Nehoda

Nehoda https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497005/bmid_nehoda-SmT-497005.jpg 4 161 54

Katherine Nicholsová je úspěšná mladá žena se slibně rozjetou kariérou, do jejíhož života vstoupí nová kamarádka. Eve je krásná, úchvatná a sebevědomá a Katherine se s ní po dlouhé době zase dobře baví. Jako onen osudný večer. Katherine věděla, že toho hodně vypila. Ale měly to domů jen kousek. A Eve tvrdila, že tamtudy nikdo nejezdí. Přece si spolu užily skvělou dámskou jízdu. I teď, když sedí za volantem a ví, že by vlastně neměla řídit, si připadá tak nějak rošťácky. Je to náramná jízda. Jenže legrace brzy skončí. Kdyby se o té nehodě někdo dozvěděl, zničilo by to Katherine život i kariéru. A pak je tu její dcera Abigail. Co by se stalo s ní? Katherine by dala cokoli za to, aby mohla vrátit čas. Kdyby se o nehodě někdo dozvěděl, zničilo by jí to život. Ale nikdo to přece vědět nemusí, protože Eve tam byla taky a pomůže jí to ututlat. Až na to, že s Eve není něco v pořádku, jenže než si to Katherine uvědomí... je už pozdě. Katherine brzy zjistí, že tím tahle noční můra nekončí. Byl to teprve začátek.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Accident , 2019

jeny-v
19.02.2023 4 z 5

Kombinace dobroty a pokrytectví zaručují atraktivní napínavé čtení převážně pro ženy, kdy už po několika stránkách vycítíte nalíčenou past, a jen čekáte, kdy přijde ten zlom. Kromě toho mi příběh připomněl styl B.A.Paris s prvky manipulace, lží, posedlosti a psychického vydírání. Ačkoli je inteligentní třicetiletá Kat v zaměstnání hvězdou, v osobním životě hýří dobrosrdečností, až naivitou, kterou využívá její šéf Marek, ale i nová kamarádka Eve. Tak trochu neobvykle vyzněla pomsta a prozrazení od Richarda, ale budiž..... "Té noci konečně spím. Poprvé po dlouhé době je to pořádný spánek. Je úžasné, co s vámi dokáže naděje."

Leena
14.02.2023 4 z 5

Napínavé a plné zvratů, líbilo se mi to.
Je tady hezky poukázáno na to, že chytří nebo nadaní lidé nejsou moc stvořeni pro normální život a hodní lidé na všechno doplatí.
A zlí a psychopati umí dobře manipulovat s lidmi, a dlouho jim to prochází.
Konec happyendový, jako u Hospodyně:-)

Pavlína2019
12.02.2023 5 z 5

Naprostá pecka přečtená za jeden den!
No, opravdu síla! Skvěle poskládané, logické a nápadité jedna báseň.

Rozhodně všem doporučuji, protože takovou hromadu napětí, ale hlavně stresu jsem u knihy už nezažila dlouho.
Rozčilená jsem byla po celou dobu čtení, katastrofa.

Stejně jako Hospodyně i tato kniha je luxus mezi knihami!

... a ačkoli čtenáři hodnotí Katherine příliš kriticky - no, zkusili se pořádně vžít do její situace? Kdo ví... :-)

Lenka0007
10.02.2023 3 z 5

Hlavní postava mě strašně štvala svojí naivitou, navzdory tomu, že byla v práci považována za génia. Předvídatelný děj už od dvanácté strany. Přeskočila jsem na konec, abych si s pokrýváním hlavy ověřila, co bylo zřejmé od začátku. Nebavilo, nuda, ale respektuji vysoké hodnocení a věřím, že kniha si své příznivce najde.

TVer
09.02.2023 2 z 5

Začátek se mi moc líbil, bylo to hodně zajímavé, jenomže to začalo být hodně rychle předvídatelné. Tušila jsem co se stane dál po asi 3 kapitolách, takže mě moc věcí nešokovalo.
Katherine by si měla nechat narůst chrbtovou kost, protože tak slabou hrdinku jsem už dlouho nezažila. Tvrdí o sobě, jak je strašně chytrá a jak je nejchytřejší v místnosti a jak má nos na ty správné příležitosti, ale nedokáže si dát dokopy 2+2, nebo používat google a absolutně se za sebe nedokáže postavit. Kdyby na sebe připla skrytou kameru na 1 den měla by důkazů nad hlavu.....

První věc, kterou měla udělat bylo zajít za právníkem, který by pravděpodobně okamžitě zjistil, že nic tak úplně nesedí.

Zároveň je tak neskutečně naivní, když si myslí, že Mark opustí svou ženu a dají se oficiálně dokopy.

Víc než polka knihy je o tom, jak Katherina upadá a lituje se a neví co má dělat a je vydírána a to stále dokola. Půlka knihy je proto neskutečná nuda.

Když s sebou Katherine konečně nenechá dál zametat, tak si jeden může říct jenom '"Aleluja" a konečně může přestat převracet očima.

Tento rok jsem ještě nečetla dobrý horor a tato kniha mě zklamala, čekala jsem od toho podle recenzí mnohem víc.

Hvězdinka
03.02.2023 4 z 5

Čtivé, za mě lepší než Hospodyně. Dejte si pozor, koho si pustíte do své blízkosti a ne vše je vždy takové, jak na první pohled vypadá.

ArwenAragorn
02.02.2023 5 z 5

90%
...Ale Eve mě vzápětí lehce plácne po rameni a já už tuším, co přijde.
"Dělám si srandu."
Všimne si, jak se tvářím. "Sorry. Blbej vtip. Jo, samozřejmě že se včera něco stalo."
Rozhlédne se, pak se nakloní ke mně a já její ústa cítím až u ucha, jsou jako peříčko. A když už si myslím, že se mě chystá na rozloučenou políbit na tvář, přiloží si ruku z jedné strany ke rtům a zašeptá: "Někoho jsi zabila."
____________________________________________________________________________________________________________________
Tak to byl mazec! Po přečtení téhle knížky si určitě budete pečlivě vybírat své kamarády, i když ani tak člověk neví... Přečetla jsem jedním dechem, nedá se prostě přestat, zápletka je skvělá a ke konci ještě přijde pár zvratů, charaktery postav jsou mimořádně dobře vykresleny. Moc jsem Kat fandila a litovala ji. Jedna nehoda jí převrátí život naruby.
Já nemám tomuto psychologickému thrilleru co vytknout a samozřejmě ho doporučím!

intelektuálka
02.02.2023 4 z 5

Psychothriller o tajemném pozadí jedné nehody ....

Stačí chvilka v jednom osudném večeru - a zdá se, že život Kat se hroutí jako domeček z karet ....

Kdo je tu přítel - a kdo lže a manipuluje ?

Zajímavě sestavený příběh, pěkně se četl a konec byl tak, jak to má být ....

Doporučuji.

PetraDD
01.02.2023 5 z 5

Skvely psycho thriller! Hrozne se mi libi, jak je spisovatelka vtipna a ironicka, stejne to bylo u hospodyne, clovek se i obcas pri thrilleru zasmeje
Skvele!!

monishek
21.01.2023 5 z 5

To byla jízda! Eve, ty jedna proradná... Když už jsem věděla zápletku a čekala happyend, tak se najednou příběh zvrtnul a já musela číst a číst. Četlo se to jedním dechem. Krátké kapitoly, napětí a akorát počet stran. Doporučuji
P.S. Hospodyně se mi také líbila, ale tohle snad bylo ještě o něco lepší.

THERISA
11.01.2023 4 z 5

Od Hospodyně jsem se na další knihu autorky moc těšila a musím říci, že mě nezklamala! Opět se to výborně čte, je tam spousta zvratů a napětí a taková ta síla, která vás neustále nutí číst dál a dál, aby už už jste byli na konci, čehož pak litujete, protože se s knihou nechcete tak brzy rozloučit. Je to prostě jízda! Pokud bych měla něco vytknout, tak pokud máte s autorkou předchozí zkušenost (anebo ani nemusíte, stačí, že máte rádi tenhle žánr a už jste leccos načetli, anebo vidíte za roh), tak je tam jistá míra předvídatelnosti, kdy příběh dříve či později prokouknete. Ale to nevadí! Pořád vás to baví číst a i tak vás autorka umí ještě pořádně potrápit a překvapit. Super kniha, doporučuji všem, nejen milovníkům daného žánru! Těším se na další, tahle paní ví, co dělá!

Peace
08.01.2023 5 z 5

"Já si vlastně myslím, že vraždy je schopen každý. Záleží na okolnostech."

VAROVÁNÍ: Silně návyková záležitost, jen těžko se od knihy odtrhává!

nela3812
31.12.2022 4 z 5

Nehoda je od samého začátku velmi napínavým příběhem, kde hlavní roli hraje psychický nátlak a manipulace, nikoliv vražedný čin, jak by se zprvu mohlo zdát. Autorka vše popsala do takového detailu, že jsem k hlavní hrdince pociťovala skutečnou lítost a vše co se jí stalo, jsem prožívala společně s ní. Občas jsem z ní však měla pocit naprosté naivity, ale upřímně, kdo by se v podobné situaci také tak nechoval?

Dlouho mě žádný thriller nepohltil tolik, jako právě Nehoda. Se svou propracovanou zápletkou a lehce zvrácenými hlavními hrdiny ho rozhodně řadím mezi TOP thrillery a stane se jedním z mých pravidelně doporučovaných thrillerů.

Jediné co musím příběhu vytknout je velmi uspěchaný závěr. Celý příběh vyvrcholí z ničeho nic na pouhých cca 5 stranách. Při ohlédnutí k předchozímu tempu příběhu to nepůsobí dobře, snad jakoby už autorka chtěla mít hotovo a jít od toho.

Lkomrska
28.12.2022 5 z 5

Velmi čtiva kniha člověk si asi říká, jak by se sám choval v takové situaci. Konec na mě trochu rychlý, ale opravdu fajn kniha. Kdo má rád psychologické thrillery, určitě si dobře počte.

tajemství thrillery pro ženy

Natalie Barelli