Nejen o neslušných snech Arnošta Lustiga

Nejen o neslušných snech Arnošta Lustiga https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364452/bmid_nejen-o-neslusnych-snech-arnosta-lu-HTQ-364452.jpg 4 5 1

Vydáno u příležitosti autorova jubilea panem Jiřím Šubrem. Mimořádná edice s přílohou autorových citátů a fotografií.

1amu
03.10.2020 4 z 5

Inu vše je jinak. Od svého velice oblíbeného autora jsem očekával fundované pojednání o neslušných snech.
Místo toho jsem si z knihovny přinesl cosi strašně tenoučkého - možná 8 stránek textu a asi 20 stránek fotografií (jsou kvalitní a nemají s neslušnými sny nic společného).
Toto dílko bylo vydáno zásluhou pana Jiřího Šubra, hostinského, který měl pana Arnošta rád a tisk na kvalitním křídovém papíře financoval.
A já se při čtení a prohlížení svazečku bavil.
Třeba při čtení citátů autora:
Komunismus byl krásnou nadějí po válce., ale pak se stal hrozným zklamáním. Pro mě byl čímsi jako krásnou ženou, které se dvoříte a pak sledujete
jak se mění v ošklivou, netolerantní a žárlivou čubku.
J.W.Goethe miloval ve velmi pokročilém věku sedmnáctiletou Ulriku pravil hlasem povolaného : "Mládí není období, ale stav mysli."
O tom co je morální a nemorální rozhoduje každý sám. Někdy dobře, někdy špatně, ale jednotlivci to dává životní smysl...
Není to psáno v zákonech. Poznal jsem mnoho zákonů, kterým chyběla spravedlnost. Viděl jsem lidi, jednající podle zákona, ale špatně. Ale také jednající nezákonně, ale dobře, podle okolností.

Autoři knihy

Arnošt Lustig