotně zamilovaní rodiče a jejich čtyři dcery s ne tak jednoznačným osudem. Kniha byla čtivá, hodně dobře napsaná, ale strašně dlouhá...520 stran je na mě už prostě moc, měla jsem pocit že ji čtu věčnost... Ale chápu, že to nejspíš jinak nešlo.

martineden
18.09.2021 3 z 5

Uf! Konečně dočteno! Těžké hodnocení. Co mi tolik vadilo, zda pohádkový vzořnák David, nebo ta rádoby vzorná matka rodu? A ta všeobjímající laskavost? Proto tolik lži a patosu? Zlatá Babička Boženy Němcové.

slecnapeta
16.09.2021 4 z 5

Chvili mi trvalo udelat si poradek v postavach a skoro mam chut si zacatek precist znovu, kdyz uz vim kdo je kdo. Pak jsem si ale postavy ujasnila, nektere i oblibila, a uzila jsem si pribeh tehle rodiny. Kniha pro me mela prijemny dej, obcas me stval vztah mezi Wendy a Violet, ale na konci knihy jsem pro ne nasla pochopeni.

rodina manželství tajemství rodinné vztahy sestry společenské romány ságy rodiče a děti

Autorovy knížky

2021  79%Nejhezčí dny našich životů